/ اخبار بیت کوین / آیا افزایش نرخ بهره باعث افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد؟

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

آیا افزایش نرخ بهره باعث افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد؟

آیا افزایش نرخ بهره باعث افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد؟

بزرگترین ارز دیجیتال جهان، بیت کوین (BTC)، در طول سال 2021 بالا و پایین زیادی داشته است. قیمت بیت کوین در سال 2022 یک موضوع داغ خواهد بود، زیرا این کوین از زمانی که به 42000 دلار رسید، به دلیل عوامل مختلف روندی نزولی داشته است.

بیت کوین سال گذشته پذیرش گسترده و سه رکورد جدید قیمتی را تجربه کرد، اما قیمت آن اکنون به زیر 48 هزار دلار کاهش یافته است. در نتیجه، قیمت آلت کوین های محبوب به شدت کاهش یافته است.

نرخ بهره بالاتر یک امتیاز برای بیت کوین است؟

به گفته آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano)، افزایش نرخ بهره در سال 2022، ممکن است تاثیر متفاوتی بر قیمت بیت کوین داشته باشد که بسیاری از تحلیلگران در ابتدا پیش بینی می کردند.

پمپلیانو، یکی از بنیانگذاران مورگان کریک دیجیتال (Morgan Creek Digital)، در یک مصاحبه جدید با CNBC، ادعا می کند که قیمت بیت کوین ممکن است به یک شاخص غیرمنتظره مرتبط باشد. وی گفت قیمت بیت کوین با بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده همبستگی دارد.

عملکرد بازدهی 10 ساله خزانه داری توسط معامله گران برای ارزیابی احساسات بازار و ریسک موجود استفاده می شود.

سرمایه گذاران، سرمایه گذاری های پرریسک تر با بازدهی بالاتر را انتخاب می کنند، بنابراین بازدهی رو به رشد نشان دهنده اعتماد به بازار است. از سوی دیگر، کاهش بازده، نشان دهنده خطر و احتیاط معامله گران در بازار است زیرا سرمایه گذاران برای حفظ امنیت و سرمایه خود به دنبال اوراق خزانه هستند.

مقامات فدرال رزرو در تلاش برای مبارزه با تورم اعلام کردند که انتظار دارند خرید دارایی ها را کاهش دهند و نرخ بهره را در سال آینده افزایش دهند.

پمپلیانو اشاره می کند که اگر بازدهی 10 ساله خزانه داری و بیت کوین همبستگی مثبتی داشته باشند، چنین استراتژی ای ممکن است به طور بالقوه ای برای بیت کوین خوب باشد.

او همچنین بیان کرد: اما اگر قیمت بیت کوین واقعا با بازدهی خزانه داری 10 ساله مرتبط باشد، افزایش نرخ بهره می تواند باعث رشد قیمت بیت کوین شود.

پمپلیانو اعتراف می کند که برخی از پیش بینی های قبلی او محقق نشده است. او در سال 2019 پیش بینی کرد که بیت کوین تا پایان سال 2021، حدود 18 ماه پس از هالوینگ اخیر در می 2020، به 100000 دلار خواهد رسید.

وی گفت در حال حاضر به جای بازارهای 18 ماهه ای که قبلا دیده بودیم، باید شاهد بازارهای صعودی طولانی تری باشیم. زمان همه چیز را نشان خواهد داد و من فکر می کنم این چیزی است که باید منتظر آن باشیم.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین