سه دلیل صعود 75 درصدی قیمت اتریوم (Ethereum) و دستیابی به قیمت 400 دلاری که بالاترین سطح طی دو سال اخیر محسوب می شود

در تاریخ 2 آگوست قیمت اتریوم (Ethereum) به بالاترین حد طی 2 سال رسید و 3 عامل نشان می دهند که میزان صعود قیمت این آلت کوین می تواند حتی بیشتر شود.

 

در دو هفته گذشته ، قیمت اتر Ether (ETH) با افزایش 75 درصدی ، از 222 دلار به 400 دلار رسید. بسیاری از سرمایه گذاران معتقدند که حرکت اتر (Ether) بر کل بازار تاثیر مثبتی می گذارد و احتمالاً حتی بیت کوین (BTC) را نیز به سمت بالا سوق می دهد.

نمودار روزانه  ETH-USD . منبع:  TradingView.com

 

سه عامل که به نظر می رسد باعث صعود پرقدرت اتر (Ether) می شوند عبارتند از: امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ، بروزرسانی اتریوم (ETH 2.0) و صعود طولانی مدت بازار آلت کوین ها که همچنان ادامه دارد .

 

رشد دیفای (DeFi) موجب صعود آلت کوین ها شده است ، اما علائم نزولی نیز وجود دارد

از اواسط ژوئن ، ارزش کل قفل شده در پروتکل های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) به طور مداوم در حال افزایش است. راه اندازی توکن های خاص پروتکل ، مانند توکن کامپاند (Compound) ، منجر به افزایش تقاضا برای دیفای شده است.

 

سرانجام ، پدیده ای به نام “فارمینگ بازده  (yield farming) ”  کشف شد ، که شامل کاربرانی است که در بازار دیفای به دنبال بازدهی بیشتری هستند و برای به دست آوردن محرک ها از یک پروتکل به پروتکل دیگر می روند.

 

رشد انفجاری بازار دیفای در یک دوره کوتاه باعث شد بسیاری از توکن های متصل به دیفای به سرعت رشد کنند. به نظر می رسد در ماه جولای ، سرمایه گذاران با فروش توکن های دیفای و سایر آلت کوین ها با ارزش بازار کم ، به بازار اتر (Ether) و بیت کوین (Bitcoin) بازگشتند.

 

در تاریخ 1 آگوست قیمت اتر (Ether) به اوج 2 ساله رسید و در بیتمکس (BitMEX) با 395 دلار معامله شد اما این می تواند هشداری به معامله گران نسبت به بازگشت احتمالی قیمت باشد. ادوارد مورا (Edward Morra)، معامله گر کریپتو گفت:

 

” این وضعیت پایدار نیست و اصلاح خواهد شد. اگر تازه وارد این فضا شده اید ، هنگام کاهش قیمت اقدام به خرید کنید و هنگام اوج قیمت ترس از دست دادن نداشته باشید. ”

 

بروزرسانی اتریوم (ETH 2.0) تقویت کننده حرکت اتر (Ether)

عامل مثبتی که از حرکت صعودی اتر (Ether) پشتیبانی می کند ، بروزرسانی اتریوم (ETH 2.0) است. انتظار می رود در ماه آگوست ، توسعه دهندگان اتریوم (Ethereum) آزمایش نهایی (ETH 2.0) به نام (Medalla) را راه اندازی کنند.

 

با راه اندازی کامل ، (ETH 2.0) به تدریج ماینرها را از شبکه دور می کند و به کاربران برای مشارکت در شبکه پاداش می دهد. سیستم تشویقی کاربران را قادر می سازد در مدت زمان طولانی بازدهی مناسبی از دارایی اتر (Ether) خود کسب کنند.

 

کلوین کوه (Kelvin Koh) ، بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری اسپارتان بلک (Spartan Black) ، اخیراً اظهار داشت که هر مرحله از بروزرسانی اتر (Ether) باعث تقویت اتریوم (Ethereum) خواهد شد. وی گفت:

 

“هر مرحله از (ETH 2.0) در طی 2-3 سال آینده اتریوم (Ethereum) را به اوج نزدیک می کند و موجب تقویت اتر (ETH) خواهد شد.”

 

فصل آلت کوین ها ادامه دارد

صعود اتر (Ether) و بیت کوین (Bitcoin) در سه روز گذشته همزمان با افت قیمت آلت کوین ها رخ داده است. در کوتاه مدت ، در صورت صعود منظم آلت کوین ها ، چرخه کسب سود می تواند ادامه یابد .

 

در بازارهای صعودی قبلی ، کریپتوکارنسی های اصلی و آلت کوین های کوچک همبستگی معکوسی را نشان داده اند به این معنی که با افزایش قیمت بیت کوین (Bitcoin) ، ارزش آلت کوین ها کاهش یافت.

 

هنگامی که قیمت بیت کوین (Bitcoin) پایدار یا در حال تثبیت است ، برعکس این امر رخ می دهد. این روند چرخه ای را ایجاد می کند که باعث می شود بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) از روندهای صعودی سودآور بهره مند شوند.

 

ساتوشی فلیپر (Satoshi Flipper) ، یک معامله گر محبوب در توییتر ، اظهار داشت که در بلندمدت ، مقاومت کلیدی در سطح 730 دلار برای اتر (Ether) وجود دارد.

نمودار 1 هفته ای  ETH-USD . منبع:  Flipper Satoshi

 

با گذشت زمان مشخص خواهد شد که آیا تلاقی بروزرسانی اتریوم (ETH 2.0) ، روند های صعودی سودآور و رشد امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) می توانند قیمت اتر (ETH) را به سطوح مقاومت بالاتری سوق دهند یا خیر. در حال حاضر ، احساسات موجود پیرامون این آلت کوین به طور کلی در میان مدت مثبت است.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *