جی پی مورگان (JPMorgan) به مشتریانش توصیه کرده 1 درصد از سرمایه خود را به عنوان پوشش ریسک به بیت کوین (Bitcoin) اختصاص دهند

استراتژیست های جی پی مورگان غول سرمایه گذاری وال استریت پیشنهاد کرده اند که تخصیص یک درصد از سبد سرمایه گذاری به بیت کوین (Bitcoin) به عنوان یک محافظ در برابر نوسانات دارایی های سنتی مانند سهام ، اوراق بدهی و کالاها عمل می کند.

 

برای کاهش آسیب ناشی از سقوط ارزش دارایی دیجیتال ، درصد کمی برای سرمایه گذاری توصیه شده است. بیت کوین (Bitcoin) در 21 فوریه از بالاترین قیمت خود در 58،000 دلار حدود 20 درصد کاهش یافته است اما از ابتدای سال جاری 60 درصد رشد داشته است.

 

به گزارش بلومبرگ ، جویس چنگ (Joyce Chang) و ایمی هو (Amy Ho) استراتژیست های جی پی مورگان در نامه ای خطاب به مشتریان اظهار داشتند:

 

“در یک سبد سهام با چند دارایی ، سرمایه گذاران احتمالاً می توانند تا 1 درصد از سرمایه خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص دهند که منجر به افزایش بازدهی و کنترل ریسک می شود.”

این اظهارات در پی سرمایه گذاری های عمده پاول تودور جونز (Paul Tudor Jones) ، استن درکنمیلر (Stan Druckenmiller) ، تسلا و مایکرواستراتژی در بیت کوین (Bitcoin) بیان شده است. همچنین در این گزارش گفته شد که بانک نیویورک ملون (BNY Mellon) نیز از برنامه های خود برای ارائه خدمات امانتداری ، انتقال و صدور ارزهای دیجیتال به مشتریان خبر داده است.

 

تحلیلگران جی پی مورگان افزودند که دارایی های دیجیتال باید به عنوان ابزار سرمایه گذاری تلقی شوند و با ارزهایی مانند دلار یا ین ژاپن تفاوت دارند. به نظر می رسد این اظهارات در تضاد با گفته های دیگر استراتژیست های این بانک در اوایل ماه جاری است که گفته بودند “دارایی های دیجیتال همچنان ضعیف ترین عملکرد را به عنوان ابزاری برای جلوگیری از سقوط شدید ارزش سرمایه” دارند.

 

کتی وود (Cathie Wood) مدیرعامل و موسس ارک اینوستمنت (Ark Investment) در 17 فوریه به (CNBC) گفت که اگر همه شرکت ها 10 درصد از نقدینگی خود را به بیت کوین (Bitcoin) اختصاص دهند ، 200000 دلار به قیمت این دارایی اضافه خواهد شد.

 

خرید ارزهای دیجیتال در سال 2021 افزایش یافته و فقط موسسات در حال خرید نیستند. شرکت ارائه دهنده خدمات معاملاتی رابین هود (Robinhood) گزارش داده است که حدود 6 میلیون کاربر جدید فقط در دو ماه اول سال جاری ارزهای دیجیتال را از این پلتفرم خریداری کرده اند.

 

این رقم نشان می دهد که علیرغم اصلاحات اخیر ، روند رو به رشد معامله گران خرد همچنان پرقدرت ادامه دارد. در زمان نگارش این مطلب ، بیت کوین (BTC) طی 24 ساعت گذشته 7 درصد کاهش یافته و با قیمت 47100 دلار معامله شود.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *