تسلا سود زیادی را از فروش بخشی از بیت کوین هایش در سه ماهه اول سال کسب کرد

در ماه فوریه ، تسلا اعلام کرد که 1.5 میلیارد دلار بیت کوین (Bitcoin) خریداری کرده است. این شرکت روز دوشنبه گزارش داد که در سه ماهه اول سال 2021 بخشی از دارایی های بیت کوین (BTC) خود را فروخت و سود خالص آن از فروش 272 میلیون دلار بوده است.

 

تسلا در خصوص نتیجه فروش بیت کوین (Bitcoin) گفت:

 

“سال به سال ، تأثیرات مثبت ناشی از رشد حجم معاملات ، رشد درآمد اعتبار نظارتی ، بهبود سود ناخالص ناشی از کاهش هزینه تولید و فروش بیت کوین (101 میلیون دلار تأثیر مثبت ، منهای زیان های مربوطه ، در مسیر بازسازی و سایر موارد) ، میانگین هزینه های پایین فروش ، خسارت های کاهش ارزش سهام ، هزینه های افزوده زنجیره تامین ، سرمایه گذاری تحقیق و توسعه و سایر موارد را جبران کرد. ”

این شرکت در بیانیه سه ماهه جریان نقدینگی خود گفته است درآمد حاصل از فروش دارایی های دیجیتال 272 میلیون دلار ارزیابی شده است.

 

تسلا پس از اعلام خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین (BTC) در ماه فوریه خبرساز شد. در آن زمان ، این سرمایه گذاری 7.7 درصد از سرمایه نقدی ناخالص تسلا بود. این شرکت همچنین اعلام کرد که بیت کوین (Bitcoin) را به عنوان روش پرداخت برای محصولات خود می پذیرد و آن را به ارز فیات تبدیل نخواهد کرد.

 

جدا از سرمایه گذاری این شرکت در بازار کریپتوکارنسی ، تسلا درآمد خالص 438 میلیون دلاری را در طی سه ماهه گذشته ثبت کرد ، که یک رکورد جدید محسوب می شود. سود حاصل از هر سهم 93 سنت بر درآمد 10.39 میلیارد دلاری بود. این شرکت همچنین گفت که انتظار دارد رشد تولید خودروهای آن در سال جاری بیش از 50 درصد باشد ، که تولید حداقل حدود 750،000 خودرو در سال 2021 را شامل می شود.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *