/ اخبار بیت کوین / یک ماینر BTC به تنهایی پاداش بیت کوین را به جیب زد!

2 ماه پیش

زمان مطالعه : 1 دقیقه

یک ماینر BTC به تنهایی پاداش بیت کوین را به جیب زد!

یک ماینر خوش شانس، به تنهایی یک بلاک بیت کوین را حل کرد و کل پاداش 3.125 بیت کوین به ارزش ۲۰۰ هزار دلار را به دست آورد.

یک ماینر BTC به تنهایی پاداش بیت کوین را به جیب زد!

یک ماینر خوش شانس، به تنهایی یک بلاک بیت کوین را حل کرد و کل پاداش 3.125 بیت کوین به ارزش ۲۰۰ هزار دلار را به دست آورد.

در 28 آوریل، مهندس نرم افزار و مدیر استخر استخراج انفرادی ckpool، به نام Con Kolivas، در پلتفرم X اعلام کرد که یک ماینر 282مین بلوک انفرادی در تاریخ بیت کوین را حل کرده است.

او افزود که این ماینر انفرادی نرخ هش بالایی در حدود 120 پتاهاش در ثانیه (PH/s) داشته است.

در این رابطه بخوانید‌ : چگونه در ETF بیت کوین سرمایه گذاری کنیم؟

Kolivas پس از بررسی حل بلوک احتمال داد که این ماینر اخیراً پس از رویداد هاوینگ بیت کوین، از ماینینگ گروهی خارج شده و به ماینینگ انفرادی روی آورده باشد.

استخراج یک بلوک انفرادی معتبر، درست مانند برنده شدن در لاتاری، یک رویداد بسیار نادر است. آنقدر نادر است که از 841300 بلاک تولید شده از زمان پیدایش بیت کوین، تنها 282 بار رخ داده است.

استخراج بیتکوین به تعدادی شرکت کننده نیاز دارد تا توان محاسباتی لازم برای حل و اضافه کردن بلوک بعدی به شبکه را با هم به اشتراک بگذارند.

با این حال، با افزایش قیمت دارایی، محبوبیت ماینینگ افزایش یافته است که منجر به افزایش رقابت و نرخ هش می شود، به این معنی که حل یک بلوک به تنهایی تقریبا غیرممکن است.

در مارس 2023، Cointelegraph گزارش داد که یک ماینر انفرادی کل پاداش 6.25 بیت کوین را برای حل یک بلوک به دست آورده است. با این حال، قیمت BTC در آن زمان بسیار پایین تر بود و پاداش آن حدود 150000 دلار بود.

براساس گزارش BitInfoCharts، میانگین نرخ هش شبکه در حال حاضر 618 EH/s است که در تاریخ 23 آوریل به بالاترین حد خود یعنی 728 EH/s رسیده است. طی 12 ماه گذشته بیش از 90 درصد افزایش یافته است و آخرین دستاورد استخراج انفرادی را استثنایی تر کرده است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدمترجم اخبار تکنولوژی و بلاکچین، فعال در حوزه کریپتو و متاورس، تهیه و اجرای ویدیوهای آموزشی و کاربردی در حوزه کریپتوکارنسی.

ثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین