/ تکنولوژی بلاکچین / استخر نقدینگی Safemoon هک شد!

زمان مطالعه : 3 دقیقه

استخر نقدینگی Safemoon هک شد!

استخر نقدینگی (LP) پروژه مالی غیرمتمرکز (DeFi) SafeMoon روز سه‌شنبه 28 مارس، از طریق باگ توکن عمومی به خطر افتاد و مهاجم BNB (WBNB) را از این پروتکل خارج کرد.

استخر نقدینگی Safemoon هک شد!

استخر نقدینگی (LP) پروژه مالی غیرمتمرکز (DeFi) SafeMoon روز سه‌شنبه 28 مارس، از طریق باگ توکن عمومی به خطر افتاد و مهاجم BNB (WBNB) را از این پروتکل خارج کرد.

SafeMoon خبر این حمله را در توییتر اعلام کرد و اعلام کرد که در تلاش است هرچه سریع تر مشکل را حل کند. با این حال، این پلتفرم جزئیات بیشتری از این حادثه به اشتراک نگذاشت.

استخر نقدینگی Safemoon هک شد

SafeMoon هنوز علت این حادثه را اعلام نکرده است، اما شرکت امنیتی PeckShield معتقد است که ممکن است به ارتقای اخیر نرم افزار که یک تابع رایت (burn) عمومی معرفی کرده است، مرتبط باشد. این شرکت اعلام کرد، ممکن است در نتیجه این ارتقا کلید ادمین به بیرون درز کرده باشد.

در این رابطه بخوانید‌ : کیف پول قرارداد هوشمند چیست؟

مارک توسعه‌دهنده Web3 این شرکت توضیح داد که مهاجم از عملکرد رایت عمومی سواستفاده کرده است. این تابع به کاربران اجازه می دهد توکن ها را از بین ببرد.

این تابع به مهاجم اجازه می‌دهد تا SFM، توکن بومی SafeMoon، را از استخر نقدینگی WBNB پروژه حذف کند. این عمل قیمت SFM را به طور مصنوعی افزایش می دهد.

در همان تراکنش، مهاجم توکن‌های گران‌قیمت SFM را به همان استخر نقدینگی فروخت و باقی‌مانده WBNB را از بین برد. به گفته مارک، سیفمون 8.9 میلیون دلار از در نتیجه این اتفاق از دست داد.

این خبر در زمان نامناسبی برای SafeMoon منتشر شد. این شرکت اخیراً محصول امنیتی خود، به نام Orbital Shield را معرفی کرده است. به نظر نمی رسد که هک مستقیماً با محصول مذکور مرتبط باشد، اما با این وجود، تلاش های امنیتی پروژه را زیر سوال میبرد. در پی این خبر، ارزش توکن SFM دیروز 4.86 درصد کاهش یافت. مدیر عامل SafeMoon جان کارونی (معروف به Captain Hodl) در توییتر خود بیانیه ای داد و قول داد که اقدامات لازم برای حل این مشکل در حال انجام است.

……

پروژه SafeMoon با محوریت DeFi از زمان راه‌اندازی آن در سال 2021 درگیر جنجال‌ها و مشکلات قانونی بوده است. در سال 2022، Coffeezilla میزبان یوتیوب ادعا کرد که مدیر عامل سابق پروژه، کایل، مرتکب کلاهبرداری شده است و جان کارونی، مدیر عامل فعلی، وجوه پروژه را دزدیده است. این پروژه همچنین با چندین شکایت دسته جمعی روبرو شد که آن را به اجرای یک طرح پامپ و دامپ و نقض قوانین اوراق بهادار متهم کردند. در نوامبر 2022، یکی از آن شکایت ها رد شد و باعث شد که قیمت توکن SFM برای مدت کوتاهی افزایش یابد. با این حال، ارزش آن به سرعت به شدت کاهش یافت و از زمان رسیدن به بالاترین حد خود در مارس 2022 تا حد زیادی بدون تغییر ماند. با وجود تلاش‌های این پروژه برای بازخرید خود از طریق توزیع مجدد، خرید استخر نقدینگی و سوزاندن توکن، SafeMoon نتوانسته است اعتماد سرمایه‌گذاران را به دست آورد.

 

برای خرید و فروش بیت کوین به مارکت نیپوتو مراجعه کنید


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدمترجم اخبار تکنولوژی و بلاکچین، فعال در حوزه کریپتو و متاورس، تهیه و اجرای ویدیوهای آموزشی و کاربردی در حوزه کریپتوکارنسی.

ثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین