جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیر عامل سابق توییتر و از حامیان بیت کوین (BTC)، از اقدام دیگری برای حمایت از تحولات بیت کوین خبر داده است.

دورسی با راه اندازی یک صندوق جدید برای حمایت قانونی از توسعه دهندگان بیت کوین به تلاش هایی در راستای رشد بیت کوین ادامه می دهد. اولین فعالیت او که صندوق دفاع قانونی بیت کوین (Bitcoin Legal Defense Fund) نام دارد، کمک به طرح دعوی در حال انجام تولیپ تریدینگ (Tulip Trading) خواهد بود.

دورسی در ایمیلی که برای توسعه دهندگان بیت کوین ارسال کرد، راه اندازی صندوق جدیدی را به عنوان یک نهاد غیرانتفاعی توصیف کرد که هدف آن به حداقل رساندن مشکلات قانونی است که توسعه دهندگان نرم افزار را از توسعه فعال بیت کوین و پروژه های مرتبط مانند شبکه لایتنینگ، پروتکل های حریم خصوصی بیت کوین و موارد مشابه دلسرد می کند.

این در حالی است که جامعه بیت کوین شاهد تعداد فزاینده‌ ای از دعوی حقوقی چندجانبه و تهدیدات مستمر بوده است که در غیاب حمایت قانونی، باعث می‌ شود تک تک متهمان آن تسلیم شوند.

هدف اصلی این صندوق دفاع از توسعه‌ دهندگان در برابر دعاوی حقوقی در مورد فعالیت‌ هایشان در اکوسیستم بیت‌ کوین است. این شامل یافتن و حفظ وکیل مدافع، توسعه استراتژی دعوی قضایی و پرداخت صورت حساب‌ های قانونی است.

شایان ذکر است که اگر توسعه دهندگان تصمیم به کمک بگیرند، صندوق دفاع قانونی بیت کوین کاملا رایگان و داوطلبانه خواهد بود.

هیئتی متشکل از دورسی، مارتین وایت (Martin White)، و الکس مارکوس (Alex Morcos) یکی از بنیانگذاران چینکد لبز (Chaincode Labs) تشکیل خواهد شد که مسئول انتخاب دعاوی و متهمان خواهند بود.

این صندوق اولین پرونده خود را نیز انتخاب کرده است و از توسعه دهندگان خاصی که توسط تولیپ تریدینگ به نقض وظیفه امانتداری متهم شده اند دفاع کرده و منابع مالی را برای به کارگیری یک وکیل خارجی فراهم می کند.

طبق پرونده تولیپ ، ساتوشی ناکاموتو یا همان کریگ رایت (Craig Wright) تصمیم گرفت از بسیاری از توسعه دهندگان بیت کوین به دلیل هکی که منجر به از دست دادن بیش از 4 میلیارد دلار بیت کوین شده بود شکایت کند. رایت معتقد است که توسعه دهندگان باید مداخله کرده و معامله را معکوس کنند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *