/ قانون‌گذاری / بانک مرکزی اسرائیل: در صورت افزایش استفاده از استیبل کوین ها، CBDC ممکن است عرضه شود

5 ماه پیش

زمان مطالعه : 3 دقیقه

بانک مرکزی اسرائیل: در صورت افزایش استفاده از استیبل کوین ها، CBDC ممکن است عرضه شود

بانک مرکزی اسرائیل می گوید در حال آماده سازی برنامه ای جهت انتشار احتمالی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است، اگرچه هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است.

بانک مرکزی اسرائیل: در صورت افزایش استفاده از استیبل کوین ها، CBDC  ممکن است عرضه شود

بانک مرکزی اسرائیل نمی‌خواهد شرکت‌های خصوصی سیستم پرداخت دیجیتال در این کشور را تحت اختیار بگیرند.

بانک مرکزی اسرائیل می گوید در حال آماده سازی برنامه ای جهت انتشار احتمالی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است، اگرچه هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است.

در 17 آوریل، کمیته راهبری بانک اسرائیل در مورد صدور احتمالی شِکِل دیجیتال، سناریوهای احتمالی برای توسعه CBDC، شِکِل دیجیتالی به نام “SHAKED” را تشریح کرد.

چندین سناریو ارائه شده که می‌تواند منجر به صدور شکل دیجیتال شود، از جمله افزایش استفاده از استیبل کوین ها.

افزایش پذیرش استیبل کوین‌ها ممکن است «سیستم پرداخت را مختل کند» و اگر استیبل کوین‌ها به شکل وابسته نباشند «ممکن است به روند انتقال پول آسیب بزنند».

در این مرحله، هیچ نشانه ای از پذیرش قابل توجه استیبل کوین ها به عنوان ابزار پرداخت در اسرائیل وجود ندارد. با این حال، عادات پرداخت عمومی ممکن است به سرعت تغییر کند.

این کمیته اشاره کرد که یکی دیگر از محرک های بالقوه توسعه CBDC کاهش استفاده از پول نقد در اسرائیل است. در این بیانیه آمده است که پول نقد هنوز در بخش قابل توجهی از تراکنش‌های مصرف‌کننده در این کشور استفاده می‌شود، اما تغییر در عادات پرداخت مردم ممکن است منجر به تغییر استفاده از فیات بانک مرکزی شود.

بانک مرکزی اسرائیل نمی‌خواهد این سناریو اجرا شود یا نهادهای خصوصی پرداخت‌ها را کنترل کنند، بنابراین CBDC می‌تواند راه‌حل باشد.

همچنین گفته شد که بررسی صدور CBDC برای “حمایت از رقابت در سیستم پرداخت و سیستم مالی در عصر دیجیتال” انجام خواهد شد.

در این بیانیه آمده است که اگر ایالات متحده یا اتحادیه اروپا CBDC خود را صادر کنند، این امر بر تصمیم اسرائیل برای توسعه ارز دیجیتال ملی تأثیر خواهد گذاشت.

کمیته راهبری بانک مرکزی اسرائیل اعلام کرد که در حال نظارت بر وضعیت جهت آماده سازی پیشبرد شکل دیجیتال است.

اوایل سال جاری، قانونگذار اوراق بهادار این کشور، سازمان اوراق بهادار اسرائیل (ISA)، قانونی را پیشنهاد کرد که دارایی‌های کریپتو را به عنوان اوراق بهادار در کشور طبقه‌بندی می‌کرد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای خرید و فروش بیبی دوج به مارکت نیپوتو مراجعه فرمایید.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)