/ قانون‌گذاری / هند در صدد آموزش ارزهای دیجیتال؛ لایحه ممنوعیت کنار گذاشته می شود

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

هند در صدد آموزش ارزهای دیجیتال؛ لایحه ممنوعیت کنار گذاشته می شود

هند در صدد آموزش ارزهای دیجیتال؛ لایحه ممنوعیت کنار گذاشته می شود

درخواست برای قانونی کردن ارزهای دیجیتال در هند و سایر کشورها در حال افزایش است. با این حال، در میان 15 لایحه ای که دولت در آینده در مورد آنها بحث خواهد کرد، لایحه ارزهای دیجیتال و مقررات رسمی مرتبط با آن وجود ندارد.

ممنوعیت دارایی های دیجیتال در دستور کار پارلمان هند قرار نمی گیرد، بلکه این پارلمان در خصوص جلسات آموزشی کریپتو صحبت می کند که شامل درک ارز دیجیتال و تاثیر اقتصادی آن است.

گروه پژوهشی و آموزشی پارلمانی Lok Sabha، یک جلسه آموزشی برای قانونگذاران برگزار می کند و به آن ها در خصوص جنبه های مختلف ارزهای دیجیتال آموزش می دهد. هیچ برنامه ای برای ممنوعیت دارایی های دیجیتال و ارز دیجیتال در مجلس هند وجود ندارد.

در این رابطه بخوانید‌ : شبکه بلاکچینی Modular چیست؟

گزارشات قبلی اشاره کرده بودند دولت لایحه ای را ارائه کرده که طی آن در یک چارچوب قانونی مختص به ارزهای دیجیتال و مقررات رسمی مربوطه، همه ارزهای دیجیتال خصوصی در هند را ممنوع می کند. با این حال، این لایحه شامل دارایی‌ هایی نمی شود که برای ارتقای فناوری زیربنایی ارزهای دیجیتال و کاربردهای آن ها استفاده می شوند.

دادگاه عالی هند لایحه قبلی را که در سال 2020 به دنبال ممنوعیت همه اشکال رمزارز بود، لغو کرده است. قوانین پیشنهادی اغلب هر از گاهی در دستور کار پارلمان قرار می گرفت. بانک مرکزی هند نیز در تلاش است تا ارز دیجیتال بانک مرکزی یا روپیه دیجیتال را معرفی کند.

گزارش‌ ها حاکی از آن است که قانون‌ گذاران به دنبال راه‌ های قانونی متفاوتی برای مقابله با بازار رو به رشد ارزهای دیجیتال در هند هستند که شامل اقدامات سختگیرانه مانند ممنوعیت کلی معاملات کریپتو و مالیات بر دارایی های دیجیتال است.

گزارش‌ ها حاکی از آن است که وزارت دارایی هند در ماه اکتبر به دنبال اجرای یک چارچوب قانونی و در نظر گرفتن ارزهای دیجیتال به عنوان یک کالا به جای ارز بودند.

جلسه بودجه به طور رسمی از دوشنبه آغاز شد و انتظار می رود تا ماه می ادامه داشته باشد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین