/ مفاهیم پایه بازار‌های مالی / چگونه در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه

چگونه در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟

خرید مستقیم ارز دیجیتال احتمالاً رایج ترین راه برای ورود به بازار کریپتو است، اما وقتی نوبت به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال می رسد، چند گزینه متفاوت دارید.

چگونه در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟

اگرچه بیت کوین BTC احتمالاً شناخته شده ترین پول مجازی است، هزاران ارز دیجیتال دیگر برای سرمایه گذاری وجود دارد.

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از خرید مستقیم ارز دیجیتال تا سرمایه‌گذاری در صندوق‌های کریپتو و شرکت‌ها. برای سرمایه‌گذاری مستقیم در ارزهای دیجیتال می‌توانید با استفاده از صرافی‌ها یا اپلیکیشن‌های کریپتو ارز دیجیتال خریداری کنید. با این مقاله درباره نحوه سرمایه گذاری در یکی از جدیدترین کلاس های دارایی موجود بیشتر بیاموزید.

انواع مختلف سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

خرید مستقیم ارز دیجیتال احتمالاً رایج ترین راه برای ورود به بازار کریپتو است، اما وقتی نوبت به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال می رسد، چند گزینه متفاوت دارید:

در این رابطه بخوانید‌ : معامله مارجین چیست؟(margin trading)

خرید مستقیم ارز دیجیتال: شما می توانید انتخاب کنید که به طور مستقیم یک یا چند ارز دیجیتال خریداری و ذخیره کنید. گزینه های شما از معتبرترین ارزهای دیجیتال مانند اتریوم ETH و بیت کوین تا کوین های تقریبا ناشناخته ای که به تازگی منتشر شده اند را شامل می شود.

سرمایه گذاری در شرکت های ارز دیجیتال: می توانید در شرکت هایی سرمایه گذاری کنید که تمرکز جزئی یا کلی بر روی ارزهای دیجیتال دارند. گزینه‌های شما شامل شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال، سازندگان سخت‌افزار استخراج، شرکت‌هایی مانند رابینهود Robinhood Markets Inc. (HOOD) و پی پل PayPal Holdings Inc. (PYPL) می شود که از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کنند. همچنین می‌توانید در شرکت‌هایی مانند مایکرواستراتژی MicroStrategy Inc. (MSTR) سرمایه‌گذاری کنید که مقادیر زیادی ارز دیجیتال در ترازنامه‌های خود نگهداری می‌کند.

سرمایه‌گذاری در صندوق‌های متمرکز بر ارزهای دیجیتال: اگر نمی‌خواهید از بین شرکت‌های ارز دیجیتال انتخاب کنید، می‌توانید به جای آن در یک صندوق متمرکز بر ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید. شما یک انتخاب از صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) مانند صندوق های شاخص و صندوق های آتی، علاوه بر طیف وسیعی از تراست های سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال دارید. در ژانویه 2024، کمیسیون بورس و اوراق بهادار اولین ETF اسپات بیت کوین را تایید کرد. این صندوق ها بیت کوین را نگه می دارند و بر اساس قیمت بیت کوین به سرمایه گذاران سهام ارائه می کنند.

تبدیل شدن به یک ماینر یا اعتبارسنج کریپتو: شاید مستقیم ترین راه برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال استخراج آن یا فعالیت به عنوان یک اعتبارسنج در یک شبکه کریپتو باشد. ماینرها و اعتبارسنج ها می‌توانند پاداش‌هایی را به صورت ارز دیجیتال کسب کنند که می‌توانند آن را به عنوان سرمایه‌گذاری نگه دارند یا با ارز دیگری مبادله کنند.

نحوه خرید ارز دیجیتال از صرافی

اگر می خواهید مستقیماً روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید، می توانید از صرافی ارزهای دیجیتال استفاده کنید:

صرافی مورد نظر خود را انتخاب کنید. یک حساب کاربری در صرافی ایجاد کنید. برای تکمیل مراحل ثبت نام باید اطلاعات شخصی خود را ارائه دهید و هویت خود را تأیید کنید.

پول فیات را به حساب خود واریز کنید. قبل از اینکه ارز دیجیتال بخرید، باید حساب خود را با ارز دیگری مانند دلار تامین کنید.

تصمیم بگیرید که کدام ارز دیجیتال را می خواهید بخرید. شما می توانید انتخاب کنید که در یک یا چند ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید. برای تصمیم گیری در مورد گزینه های خود تحقیق کنید.

برای ارز دیجیتال انتخابی خود سفارش خرید ثبت کنید. برای ارسال و تکمیل سفارش خرید یک یا چند ارز دیجیتال، مراحل مورد نیاز صرافی را دنبال کنید.

ارز دیجیتال خود را در یک کیف پول دیجیتال ذخیره کنید. پس از تکمیل خرید، اطلاعاتی که برای دسترسی به ارز دیجیتال خود نیاز دارید در یک کیف پول دیجیتال نگهداری می شود. این کیف پول کریپتو می‌تواند توسط صرافی ارز دیجیتال یا یک ارائه‌دهنده کیف پول مستقل میزبانی شود.

به عنوان یک سرمایه گذار در ارزهای دیجیتال، باید تصمیم بگیرید که چه مقدار از سبد خود را به دارایی های دیجیتال اختصاص دهید.

همچنین بخوانید : زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز چیست؟ (DePIN)

بهترین روش این است که به طور دوره ای کل سبد سهام خود را بررسی کنید. این روند ممکن است بسته به اهداف سرمایه گذاری و سایر نیازهای مالی شما به معنای افزایش یا کاهش میزان سرمایه گذاری در کریپتو باشد.

قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال چه باید بدانید

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال پرخطر تلقی می شود. قیمت ارزهای دیجیتال، حتی معتبرترین آنها، نسبت به قیمت سایر دارایی‌ها مانند سهام، نوسان بیشتری دارد. همچنین قیمت ارزهای دیجیتال در آینده می‌تواند تحت‌تاثیر تغییرات قانونگذاری قرار گیرد.

با این وجود، بسیاری از سرمایه گذاران جذب سود بالقوه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال می شوند. اگر تصمیم به سرمایه گذاری دارید، مهم است که قبل از خرید هر کوین آن را به دقت بررسی کنید. هنگام خرید ارزهای دیجیتال به کارمزدهای تراکنش توجه کنید زیرا این کارمزدها می تواند در بین ارزها بسیار متفاوت باشد.

فضای کریپتوکارنسی به سرعت در حال تکامل است، بنابراین توجه به تحولات جدیدی که ممکن است بر دارایی های دیجیتال شما تأثیر بگذارد نیز مهم است. سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال باید عواقب مالیاتی استفاده از رمزارز را نیز بررسی کنند.

آیا ارز دیجیتال سرمایه گذاری خوبی است؟

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال برای همه مناسب نیست زیرا می‌تواند بسیار پرنوسان باشد. اگر به‌عنوان سرمایه‌گذار مایل به پذیرش ریسک بیشتری هستید، سرمایه‌گذاری در یک یا چند ارز دیجیتال ممکن است برای شما مناسب باشد.

چگونه می توانم در بیت کوین سرمایه گذاری کنم؟

شما می توانید با استفاده از یکی از صرافی های ارزهای دیجیتال، مانند صرافی نیپوتو مستقیماً در بیت کوین سرمایه گذاری کنید. راه دیگر برای سرمایه گذاری در بیت کوین، خرید سهام شرکتی است که در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است مانند یک شرکت استخراج بیت کوین. گزینه سوم سرمایه گذاری در یک صندوق متمرکز بر بیت کوین مانند صندوق قابل معامله در بورس (ETF) است.

رای خرید ارز دیجیتال به چه مقدار سرمایه ای نیاز داریم؟

شما می توانید بدون صرف هزینه زیاد و با مبالغ کم روی بیت کوین یا ارز دیجیتال دیگری سرمایه گذاری کنید.

نتیجه گیری

راه های مختلفی برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال وجود دارد، بنابراین اگر علاقه مند هستید و می توانید ریسک های موجود را بپذیرید، انتخاب های زیادی دارید. با این حال، باید بدانید که کریپتوکارنسی نوسان زیادی دارد. این نوسانات زیاد و غیرقابل پیش بینی می تواند سرمایه شما را در عرض چند دقیقه یا چند ساعت از بین ببرد. برعکس، ممکن است بتوانید سرمایه خود را دو یا سه برابر کنید اما هیچ تضمینی وجود ندارد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید