/ حقوقی و قضایی / مدیر عامل سابق صرافی بیتمکس به 2 سال حبس تعلیقی محکوم شد

1 ماه پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مدیر عامل سابق صرافی بیتمکس به 2 سال حبس تعلیقی محکوم شد

مدیر عامل سابق صرافی بیتمکس به 2 سال حبس تعلیقی محکوم شد

مدیرعامل و بنیان گذار پلتفرم محصولات مشته بیتمکس (BitMEX) به دوسال حبس تعلیقی محکوم شد و باید شش ماه اول حبس خود را در خانه بگذراند.

  • در اواخر سال 2020، کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالا (CFTC)، بنیانگذاران شرکت بیتمکس آرتور هیز (Arthur Hayes)، بنجامین دلو (Benjamin Delo)، و ساموئل رید (Samuel Reed) را به اجرا نکردن قوانین ضد پولشویی متهم کرد.
  • بیتمکس مجبور به پرداخت جریمه 100 میلیون دلاری شد در حالی که سه موسس از سمت خود کناره گیری کردند. اخیراً، هیز از طریق وکلای خود، درخواستی مبنی بر اغماض در صدور حکم خود که قرار بود در 20 ماه مه برگزار شود، ارائه کرد.
  • به نقل از بلومبرگ، حکم دادگاه دیروز رسمی شد که در آن قاضی جان کولتل (John Koeltl)، خواسته هیز را پذیرفت و او را راهی زندان نکرد. در عوض، او به دو سال حبس تعلیقی محکوم شد و باید شش ماه اول را در حبس خانگی بگذراند.
  • این امر زمانی اتفاق افتاد که تعدادی از دادستان های آمریکایی بیان کردند مجازات هیز باید شدیدتر باشد و درس عبرتی برای کل صنعت ارزدیجیتال شود. در جریان جلسه دیروز، ساموئل ریموند، دستیار دادستان ایالات متحده به قاضی فدرال گفت که این یک «جرم بسیار جدی» است و افزود:

«این جرم عواقب جدی در پی داشت. وقتی افرادی مانند آقای هیز پلتفرم‌هایی را بدون اجرای الزامات ضد پولشویی یا احراز هویت مشتری راه‌اندازی می‌کنند، به فرآیند پولشویی کمک میکنند.»

  • دستیار وکیل دادگستری افزود که چنین حکم سبکی، «این پیام را به او خواهد داد که بهای این امر صرفاً جریمه است و او می تواند به نقض قانون برای مبالغ هنگفت و پرداخت جریمه ادامه دهد. این موضوع توسط صرافی‌های ارز دیجیتال و سایر شرکت‌ها در سراسر جهان از نزدیک بررسی میشود.»
  • از سوی دیگر، هیز مسئولیت کامل اقدامات خود را بر عهده گرفت و قول داد که «آماده است تا دوباره شروع کند.»

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان