/ اخبار ارز دیجیتال / گزارش CPI منجر به ورود 932 میلیون دلار به صندوق های سرمایه گذاری کریپتو شد

زمان مطالعه : 5 دقیقه

گزارش CPI منجر به ورود 932 میلیون دلار به صندوق های سرمایه گذاری کریپتو شد

جریان‌های ورودی واکنشی فوری به گزارش CPI پایین‌تر از حد انتظار در روز چهارشنبه بود، به طوری که 3 روز آخر هفته، 89 درصد از کل جریان‌ ورودی را تشکیل می‌داد.

گزارش CPI منجر به ورود 932 میلیون دلار به صندوق های سرمایه گذاری کریپتو شد

طبق داده‌های CoinShares، صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال 932 میلیون دلار جریان ورودی هفتگی را ثبت کردند.

محصولات سرمایه گذاری مبتنی بر کریپتو در هفته گذشته شاهد جذب سرمایه قابل توجهی بودند که دومین هفته متوالی جریان مثبت از زمان رکود اخیر بازار را رقم زد.

بر اساس داده‌های CoinShares، محصولات سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال بین 13 تا 17 مه 932 میلیون دلار جمع‌آوری کردند که ناشی از واکنش فوری به گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات متحده بود، که به نظر می‌رسید فشارهای تورمی دوباره تعدیل شده است. علی‌رغم جریان‌های ورودی بالاتر، حجم هفتگی نسبتاً پایین و در سطح 10.5 میلیارد دلار باقی ماند که تفاوت زیادی با 40 میلیارد دلار ثبت شده در ماه مارس دارد.

در این رابطه بخوانید‌ : لیکویید استیکینگ چیست؟مقایسه استیکینگ و لیکویید استیکینگ

جریان‌های ورودی واکنشی فوری به گزارش CPI پایین‌تر از حد انتظار در روز چهارشنبه بود، به طوری که 3 روز آخر هفته، 89 درصد از کل جریان‌ ورودی را تشکیل می‌داد.

گزارش شاخص CPI در 15 می نشان داد که تورم پس از افزایش 0.4 درصدی در ماه مارس، در آوریل 0.3 درصد افزایش یافته است. CPI سالانه 3.4 درصد رشد کرد که ناشی از افزایش قابل توجه در بخش انرژی و غذا بود.

در تحلیل قبلی، CoinShares Research اشاره کرد که پس از تایید (ETF) های اسپات بیت کوین BTC در ایالات متحده در ماه ژانویه، عوامل مؤثر بر قیمت بیت‌کوین دوباره با انتظارات بازار حول نرخ‌های بهره همسو شدند.

صندوق ETF بیت کوین Grayscale در طول هفته شاهد ورودی های جزئی بود که در مجموع به 18 میلیون دلار رسید. از زمان راه اندازی آن در ژانویه، این صندوق شاهد خروج 16.6 میلیارد دلاری بوده است. از نظر منطقه ای، هنگ کنگ و کانادا به ترتیب 83 و 17 میلیون دلار جریان خروجی را تجربه کردند.

طبق گزارش CoinShares، طیف گسترده‌ای از صندوق‌های آلت‌کوین ها، از جمله سولانا SOL، چین لینک LINK و کاردانو ADA در هفته گذشته شاهد جریان ورودی بودند و هر کدام به ترتیب 4.9 میلیون دلار، 3.7 میلیون دلار و 1.9 میلیون دلار جذب کردند. برعکس، صندوق های اتر ETH جریان خروجی 23 میلیون دلاری را ثبت کردند.

قیمت‌ اتر به دلیل نگرانی‌ها درباره نحوه تصمیم‌گیری کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در مورد ETF‌های اسپات همچنان تحت فشار است. اولین مهلت کمیسیون در مورد ETF اسپات اتر در 23 می به پایان می رسد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید