/ اخبار آلت کوین ها / سرکل استیبل کوین EURC با پشتوانه یورو را در شبکه استلار راه اندازی کرد

زمان مطالعه : 1 دقیقه

سرکل استیبل کوین EURC با پشتوانه یورو را در شبکه استلار راه اندازی کرد

 اعلامیه اخیر به این معنی است که EURC اکنون در سه شبکه بلاک چین در دسترس است و گزینه های بیشتری را به ساکنان منطقه یورو می دهد تا با ارز محلی خود معاملات را بر بستر بلاک چین انجام دهند.

سرکل استیبل کوین EURC با پشتوانه یورو را در شبکه استلار راه اندازی کرد

استیبل کوین EURC (EUROC سابق) اکنون علاوه بر اتریوم Ethereum و اوالانچ Avalanche در شبکه استلار Stellar نیز در دسترس است.

طبق اعلامیه 26 سپتامبر، سرکل Circle شرکت صادرکننده استیبل کوین، نسخه ای از استیبل کوین مبتنی بر یورو، EURC را راه اندازی کرده است. EURC پیش از این فقط در شبکه‌های اتریوم و اولنچ در دسترس بود.

استیبل کوین ها یا توکن های کریپتو با پشتوانه فیات، جزء ضروری اکوسیستم Web3 شده اند و به کاربران اجازه می‌دهند تا پرداخت‌ها را انجام دهند، ارز وام بگیرند، آن را برای دریافت سود قرض دهند و سایر اقدامات مرتبط با ارزهای فیات را در شبکه‌های بلاک چین انجام دهند. استیبل کوین USDC با پشتوانه دلار آمریکا و تتر USDT در حال حاضر به ترتیب ششمین و هفتمین ارزهای دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار هستند. طبق گفته اتراسکن Etherscan، تتر سومین مصرف کننده بزرگ هزینه های گس در اتریوم است.

در این رابطه بخوانید‌ : زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز چیست؟ (DePIN)

اکثر استیبل کوین ها توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شوند، به این معنی که اگر کاربر بخواهد پرداخت های Web3 را به ارز محلی خود تبدیل کند، در حال حاضر گزینه های زیادی وجود ندارد.

سرکل صادرکننده USDC تلاش کرد تا در سال 2022 با راه اندازی EUROC، یک استیبل کوین با پشتوانه یورو در اتریوم، به حل این مشکل کمک کند. بر اساس تحقیقات منتشر شده توسط بانک تسویه حساب های بین المللی BIS، یورو دومین ارز فیات پرمعامله در جهان است. در حال حاضر ارز رسمی 20 کشور در اروپا است. در 25 می، سرکل نسخه بومی EUROC را در Avalanche راه اندازی کرد و در 23 سپتامبر به “EURC” تغییر نام داد.

اعلامیه اخیر به این معنی است که EURC اکنون در سه شبکه بلاک چین در دسترس است و گزینه های بیشتری را به ساکنان منطقه یورو می دهد تا با ارز محلی خود معاملات را بر بستر بلاک چین انجام دهند.

بر اساس این اعلامیه، ارائه دهنده خدمات پرداخت کریپتو ریپیو Ripio با نسخه جدید EURC ادغام شده است. اکنون به کاربران خود در اسپانیا اجازه می دهد تا EURC را با استفاده از شبکه Stellar واریز و برداشت کنند. سباستین سرانو Sebastian Serrano، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Ripio، گفت که این تغییر به تشویق بیشتر کاربران اسپانیایی جهت استفاده از ارز دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت کمک خواهد کرد:

“طی 10 سال ما محصولات خود را در سرتاسر آمریکای لاتین گسترش داده ایم و اکنون آماده ایم تا با این ادغام کلیدی، ردپای خود را در اروپا به جا بگذاریم. ما خوشحالیم که مردم اسپانیا اکنون به دارایی‌های دیجیتالی مانند EURC دسترسی دارند و از تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر در سراسر جهان بهره مند میشوند.”

استیبل کوین (EURS) در کاردانو Cardano و EUROe در اتریوم Ethereum نمونه های دیگری از استیبل کوین هایی با پشتوانه یورو هستند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای خرید و فروش ارزدیجیتال به مارکت نیپوتو مراجعه نمایید


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین