/ اخبار بیت کوین / بنیانگذار بیتمکس: قیمت بیت کوین به دلیل افزایش چاپ دلار صعودی شده است

3 ماه پیش

زمان مطالعه : 1 دقیقه

بنیانگذار بیتمکس: قیمت بیت کوین به دلیل افزایش چاپ دلار صعودی شده است

هیز از علاقه‌مندان به بیت کوین خواست که تمرکز خود را حفظ کنند و از بیت کوین های خود دست نکشند و بر افزایش قابل توجه نقدینگی دلار آمریکا تاکید کرد. وی افزود که قیمت بیت کوین احتمالاً به دلیل افزایش نقدینگی دلار صعودی شده است.

بنیانگذار بیتمکس: قیمت بیت کوین به دلیل افزایش چاپ دلار صعودی شده است

آرتور هیز Arthur Hayes، بنیانگذار بیتمکس BitMEX موضع صعودی خود را نسبت به بیت کوین BTC بیان کرده و نموداری شامل قرارداد بازخرید معکوس خالص (RRP) و تغییرات موجودی حساب عمومی خزانه داری (TGA) ایالات متحده را به اشتراک گذاشت.

هیز از علاقه‌مندان به بیت کوین خواست که تمرکز خود را حفظ کنند و از بیت کوین های خود دست نکشند و بر افزایش قابل توجه نقدینگی دلار آمریکا تاکید کرد. وی افزود که قیمت بیت کوین احتمالاً به دلیل افزایش نقدینگی دلار صعودی شده است.

نمودار تغییرات خالص موجودی های RRP و TGA را نشان می دهد، که نشان دهنده ارتباط احتمالی بین افزایش نقدینگی دلار و قیمت بیت کوین است.

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال بایننس یو اس دی (BUSD) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

در همین حال، dharmafi، تحلیلگر رمزارز، بر RRP حدود 65 میلیارد دلاری و موجودی TGA حدود 35 میلیارد دلاری، با افزایش 106 میلیارد دلاری نقدینگی دلار از 21 نوامبر تأکید کرد.

طبق گفته های هیز افزایش نقدینگی نشان دهنده تغییر پویایی در بازارهای مالی است. سرمایه گذاران و علاقه مندان به بیت کوین با تزریق نقدینگی دلار اثرات بالقوه ای را بر بازار ارزهای دیجیتال پیش بینی میکنند.

داده های دارمافی نیز به تأثیر افزایش نقدینگی اشاره می کند. افزایش 106 میلیارد دلاری نقدینگی دلار از 21 نوامبر سؤالاتی را در مورد تأثیرات بالقوه بر طبقات مختلف دارایی، از جمله ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است.

در همین حال، جنت یلن، از منتقدان بیت کوین، اخیراً در گفتگو با رویترز در جلسه وزرای دارایی G20 و روسای بانک مرکزی به صرافی‌های ارز دیجیتال هشدار داد که از قوانین پیروی کنند.

یلن بر اهمیت این موضوع در صنعت ارزهای دیجیتال و بر لزوم پیروی از مقررات برای فعالیت در سیستم مالی ایالات متحده تاکید کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین

پس از یک روند صعودی، افزایش قیمت بیت کوین در حدود سطح مقاومت 38000 دلار متوقف شده است، سطحی که شاهد فشار فروش در آن بوده ایم. بر اساس تحلیل‌های اخیر، ممکن است یک اصلاح کوتاه‌مدت با احتمال بازگشت به منطقه حمایتی 35000 دلار در آستانه وقوع باشد.

نمودار روزانه یک مرحله تثبیت را نشان می دهد، جایی که قیمت با رجکت در 38 هزار دلار مواجه شده است که منجر به کاهش نوسانات و حرکت قیمت در محدوده 35000 دلار و 38000 دلار می شود. این تثبیت، همراه با یک واگرایی نزولی بین قیمت و شاخص قدرت نسبی (RSI)، نشان می دهد که مومنتوم صعودی ممکن است کاهش یابد، که می تواند منجر به اصلاح شود.

نمودار بیت کوین/دلار. TradingView

نمودار بیت کوین/دلار. TradingView

نمودار چهار ساعته یک الگوی کنج صعودی را نشان می دهد که معمولاً یک سیگنال بازگشت نزولی در نظر گرفته می شود. همزمان، یک الگوی سر و شانه در حال شکل گیری است که به اتمام شانه راست نزدیک می شود. این الگو سیگنالی از یک برگشت نزولی بالقوه است، در صورتی اتفاق می افتد که قیمت به زیر خط گردن الگو سقوط کند و منجر به افت قیمت به زیر الگوی کنج با حمایت کلیدی در سطح 32300 دلار شود.

تحلیل آن چین انتقال بیت کوین از کیف پول ماینرها به صرافی ها را نشان می دهد که معمولاً بر افزایش نقدینگی بازار و فشار فروش دلالت دارد. با این حال، کاهش این شاخص به سطوحی که از سال 2017 تاکنون دیده نشده بود، ممکن است نشان‌دهنده این باشد که ماینرها کوین های خود را نگه داشته‌اند، که می‌تواند به عنوان احساسات صعودی تعبیر شود.

 

 

همچنین بخوانید : هاوینگ بیت کوین (Bitcoin Halving) چیست؟ و چه تاثیری بر قیمت آن دارد؟

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید