/ اخبار بیت کوین / بیت کوین با پشت سر گذاشتن سولانا به دومین بلاک چین محبوب NFT تبدیل شد

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بیت کوین با پشت سر گذاشتن سولانا به دومین بلاک چین محبوب NFT تبدیل شد

بر اساس داده‌های CryptoSlam، حجم معاملات ماهانه توکن‌های غیرمثلی (NFT) و میم کوین‌ها بر بستر بلاکچین بیت‌کوین در ماه می از حجم معاملات NFTدر سولانا پیشی گرفت.

بیت کوین با پشت سر گذاشتن سولانا به دومین بلاک چین محبوب NFT تبدیل شد

بازار NFT بیت کوین در حال رشد است، اما در درجه اول تحت تاثیر هیجانات و تبلیغات پیرامون میم کوین ها مورد توجه قرار گرفته است.

بر اساس داده‌های CryptoSlam، حجم معاملات ماهانه توکن‌های غیرمثلی (NFT) و میم کوین‌ها بر بستر بلاکچین بیت‌کوین در ماه می از حجم معاملات NFTدر سولانا پیشی گرفت.

حجم معاملات اوردینال های بیت کوین در حال حاضر پس از اتریوم و در جایگاه دوم قرار دارد. اتریوم طی 30 روز و از 23 اوریل 393 میلیون دلار حجم معاملات NFT  را ثبت کرد که بیش از دو برابر حجم معاملات بیت کوین است.

در این رابطه بخوانید‌ : لیکوییدیتی (liquidity) در صرافی های ارز دیجیتال چیست؟

بیت کوین در این دوره نسبت به بلاک چین های محبوب مانند Polygon، ImmutableX، BNB Chain و Solana برتری قابل توجهی به دست آورد.

بر اساس داده های Dune ، تراکنش‌های توکن BRC-20 بیشترین فعالیت Ordinals را در بیت کوین به خود اختصاص داده است.

استاندارد توکن BRC-20 یک استاندارد توکن قابل تعویض تجربی است که با استفاده از اوردینالز ساخته شده است. این ارز تبلیغاتی برای میم کوین ها، ارزهای دیجیتالی که قیمت آن‌ها توسط جوامع مشتاق خاصی هدایت می‌شود، ایجاد کرده است.

ارزش کل بازار میم کوین‌های BRC-20 در نیمه اول ماه می از مرز 1 میلیارد دلار عبور کرد زیرا هیجانات و هیاهو پیرامون آن افزایش یافت. ارزش بازار فعلی توکن های BRC-20 447 میلیون دلار است.

درصد سهم تراکنش های بیت کوین بر اساس فعالیت. منبع:  Dune

درصد سهم تراکنش های بیت کوین بر اساس فعالیت. منبع:  Dune

توکن‌های محبوب BRC-20 مانند ORDI، PEPE و MEME هیچ کاربردی ندارند و اساساً برای اهداف آزمایشی منتشر شده‌اند. به عنوان مثال، کاربر توییتر Domo توکن ORDI  را برای نمایش عملکرد BRC-20 که Ordinals ارائه کرده بود ایجاد کرد.

به نظر می رسد محرک اصلی حجم معاملات BRC-20 از سوی معامله گرانی باشد که به دنبال سود بردن از این شور و شوق تازه هستند. با این حال، با کاهش سود، فعالیت معاملاتی توکن‌های BRC-20 نیز احتمالاً کاهش خواهد یافت.

افزایش حجم معاملات NFT بیت کوین

علاوه بر توکن‌های BRC-20، بازار شاهد تغییر از توکن‌های BRC-20 به توکن‌های مبتنی بر رسانه، با نام مستعار بیت‌کوین NFT است. Magic Eden، یک بازار محبوب بیت کوین NFT، کاهش حجم UniSat را ثبت کرده است که عمدتاً با توکن های BRC-20 معامله می کند.

درصد سهم حجم معاملات منبع:  Dune

درصد سهم حجم معاملات منبع:  Dune

مجموعه‌های محبوبی مانند بیت کوین فراگز Bitcoin Frogs حدود یک چهارم حجم کلکسیون‌های برتر در اتریوم مانند Bored Ape Yacht Club (BAYC) را به خود اختصاص دادند که بین ۲۳ آوریل تا ۲۳ می، بیش از ۴۰ میلیون دلار حجم معاملات ثبت کردند.

معامله گران NFT امیدوارند موفقیت NFT های اتریوم را در بیت کوین نیز تکرار کنند. تاکنون، اکوسیستم بیت‌کوین NFT فاصله زیادی با اتریوم دارد که می‌تواند از سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز پشتیبانی کند و مزایای دیگری مانند ادغام با اکوسیستم دیفای با ارزش ۲۷.۵ میلیارد دلاری را دارد.

به عنوان مثال، BAYC و Azuki پروژه های متاورس را دارند که مزایای انحصاری را برای دارندگان NFT فراهم می کند. از سوی دیگر، CryptoPunks و Milady Maker به دلیل کمیاب بودن از محبوبیت زیادی برخوردار هستند.

باید دید که مجموعه‌های NFT بیت‌کوین چقدر در تشکیل جوامع وفادار مانند کریپتوپانکس، میلادی میکر، آزوکی یا بی سی موفق هستند. در حالی که حجم معاملات NFT ها و میم کوین ها در بیت کوین در ماه مه به رتبه دوم رسید، این مجموعه های NFT هنوز ابزار مفیدی ارائه نکرده اند یا جامعه وفاداری را به خود جذب نکرده اند.

همچنین بخوانید : حمله آیس فیشینگ چیست؟ و چگونه میتوان از آن در امان ماند؟

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید