/ اخبار بیت کوین / ماینرهای قزاقستان ملزم به پرداخت مالیات بر اساس قیمت بیت کوین خواهند بود

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

ماینرهای قزاقستان ملزم به پرداخت مالیات بر اساس قیمت بیت کوین خواهند بود

ماینرهای قزاقستان ملزم به پرداخت مالیات بر اساس قیمت بیت کوین خواهند بود

همه افزایش قیمت بیت کوین (Bitcoin) را دوست دارند. اما به زودی افزایش قیمت بیت کوین منجر به مالیات بیشتر برای ماینرهای قزاقستان می شود.

این کشور زمانی برای، ماینرهای چینی که پس از ممنوعیت بیت کوین متواری شدند جذاب بود، اما اکنون به نظر میرسد که قزاقستان درحال تنظیم مالیات جدیدی است که بر این صنعت تاثیر منفی خواهد گذاشت.

در 14 آوریل، وزیر اقتصاد ملی، الیبک کوانیرروف (Alibek Kuantyrov)، در یک جلسه دولتی گفت که تیمش بر روی یک طرح مالیاتی کار می کند که پرداخت مالیات را به ارزیابی توکن های ماین شده مرتبط میکند.

در این رابطه بخوانید‌ : قرارداد هوشمند در بلاک چین چیست و چگونه کار می کند؟

براساس این بیانیه، این امر از لحاظ مالی در جمع آوری مالیات به کشور کمک خواهد کرد، و موجب بهبود بودجه دولت میشود. با این حال، این تصمیم می تواند موجب شود که بسیاری از ماینرها به سراغ کشورهایی مانند السالوادور روند، زیرا نرخ دریافت مالیات مانینگ در این کشور 10٪ و ثابت برای تامین بودجه ساخت و ساز و خدمات شهر بیتکوین است.

اکنون قزاقستان برای ماینرهای ارزدیجیتال جذابیتی ندارد

در ابتدا، دولت قزاقستان از ماینرها استقبال کرد؛ اما اکنون شرایط تغییر کرده است.

این کشور در ابتدا یکی از ارزان ترین نرخ های انرژی در جهان را برای ماینر ها پیشنهاد داده بود اما اکنون طرح مالیاتی 20 سنت در هر کیلو وات ساعت ماهانه را مطرح کرده است. این هزینه انرژی 10 برابر شده نشان میدهد که تقاضای انرژی توسط ماینرها به طور نمادین افزایش یافته است.

اما این دولت علاوه بر مالیات، بسیاری از مزارع ماینینگ را سرنگون کرده کرده است و از بهشت ماینر ها به جهنم آنها تبدیل شده است.

دنیس روسنیویچ (Denis Rusinovich)، یکی از بنیانگذاران گروه ماینینگ ارزدیجیتال (CMG)، شرکتی که از سال 2017 در قزاقستان فعالیت می کند، گفت که شرایط این کشور در یک لحظه تغییر کرد و در نتیجه اقدامات کنترل کننده دولت را محکوم کرد.

افزایش قیمت بیت کویت، افزایش مالیات

آلن دوریویف (Alan Dorjiyev)، مدیر انجمن ملی بلاک چین (Blockchain) و مرکز داده ها، به یک خبرنامه محلی گفت که دولت در نظر داشت نرخ مالیت را با توجه به قیمت بیت کوین تعیین کند.

«یک درجه بندی در نظر گرفته می شود: به عنوان مثال، به قیمت بیت کوین تا 40،000 دلار یک مالیات تعلق میگیرد، قیمت بیت کوین بیش از 40،000 دلار یک مالیات دیگر و به همین صورت ادامه می یابد. اما این موضوع هنوز در حد صحبت است و در حال بررسی است.»

در حال حاضر با توجه به این که در هر لحظه افزایش تعرفه انرژی دیگری می تواند وضع شود، فعالیت های ماینینگ در این کشور می تواند تا حدودی غیرممکن باشد. علاوه بر این قطعی برق پی در پی از ژانویه در بسیاری از نقاط رخ میدهد و گفته می شود این مشکل هنوز به طور کامل رفع نشده است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین