/ اقتصاد جهانی / چه عواملی در هفته آینده می تواند قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار دهد؟ (13 تیر 1402)

1 سال پیش

زمان مطالعه : 3 دقیقه

چه عواملی در هفته آینده می تواند قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار دهد؟ (13 تیر 1402)

در این هفته، چندین رویداد کلیدی رخ خواهد داد که می توانند بر احساسات بازار و روند قیمت بیت کوین تاثیر بگذارند. در ادامه آنچه در هفته پیش رو رخ می دهد را بررسی خواهیم کرد.

چه عواملی در هفته آینده می تواند قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار دهد؟ (13 تیر 1402)

هفته گذشته، بیت‌کوین BTC از اوج قیمت یک ماهه و سه ماهه خود عبور کرد که می‌تواند به احتمال صعود در ماه جولای اشاره داشته باشد. چند رویداد مهم اقتصادی در هفته پیش رو اتفاق می افتد که می تواند به طور قابل توجهی بر قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد.

در این هفته، چندین رویداد کلیدی رخ خواهد داد که می توانند بر احساسات بازار و روند قیمت بیت کوین تاثیر بگذارند. در ادامه آنچه در هفته پیش رو رخ می دهد را بررسی خواهیم کرد.

رویدادهای تاثیر گذار بر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

این هفته با انتشار داده‌های ISM Manufacturing در روز دوشنبه آغاز شد. این داده‌ها بینش‌هایی را در مورد عملکرد بخش تولید در ایالات متحده ارائه می‌دهند، که سهم مهمی از اقتصاد کلان این کشور دارد.

در این رابطه بخوانید‌ : صندوق ETF فیوچرز اتریوم چیست و عملکرد آن به چه صورت است؟

داده های مثبت این شاخص نشان‌دهنده قدرت بخش تولید است که معمولاً منجر به افزایش سرمایه‌گذاری‌های تجاری و هزینه‌های مصرف‌کننده می‌شود. این به نوبه خود می تواند بخش مالی سنتی را تقویت کند، زیرا سرمایه گذاران به چشم انداز رشد اقتصادی اعتماد می کنند. در نتیجه بیت کوین و کریپتو نیز می توانند از این شرایط سود ببرند.

در روز سه شنبه 4 جولای، بازارهای ایالات متحده به دلیل روز استقلال تعطیل خواهند بود. رویداد مهمی در این روز نخواهیم داشت و احتمالاً یک روز نسبتاً آرام در بازارهای سنتی و ارزهای دیجیتال خواهد بود.

چهارشنبه، 5 جولای همه توجه ها به انتشار صورتجلسه جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) خواهد بود. این صورتجلسه شرح مفصلی از بحث ها و تصمیمات اتخاذ شده در آخرین جلسه FOMC ارائه می دهد. سرمایه گذاران معمولا به دقت صورتجلسه را برای هر نشانه ای از موضع فدرال رزرو در مورد سیاست های پولی، نرخ بهره و تورم تجزیه و تحلیل خواهند کرد.

هر گونه اشاره ای به تغییرات بالقوه در سیاست پولی می تواند تأثیر قابل توجهی بر بازارهای سنتی و ارزهای دیجیتال داشته باشد. به عنوان مثال، اگر صورتجلسه لحن جنگ طلبانه تری داشته باشد که نشان دهنده تشدید بالقوه سیاست پولی باشد، می تواند منجر به فشار فروش بازار سهام، بیت کوین و ارزهای دیجیتال شود.

با این حال به نظر می رسد هیچ خبر منفی تازه ای محتمل نیست. جروم پاول هفته گذشته اعلام کرده بود که احتمالاً در سال جاری به دو افزایش دیگر نرخ بهره برای کاهش تورم نیاز است. بنابراین به بازار هشدار داده شد. بانک مرکزی ایالات متحده (فدرال رزرو) برای ارزیابی تأثیر ورشکستگی سه بانک بزرگ امریکایی رشد آن را در ماه گذشته متوقف کرده است.

اما فدرال رزرو برای کاهش بیشتر تورم، می خواهد شاهد تضعیف بازار کار (نرخ بیکاری بالاتر) باشد.

در روز پنجشنبه 15 تیرماه، مجموعه ای از گزارش های مهم مربوط به بازار کار و فعالیت های اقتصادی منتشر می شود. داده‌های شاخص مدیران خرید (PMI) بخش خدمات منتشر خواهد شد و بینشی در مورد عملکرد بخش خدمات ارائه می‌کند.

علاوه بر این، گزارش مطالبات بیکاری، تعداد افرادی را که برای مزایای بیکاری ثبت نام کرده اند، تعیین می کند و معیاری از سلامت بازار کار ارائه می دهد. مطالبات بیکاری کمتر نشان دهنده تقویت بازار کار است که معمولاً با افزایش هزینه مصرف کننده و رشد اقتصادی مرتبط است.

معمولاً داده های مثبت مطالبات بیکاری می تواند منجر به عملکرد بهتر بازار سهام و افزایش خوش بینی سرمایه گذاران در بخش مالی سنتی شود. با این حال، آنقدرها هم آسان نیست. اعتقاد دیرینه فدرال رزرو این است که بازار کار با استخدام قوی و افزایش دستمزدها معمولاً باعث افزایش تورم می شود. بنابراین، آنها می خواهند نرخ بیکاری بالاتر رود. اگر بازار کار قوی بماند، احتمال افزایش دوباره نرخ بهره وجود دارد.

یکی دیگر از گزارش های مهم، نظرسنجی فرصت های شغلی و گردش کار (JOLTS) است. این داده ها بینشی را در مورد پویایی بازار کار ارائه می دهد و معیاری از تمایل کارفرمایان برای استخدام کارمندان جدید است. فرصت های شغلی بیشتر و افزایش فعالیت های استخدامی نشان دهنده بازار کار قوی و رشد کلی اقتصادی است.

مهم‌ترین رویداد هفته برای بازارهای سنتی و بازار ارز دیجیتال می‌تواند انتشار گزارش مشاغل ژوئن ایالات متحده باشد، زیرا ممکن است یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر تصمیم بعدی فدرال رزرو در 26 جولای باشد. این گزارش شامل داده‌های مربوط به حقوق و دستمزد غیرکشاورزی، نرخ بیکاری و رشد دستمزد است.

همچنین بخوانید : سولانا (solana) چیست؟ و چگونه کار میکند؟

اخبار مربوط به درخواست ETF اسپات بیت‌کوین

برای بیت کوین و بازار کریپتو، هر خبری در مورد ETF اسپات بیت کوین مسلماً بزرگترین عامل تأثیرگذار این هفته است. در حالی که Fidelity، ARK و سایرین پس از اینکه هفته گذشته کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده درخواست آنها را “ناکافی” تشخیص داد، مجدداً درخواست خود را ثبت کردند، BlackRock هنوز درخواست خود را مجدداً ارسال یا اصلاح نکرده است.

بسیاری از فعالان بازار بر این باورند که بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان، از طریق ارتباط نزدیک خود با کمیسیون بورس، چیزی را می داند که دیگران نمی دانند. از این نظر، هر خبری در مورد ETF اسپات بیت کوین می تواند یک بار دیگر تأثیر زیادی بر بازار داشته باشد.

در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین در محدوده قیمت 31000 دلاری معامله می شود.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید