/ اخبار بیت کوین / استرالیا اولین ETF بیت کوین خود را راه اندازی میکند

1 ماه پیش

زمان مطالعه : 1 دقیقه

استرالیا اولین ETF بیت کوین خود را راه اندازی میکند

استرالیا فردا اولین صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) خود را راه اندازی میکند. ETF بیت کوین (IBTC) شرکت مدیریت دارایی Monochrome در 4 ژوئن در صرافی Cboe استرالیا فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

استرالیا اولین ETF بیت کوین خود را راه اندازی میکند

استرالیا فردا اولین صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) خود را راه اندازی میکند. ETF بیت کوین (IBTC) شرکت مدیریت دارایی Monochrome در 4 ژوئن در صرافی Cboe استرالیا فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. این توسعه نشان‌دهنده همسویی استرالیا با ترندهای جهانی پس از تأیید ETFهای بیت‌کوین توسط ایالات متحده در اوایل سال جاری است.

استرالیا همچنین ETF های بیت کوین اسپات را معرفی می کند

Monochrome Asset Management، یک شرکت مستقر در استرالیا، در خط مقدم این راه اندازی قرار دارد. صندوث ثابل معامله در بورس IBTC، تحت عنوان IBTC معامله می‌شود و هزینه مدیریتی 0.98 درصد خواهد داشت. این ETF طراحی شده است تا سرمایه گذاران را در معرض مستقیم BTC قرار دهد و شاخص نرخ مرجع بیت کوین CME CF را ردیابی کند، که ارزش آن را مستقیماً به قیمت لحظه ای مرتبط می کند. این رویکرد پیچیدگی ها و چالش های فنی مرتبط با خرید و مدیریت بیت کوین واقعی را حذف می کند.

قبل از این راه‌اندازی، سرمایه‌گذاران استرالیایی فقط می‌توانستند به‌طور غیرمستقیم از طریق محصولات فراساحلی یا ETFهای محلی که مستقیماً بیت‌کوین را در اختیار نداشتند، به بیت‌کوین دسترسی داشته باشند.

در این رابطه بخوانید‌ : حمله آیس فیشینگ چیست؟ و چگونه میتوان از آن در امان ماند؟

معرفی IBTC نشان دهنده یک نقطه عطف نظارتی قابل توجه است که از طریق تأیید کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) و لیست کردن در صرافی Cboe استرالیا به دست آمده است. این امر Cboe را به عنوان اولین صرافی استرالیایی تبدیل میکند که ETF بیت کوین را فهرست می کند.

فرآیند تأیید IBTC نسبتاً سریع بود، که نشان‌دهنده قصد استرالیا برای همگام شدن با پذیرش جهانی ETF‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال است. شرکت مدیریت دارایی Monochrome در آوریل 2024 درخواست خود برای این ETF مطرح کرد و تکمیل فرآیند سریع آن، تطبیق نظارتی کشور با فضای دارایی های رمزنگاری را نشان میدهد.

راه اندازی IBTC باعث افزایش علاقه مردم به ابزارهای سرمایه گذاری می شود. تصویب ETF های نقدی بیت کوین در ایالات متحده در اوایل سال جاری، جریان های ورودی قابل توجهی را از سوی سرمایه گذاران نهادی و خرد جذب کرد که این امر نشان دهنده پذیرش گسترده تر بیت کوین به عنوان یک طبقه دارایی قانونی بود. این روند در مناطق دیگر نیز مانند کانادا، برزیل، بریتانیا، اروپا و هنگ کنگ اتفاق افتاد.

هجوم استرالیا به این بازار بر تعهد این کشور به ارائه گزینه های سرمایه گذاری ایمن و قابل دسترس بیت کوین در چارچوب قانونی تاکید می کند. به عنوان اولین و تنها ETF در استرالیا که مستقیماً بیت کوین را نگه می دارد، IBTC سطح جدیدی از حفاظت از سرمایه گذار و دسترسی آسان را ارائه می دهد که انتظار می رود طیف متنوعی از سرمایه گذاران را به خود جذب کند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدمترجم اخبار تکنولوژی و بلاکچین، فعال در حوزه کریپتو و متاورس، تهیه و اجرای ویدیوهای آموزشی و کاربردی در حوزه کریپتوکارنسی.

ثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید