/ اخبار بیت کوین / رالی صعودی بیت کوین با کسب سود از سوی مانیرها به پایان میرسد؟

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

رالی صعودی بیت کوین با کسب سود از سوی مانیرها به پایان میرسد؟

بر اساس داده های کلی ارائه شده توسط (hashrateindex)، شش قرارداد مالی ASIC در سال 2020 به ارزش 47.84 میلیون دلار اجرا شد. در سال بعد، 26 معامله مالی به ارزش تقریبی 662.25 میلیون دلار انجام شد. در سال گذشته، ماینرهای کریپتو در 18 معامله در مجموع 641.80 میلیون دلار جمع آوری کردند.

رالی صعودی بیت کوین با کسب سود از سوی مانیرها به پایان میرسد؟

ماینرهای بیت کوین (Bitcoin)، گروهی که در رشد و عملکرد شبکه بیت کوین نقش مهمی دارند، در دو سال گذشته در نقاط مختلف جهان فعالیت خود را آغاز کرده اند. بر اساس داده های کلی ارائه شده توسط (hashrateindex)، شش قرارداد مالی ASIC در سال 2020 به ارزش 47.84 میلیون دلار اجرا شد. در سال بعد، 26 معامله مالی به ارزش تقریبی 662.25 میلیون دلار انجام شد. در سال گذشته، ماینرهای کریپتو در 18 معامله در مجموع 641.80 میلیون دلار جمع آوری کردند.

با این حال، پس از کاهش قابل توجه قیمت ارزهای دیجیتال تا پایان سال گذشته، وضعیت به بدترین حالت تبدیل شد. چندین شرکت ماینینگ کریپتو برای بازپرداخت بدهی‌های خود اقدام به فروش تجهیزات کردند. این وضعیت با افزایش تورم جهانی که منجر به رشد هزینه برق شده، بدتر شده است.

به عنوان مثال، اکثر ریگ های ماینینگ بیت کوین به طور متوسط بسته به موقعیت و سختی شبکه، سود روزانه حدود 5 دلار را ارائه می کنند.

در این رابطه بخوانید‌ : گپ بیت کوین در CME چیست و چگونه از آن در معاملات استفاده کنیم؟

بازار بیت کوین در سال 2023

در هفته چهارم سال 2023 قیمت بیت کوین حدود 34 درصد افزایش یافت و در روز چهارشنبه حدود 22.6 هزار دلار معامله شد. در نتیجه، اکثر ماینرها کوین های قدیمی و تازه مینت شده را به فروش می رسانند تا بدهی‌های انباشته خود را تسویه کنند.

احساسات در میان ماینرها بهتر از گذشته است. برای بسیاری از ماینرهایی که در معرض ورشکستگی هستند، افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین راه نجات است.

قابل ذکر است که رالی ژانویه 2023 بیت کوین بیشتر به انباشت از سوی نهنگ ها در مقادیر زیاد نسبت داده شده است. طبق گفته شرکت تحلیلی سنتیمنت (Santiment)، نهنگ های بیت کوین در سه هفته گذشته در مجموع 70 هزار بیت کوین جمع آوری کرده اند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین