/ معرفی ارزهای دیجیتال / ترو یو اس دی (TrueUSD) با تتر (USDT) چه تفاوتی دارد و کدام یک بهتر است؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه

ترو یو اس دی (TrueUSD) با تتر (USDT) چه تفاوتی دارد و کدام یک بهتر است؟

بازار پر نوسان کریپتو برای معامله گران بسیار چالش برانگیز شده است تا ارزهای دیجیتال خود را به شیوه ای بسیار موثر ذخیره کنند، زیرا به دلیل نوسانات زیاد، قیمت ارز دیجیتال آنها حتی زمانی که علاقه ای به معامله ندارند، در نوسان است. به منظور پیگیری این موضوع، استیبل کوین ها توسعه یافتند تا از عملکردهای ارزهای سنتی فیات تقلید کنند. در ادامه تفاوت بین دو استیبل کوین معروف را بررسی میکنیم: ترو یو اس دی TrueUSD در مقابل تتر USDT.

ترو یو اس دی (TrueUSD) با تتر (USDT) چه تفاوتی دارد و کدام یک بهتر است؟

مقدمه

صنعت ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات بالا که به طور غیرمستقیم سرمایه گذاران و همچنین معامله گران روزانه زیادی را از سراسر جهان جذب می کند، شناخته شده است. بازار پر نوسان کریپتو برای معامله گران بسیار چالش برانگیز شده است تا ارزهای دیجیتال خود را به شیوه ای بسیار موثر ذخیره کنند، زیرا به دلیل نوسانات زیاد، قیمت ارز دیجیتال آنها حتی زمانی که علاقه ای به معامله ندارند، در نوسان است. این نوسانات، یکی از نگرانی های اصلی است که مانع از پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال در سراسر جهان برای معاملات روزانه می شود. در نتیجه، استیبل کوین ها توسعه یافتند تا از عملکردهای ارزهای سنتی فیات تقلید کنند. دو مورد از معروف‌ترین استیبل کوین ها که با ارزش دلار آمریکا پیوند دارند TrueUSD و USDT نام دارند. در ادامه تفاوت بین دو استیبل کوین معروف ترو یو اس دی TrueUSD و تتر USDT را بررسی میکنیم.

مزایای استیبل کوین ها

استیبل کوین هایی از این نوع، امنیت بسیار زیادی را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کنند، زیرا از سرمایه‌گذاران در برابر سقوط قیمت به دلیل نوسانات بالا محافظت می‌کنند.

هر دوی این استیبل کوین ها با یک دلار آمریکا برابری می کنند. دلیل آن این است که دلار آمریکا بیشتر به عنوان یک استاندارد تعیین شده در حوزه ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می شود و همچنین آشنایی مشتریان با آن باعث شده است که آن را به یک ارز دیجیتال استاندارد یا استانداردی برای چنین استیبل کوین هایی تبدیل کند.

در این رابطه بخوانید‌ : ریپل چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

مقایسه TrueUSD با USDT

TrueUSD یک توکن مبتنی بر اتریوم Ethereum است که هر توکن با 1 دلار آمریکا برابری می‌کند. با این حال، بسیار متفاوت از USDT است زیرا هیچ ذخایر واقعی ارز فیاتی برای حفظ ثبات آن وجود ندارد. در عوض، این استیبل کوین با مؤسسات مالی بزرگ و همچنین بانک‌های سراسر جهان همکاری کرده است و تخمین زده می‌شود که وجوه را در حساب‌های امانی نگهداری کند.

محبوبیت

USDT در مقایسه با TrueUSD بسیار محبوب تر است زیرا USDT به دلیل عرضه زودتر در فضای ارزهای دیجیتال بسیار بالغ تر از TrueUSD است. از آنجایی که ترو یو اس دی خیلی دیرتر عرضه شد، در مقایسه با همتای خود نتوانسته محبوبیت زیادی کسب کند.

اتهامات

به گفته کارشناسان، تعدادی اتهام نادرست به USDT تحمیل شد و تتر به عدم ارائه میزان درستی پشتوانه دلار آمریکا برای USDT متهم شد. این باعث ایجاد شک و تردید زیادی در کاربران ارزهای دیجیتال شده است که ممکن است به طور غیرمستقیم به نفع TrueUSD  باشد.

 امنیت

با این حال، وجوه ذخیره شده در سیستم امانی به هیچ وجه توسط واسطه شخص ثالث قابل دسترسی نیست. حساب‌های امانی که TrueUSD را ذخیره می‌کنند، توسط یک شرکت حسابرسی شخص ثالث دیگر به‌طور ثابت بررسی می‌شوند. این باعث می شود که TrueUSD در مقایسه با همتای خود یکی از قابل اعتمادترین گزینه ها باشد.

مکانیسم کار

به منظور حفظ ارزش TrueUSD تا 1 دلار آمریکا، زمانی که شخصی برای استفاده از TrueUSD انتقالی را انجام می‌دهد، مقدار مربوطه توکن‌ها مینت می‌شود و زمانی که شخصی ارز فیات خود را در ازای TrueUSD درخواست می‌کند، سوزانده می‌شود. اما در خصوص USDT، ذخایر ارز فیات با سطوح امنیتی مختلفی ارائه می شود.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای خرید و فروش دوج کوین به مارکت نیپوتو مراجعه نمایید


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین