روز شنبه، یک کاربر بیت کوین 1.14 میلیون دلار از دارایی خود را در کلاهبرداری آنلاین از دست داد. این کلاهبردار خود را به عنوان مدیر اجرایی شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) برای اهدای هدایای آنلاین معرفی کرده بود.

این کاربر بیت کوین 1.14 میلیون دلار به دزدان آنلاینی که خود را مایکل سیلور (Michael Saylor)  مدیر اجرایی مایکرو استراتژی معرفی می کردند، ارسال کرده بود. وی 26.4 بیت کوین (BTC) را به آدرس فردی ارسال کرد که توسط سرویس ردیابی رمزارز ویل آلرت (Whale Alert) به عنوان کلاهبردار بیت کوین تایید شده بود.

این شرکت اعلام کرد احتمالا این پرداخت از طریق یک آدرس کوینبیس انجام شده است. گفته می‌ شود که سرقت از طریق این وب‌ سایت و در یوتیوب (YouTube) رخ داده است، تایید شده که هر دو پلتفرم کلاهبرداری توسط یک هنرمند برای جعل هویت سیلور استفاده می‌ شوند.

این کانال یوتیوب از آن زمان حذف شده است و در بازدید از وب سایت یک پیام خطا نشان می دهد. با توجه به سابقه پرداخت ها، 26.4 بیت کوین در پنج تراکنش به آدرس اصلی کلاهبردار ارسال شده است. با قیمت های فعلی بازار طی این کلاهبرداری 1.14 میلیون دلار به سرقت رفت.

ثبت حداقل 489 کلاهبرداری از این دست طی هفته گذشته در یوتیوب

سیلور ، مدیر عامل مایکرواستراتژی، از حامیان بزرگ بیت کوین بوده است. از آگوست 2020، شرکت او 124,391 بیت کوین خریده است که این بزرگترین سرمایه گذاری در بین تمامی شرکت های تجاری عمومی است. ارزش این دارایی ها در حال حاضر 5.39 میلیارد دلار است. سیلور در پاسخ به اعلامیه ویل آلرت گفت: هفته گذشته حداقل 489 مورد از این کلاهبرداری ها در یوتیوب رخ داد. ما هر 15 دقیقه یکبار آنها را گزارش می‌ کنیم و بعد از چند ساعت حذف می‌ شوند، اما کلاهبرداران دوباره تعداد بیشتری از این پروژه ها را راه‌ اندازی می‌ کنند. آخرین اهدای سرمایه جعلی مربوط به سیلور است. در ماه نوامبر نیز شخصی تقریبا 3 بیت کوین (179000 دلار) را طی کلاهبرداری مشابهی از دست داد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *