/ قانون‌گذاری / کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه: بازار ارزهای دیجیتال به حدی بزرگ است که نمی توان آن را نادیده گرفت

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه: بازار ارزهای دیجیتال به حدی بزرگ است که نمی توان آن را نادیده گرفت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه: بازار ارزهای دیجیتال به حدی بزرگ است که نمی توان آن را نادیده گرفت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه که اخیراً قانونگذاری برنامه ریزی شده خود برای ارزهای دیجیتال را در پی تحریم بانک مرکزی به حالت تعلیق درآورده است ، موضع خود را در مورد ارزهای دیجیتال در این کشور تعیین کرده است.

 

طبق گزارشی از سوی پریمیوم تایمز (Premium Times) ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار و بانک مرکزی نیجریه به طور مشترک در زمینه ایجاد یک چارچوب قانونی مشخص برای کریپتوکارنسی ها در نیجریه همکاری خواهند کرد.

در این رابطه بخوانید‌ : بهترین ابزارها برای ترید ارزدیجیتال در سال ۲۰۲۴

 

طبق گفته یکی از مقامات ارشد این کمیسیون به نام (Timi Agama) نهادهای قانونگذاری نیجریه نمی توانند بازار 1.74 تریلیون دلاری ارزهای دیجیتال را نادیده بگیرند.

 

وی روز یکشنبه در یک کنفرانس مجازی اظهار داشت: “بخشی از خواسته (SEC) حتی در آینده تهیه چارچوبی قانونی است که با همه چالش هایی که در سطح بین المللی دیده ایم و بازار کریپتو و دارایی های دیجیتال با آن دست و پنجه نرم می کنند ، مقابله کند. این حوزه بسیار مهم است و باید به آن توجه کنیم ، دنیا نمی تواند به جلو حرکت کند و ما فقط نظاره گر باشیم. ”

به گفته آگاما ، (SEC) ارزهای دیجیتال را كانالی برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی به این كشور می داند.

 

کوین آموگو (Kevin Amugo) ، رئیس بخش سیاست و مقررات مالی (CBN) ، این ممنوعیت را برای ارائه فرصت کافی به بانک مرکزی جهت بررسی ناشناس بودن تراکنش های کریپتوکارنسی ضروری دانست.

 

شرکت های بلاکچین (Blockchain) مانند سایفرتریس (CipherTrace) و چینالیسیس (Chainalysis) ابزاری را ایجاد کرده اند که امکان تحقیقات قانونی ارزهای دیجیتال را فراهم می کند.

 

همچنین ، تراکنش های ارز دیجیتال در نیجریه از بهترین روش های احراز هویت مشتری که شامل شماره تأیید اعتبار بانکی یا تأیید اعتبار (BVN) است پیروی می کنند.

همچنین بخوانید : اوراکل تلور چیست؟ و چگونه کار میکند؟

 

آموگو اظهار داشت که (CBN) و (SEC) در حال همکاری با سایر آژانس های فدرال جهت ایجاد یک روند قانونی ملی برای رمزارز ها در نیجریه هستند. نهادهای بسیاری نیز از دولت خواسته اند تا قوانین دقیق تری را به جای ممنوعیت های صریح اعمال کنند.

 

نیجریه و جنوب شرقی آسیا در زمینه پذیرش جهانی کریپتو در سال 2020 پیشرو بودند. پریمیوم بیت کوین (BTC) در نیجریه پس از ممنوعیت (CBN) در بالاترین سطح جهانی قرار دارد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید