/ اخبار بیت کوین / کن گریفین: درمورد بیت کوین اشتباه می کردم و در آن سرمایه گذاری خواهم کرد

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

کن گریفین: درمورد بیت کوین اشتباه می کردم و در آن سرمایه گذاری خواهم کرد

کن گریفین: درمورد بیت کوین اشتباه می کردم و در آن سرمایه گذاری خواهم کرد

صندوق سرمایه گذاری چند ملیتی آمریکایی و شرکت خدمات مالی سیتادل (Citadel) در آستانه ورود به بازار ارزهای دیجیتال است.

کن گریفین (Ken Griffin)، بنیانگذار سیتادل، در گفتگو با دیوید روبنشتاین (David Rubenstein) در بلومبرگ ولث (Bloomberg Wealth)، در مورد وضعیت فعلی بازارها با توجه به درگیری های جغراسیاسی اخیر اظهار داشت که آنها در «نقطه بسیار بی ثباتی» هستند.

گریفین که قبلاً به نسل جوان در مورد دارایی‌های دیجیتال هشدار داده بود که از آنها دوری کنند و گفته بود: «نیازی به ارزهای دیجیتال وجود ندارد»، اخیرا اعلام کرد که این شرکت امسال در بازار دارایی‌های دیجیتال مشارکت خواهد داشت.

در این رابطه بخوانید‌ : لیکوییدیتی (liquidity) در صرافی های ارز دیجیتال چیست؟

وی در نوامبر 2017 گفت: «بیت‌کوین در حال حاضر بسیاری از عناصر حباب اقتصادی که صدها سال پیش در هلند دیده‌ایم را دارد.» زمانی که قیمت بیت‌کوین حدود 10،000 دلار بود گفت: « سرانجام این حباب‌ها ناخوشایند است و من نگران این موضوع هستم.»

گریفین در طول مصاحبه با بلومبرگ ولث اذعان کرد که درمورد ارزهای دیجیتال اشتباه کرده است. او پیش از این اظهار داشت: « صنعت کریپتو طی 15 سال گذشته داستان های زیادی داشته است.»

« من در آن دوره زمانی از مخالفان این صنعت بوده ام، اما از آنجایی که اکنون بازار کریپتو دارای ارزشی حدود 2 تریلیون دلار است، من اشتباه کرده ام.»

او گفت که هنوز هم نسبت به آن تردید دارد، اما «امروزه صدها و میلیون‌ها نفر در این جهان وجود دارند که با آن مخالف هستند. هر چقدر هم که برای کمک به موسسات و سرمایه گذاران برای حل مشکلات تخصیص پرتفوی خود تلاش کنیم، اما باید توجه جدی به بازارساز بودن در حوزه ارزهای دیجیتال داشته باشیم.»

شرکت سیتادل بازارهای جهانی را با استفاده از طیف وسیعی از استراتژی‌ها برای ارائه بازده سرمایه‌گذاری پیشرو در بازار به شرکای سرمایه خود تحلیل می‌کند. گریفین از شرکت خود می خواهد که در ماه های آینده بر اساس این استراتژی ها وارد حوزه دارایی های دیجیتال شود.

در ژانویه، این شرکت از اولین سرمایه گذاری خارجی خود به ارزش 1.15 میلیارد دلار در دو شرکت برجسته سرمایه گذاری مخاطره آمیز ارزدیجیتال سکویا کپیتال (Sequoia Capital) و پارادایم (Paradigm) خبر داد. سیتادل که در حال حاضر حدود 38 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد، در پی این سرمایه گذاری ها 22 میلیارد دلار ارزش گذاری شد.

در ماه نوامبر، گریفین به شدت در مورد ارزهای دیجیتال تردید داشت و در آن زمان اظهار داشت که مردم بر ایده‌های جدید متمرکز شده‌اند و نگران بود که «در مورد ارزهای دیجیتال برخی از این هیجانات نابجا باشند».

این سرمایه‌گذار میلیاردر در ادامه ویژگی‌های اتریوم را تبلیغ کرد، با این حال، عقیده داشت که دارایی‌های مبتنی بر اتریوم در نهایت جایگزین بیت‌کوین می‌شوند زیرا از نظر تاثیرات زیست‌محیطی مناسب ترند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین