/ قانون‌گذاری / کره جنوبی اعمال مالیات ارزهای دیجیتال را به تعویق می اندازد

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

کره جنوبی اعمال مالیات ارزهای دیجیتال را به تعویق می اندازد

کره جنوبی اعمال مالیات ارزهای دیجیتال را به تعویق می اندازد

کمیته استراتژی و امور مالی مجمع ملی کره جنوبی، اصلاحیه ای را برای به تاخیر انداختن مالیات تا سال 2023 تصویب کرد. طبق این اصلاحیه معاملات رمزارز مشمول سالانه 20 درصد مالیات (در یک دوره یک ساله بیش از 2.5 میلیون وون (2125 دلار آمریکا)) هستند.
برخی ادعا کرده‌اند که قانون‌گذاران باید مالیات ارزدیجیتال را به تعویق بیاندازند، زیرا این لایحه هنوز مشکلات زیادی دارد که باید حل شوند. اما از طرفی دیگر، انتخابات ریاست‌جمهوری نزدیک است و قانون‌گذاران قصد دارند رای‌دهندگان جوان را جذب کنند. جوانانی که مخالفت زیادی با مالیات ارزدیجیتال نشان دادند و حتی به طور رسمی درخواست کردند تا آن را به تعویق بی اندازند.

آمار استاتیستا (Statista) نشان می دهد تعداد کاربران ثبت شده در اکسچنج های ارز دیجیتال کره جنوبی، تا آگوست 2021 حدود 14.8 میلیون نفر بوده است. در سال 2018، این کشور به عنوان سومین بازار بزرگ معاملات بیت کوین (bitcoin) در جهان رتبه بندی شد.
با افزایش نرخ بیکاری و بحران اقتصاد، علاقه در کره جنوبی به ارزهای دیجیتال افزایش یافته است. حتی ادعا شده بود که کاهش سرمایه گذاری های بیت کوین توسط کره جنوبی می تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد.

قانونگذاران کره جنوبی نمی توانند در مورد ارزدیجیتال تصمیم بگیرند

قانونگذاران در مورد اعمال مالیات بر ارزهای دیجیتال جانبداری کرده اند. قبلا یک پیشنهاد برای به تعویق انداختن آن تا سال 2023 مطرح شده بود، که این پیشنهاد در سپتامبر گذشته رد شد زیرا معاون نخست وزیر و وزیر دارایی هونگ نام کی (Hong Nam-ki) گفته بود که این قانون مالیات باید سال آینده اعمال شود:«هر گونه تاخیر بیشتر در اجرای مالیات منجر به از دست دادن اعتماد عمومی، به سیاست دولت و تضعیف ثبات در سیستم حقوقی خواهد شد».

در این رابطه بخوانید‌ : تئوری احمق بزرگتر در سرمایه گذاری چیست؟ و چگونه از آن در امان بمانیم؟

در آن زمان، سرمایه‌گذاران ارزدیجیتال واکنش شدید خود را از طریق اعتراضات آنلاین و دادخواست‌هایی برای رد این لایحه ابراز کردند. یکی از آن دادخوست ها در 25 روز حدود 201،079 امضا جمع آوری کرد.

معترضان ادعا کردند که اعمال مالیات عجولانه است، زیرا سرمایه گذاران ارزدیجیتال هیچ گونه تدابیر امنیتی ندارند و این طرح به این معنی است که آنها نسبت به سرمایه گذاران سهام، با نرخ های بالاتری مشمول مالیات خواهند شد. مالیات بر درآمد دارایی های مجازی بیش از 2.5 میلیون وون (2125 دلار آمریکا) اعمال می شود و مالیات بر درآمد سرمایه سهام از 50 میلیون وون (42016 دلار آمریکا) شروع می شود. برخی از کارشناسان درخواست کردند که سود دارایی های مجازی مجدداً به عنوان درآمد مالی طبقه بندی شود.

قبل از اینکه این لایحه حتی اعلام شود، دولت کره جنوبی در سال 2018، اعلام کرد جنبش ارزدیجیتال در این کشور «غیر منطقی» است و تهدید کرد که تمام ارزهای دیجیتال را ممنوع و اکسچنج ها را تعطیل خواهد کرد.

در مارس 2020، کره جنوبی اصلاحیه ای را تصویب کرد که در مارس 2021 به اجرا درآمد، این اصلاحیه قانون گزارش و استفاده از اطلاعات معاملات مالی خاص نام داشت. این اصلاحیه بر روی اکسچنج های ارزدیجیتال، ارائه دهندگان کیف پول‌های امانی، پروژه‌های عرضه اولیه کوین (ICO)، ارائه‌دهندگان خدمات خرید و فروش ارز دیجیتال، اکسچنج های کریپتو به کریپتو، انتقال ارزدیجیتال، ذخیره‌سازی یا مدیریت دارایی‌های مجازی تمرکز دارد.

همه این ارائه دهندگان خدمات باید قبل از هر فعالیتی در قانون گذاری های مالی کره ثبت نام کنند و پروسه احراز هویت مشتری و سیستم های مبارزه با پول شویی خود را تغییر دهند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین