/ اخبار اتریوم / کارمزد تراکنش های بیت کوین (Bitcoin) و اتریوم (Ethereum) نسبت به اوج اخیر حدود 95 درصد کاهش یافت

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

کارمزد تراکنش های بیت کوین (Bitcoin) و اتریوم (Ethereum) نسبت به اوج اخیر حدود 95 درصد کاهش یافت

کارمزد تراکنش های بیت کوین (Bitcoin) و اتریوم (Ethereum) نسبت به اوج اخیر حدود 95 درصد کاهش یافت

کاهش فعالیت شبکه منجر به کارمزد کمتری برای بیت کوین (Bitcoin) و اتریوم (Ethereum) شده است. هزینه استفاده از بلاکچین های بیت کوین (Bitcoin) و اتریوم (Ethereum) در حال کاهش است و حدود 93 الی 95 درصد طی چند ماه گذشته افت داشته است.

 

کارمزدها به ماینرهایی پرداخت می شود که تراکنش ها را در بلاکچین اثبات کار تایید می کنند. میزان کارمزد به سایز تراکنش در بایت و تعداد تراکنش های کوین در گذشته بستگی دارد (زیرا هر زمان که کوین جابجا می شود این موارد باید بررسی شوند). عرضه و تقاضا برای فضا نیز میزان کارمزد تراکنش را تعیین می کند ، زیرا بلاکچین ها ظرفیت محدودی دارند.

در این رابطه بخوانید‌ : ماینینگ بیت کوین (Bitcoin Mining) چیست؟ و با چه هدفی انجام میشود؟

 

کارمزد تراکنش های بیت کوین (Bitcoin) و اتریوم (Ethereum) ، همزمان با افزایش قیمتشان ، به ترتیب در آوریل و می ، به بالاترین سطح رسید.

 

میانگین کارمزد تراکنش های بیت کوین (Bitcoin) در 24 آوریل به 62.77 دلار رسید ، رقمی که بیش از 55 دلار از رکورد دسامبر 2017 که بیش از سه سال ماندگار بود ، فراتر رفت. تا روز یکشنبه ، کارمزد به 4.38 دلار کاهش یافت که افت 93 درصدی را نشان می دهد و میانگین کارمزد بیت کوین (Bitcoin) را به سطحی بازگرداند که از دسامبر 2020 ، قبل از جهش بازار در سال 2021 مشاهده نشده بود.

 

روند مشابهی نیز در اتریوم (Ethereum) مشاهده شد و کارمزد های این شبکه تا 69.92 دلار در تاریخ 12 می افزایش یافت. این یکی دیگر از رکوردهای کارمزد استفاده از اتریوم (Ethereum) بود و بدون شک بخش بزرگی از از فعالیت ها ناشی از گسترش امور مالی غیرمتمرکز و اکسچنج یونی سواپ (Uniswap) بود که مدتها بزرگترین مصرف کننده منابع اتریوم (Ethereum) بود.

 

روز یکشنبه ، میانگین کارمزد تراکنش های اتریوم (Ethereum) حدود 3.44 دلار بود و 95 درصد کاهش یافت و به سطحی که از اول ژانویه 2021 تاکنون مشاهده نشده بود رسید. کارمزد های هر دو بلاک چین (blockchain) پس از افزایش قیمت کوین یا یک اپلیکیشن جدید که منجر به افزایش استفاده از شبکه می شود ، افزایش یابد.

افزایش تاریخی کارمزد تراکنش ها. منبع:  Bitinfocharts.com

تعداد تراکنش های بیت کوین (Bitcoin) و اتریوم (Ethereum) نیز در حال کاهش است. بین ژانویه و ژوئن ، تعداد تراکنش های روزانه بیت کوین (Bitcoin) از حدود 400،000 به 175،000 رسید. تعداد تراکنش های روزانه اتریوم (Ethereum) نیز از ماه می تا ژوئن از 1.6 میلیون به 1 میلیون کاهش یافت که افت 37.5 درصدی را نشان می دهد.

همچنین بخوانید : دی پگ شدن در بازار های دیجیتال به چه معنا است؟

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید