/ اخبار ارز دیجیتال / چینالیسیز : اروپا با بیش از 1 تریلیون دلار حجم معاملات به برترین اقتصاد کریپتو تبدیل شده است

زمان مطالعه : 5 دقیقه

چینالیسیز : اروپا با بیش از 1 تریلیون دلار حجم معاملات به برترین اقتصاد کریپتو تبدیل شده است

چینالیسیز : اروپا با بیش از 1 تریلیون دلار حجم معاملات به برترین اقتصاد کریپتو تبدیل شده است

دیفای عامل اصلی رشد اقتصاد کریپتوی اروپا است. موسسات بزرگ نیز سهم خود از معاملات را به میزان قابل توجهی افزایش داده اند.

بر اساس تحقیقات جدید شرکت تحلیل مبتنی بر بلاکچین (blockchain) چینالیسیز (Chainalysis) ، منطقه مرکزی ، شمالی و غربی اروپا (CNWE) به عنوان فعال ترین مناطق در حوزه کریپتوکارنسی جهان شناخته شده و طی سال گذشته بیش از 1 تریلیون دلار دارایی دیجیتال مبادله کرده اند.

این گزارش که روز سه شنبه منتشر شد ، نشان داد منطقه (CNWE) حدود 25 درصد از فعالیت های معاملاتی کریپتو در جهان را بین جولای 2020 تا ژوئن 2021 به خود اختصاص داده است. این منطقه شاهد افزایش شدید حجم معاملات در تمام زیرمجموعه های بازار کریپتو ، به ویژه امور مالی غیر متمرکز بوده است.

چینالیسیز معاملات کریپتو در این گزارش را شامل هر تراکنشی در معامله ، سرمایه گذاری و معاملات تجاری می داند.

اروپا همچنین به کانون سرمایه گذاران نهادی تبدیل شده است و ارزش معاملات این گروه در ژوئن 2021 به 46.3 میلیارد دلار در مقایسه با 1.4 میلیارد دلار در ژوئیه 2020 رسیده است. بریتانیا با 170 میلیارد دلار حجم معاملات بزرگترین اقتصاد کریپتو در منطقه است. تقریبا نیمی یا 49 درصد از ارزش کل معاملات از طریق پروتکل های دیفای منتقل شده است.

مدیر ارشد بازاریابی محتوای چینالیسیز گفت: “رشد انگلستان در این حوزه عمدتاً توسط سرمایه گذاران نهادی و نقل و انتقالاتی که بخش بزرگی از حجم معاملات را شامل می شوند رخ داده است.”

بازار صعودی بیت کوین (BTC) ، رقابت و رشد پلتفرم های قرارداد هوشمند و ظهور امور مالی غیرمتمرکز ، همگی به رشد گسترده ارزهای دیجیتال کمک کرده اند. تعجبی ندارد که فعالیت بازار کریپتوی (CNWE) در ماه می 2021 و در اوج بازار صعودی ، درست یک ماه پس از صعود بیت کوین (Bitcoin) به 64000 دلار به بالاترین سطح خود رسید.

داده های چینالیسیز نشان می دهد سرمایه گذاران نهادی به عامل اصلی رشد بازار کریپتو تبدیل شده اند. مدیران ثروت ، دفاتر خانواده و سایر موسسات میلیاردها دلار در صندوق های بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) که توسط گری اسکیل ، کوین شرز ، 21Shares و غیره راه اندازی شده سرمایه گذاری کرده اند.

فراتر از اقتصادهای پیشرفته اروپا ، تحقیقات چینالیسیز به پذیرش رو به رشد ارزهای دیجیتال در بازارهای نوظهور نیز اشاره دارد. شاخص جهانی پذیرش ارز دیجیتال در سال 2021 ، ویتنام ، هند و پاکستان را به عنوان کشورهای پیشرو در زمینه پذیرش بر اساس سرمایه دریافتی به صورت زنجیره ای ، تراکنش های خرد و حجم معاملات همتا به همتا معرفی کرد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین