/ قانون‌گذاری / وزیر دارایی سابق هند : ممنوعیت ارزهای دیجیتال خصوصی در لایحه جدید گمراه کننده است

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

وزیر دارایی سابق هند : ممنوعیت ارزهای دیجیتال خصوصی در لایحه جدید گمراه کننده است

وزیر دارایی سابق هند : ممنوعیت ارزهای دیجیتال خصوصی در لایحه جدید گمراه کننده است

سابهاش گارگ (Subhash Garg)، وزیر دارایی سابق هند گفت ممنوعیت ارزهای دیجیتال خصوصی گمراه کننده است.

سوابهاش گارگ خالق لایحه ارز دیجیتال هند و وزیر دارایی سابق این کشور ، مفهوم ممنوعیت ارزهای دیجیتال خصوصی را به عنوان تفسیری نادرست رد کرد و در عین حال به پتانسیل عظیم ارزهای دیجیتال و فناوری بلاکچین (blockchain) اشاره کرد.

بحث‌ های پارلمانی پیرامون یک لایحه بحث‌ برانگیز در خصوص ممنوعیت ارزهای دیجیتال، بدون اینکه اشاره روشنی در مورد دامنه این ممنوعیت وجود داشته باشد، باعث ایجاد ترس در این حوزه شد.

پس از اعلام این خبر، فشار فروش وحشتناکی در میان سرمایه گذاران هندی رخ داد. گارگ در گفت و گو با کانال خبری محلی (News 18) شفاف سازی کرد: توضیح لایحه ارزهای دیجیتال شاید یک اشتباه بود. این گمراه کننده است که بگوییم ارزهای دیجیتال خصوصی ممنوع خواهند شد.

او معتقد است که دولت هند باید پس از بحث با سهامداران و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال لایحه ای را تنظیم کند. علاوه بر این، این لایحه بدون اینکه مشخص کند کلمه خصوصی دقیقا به چه معناست، ممنوعیت رمزارزهای خصوصی را پیشنهاد می کند.

در نتیجه، در جامعه کریپتو در هند دو برداشت متفاوت از دستور کار این لایحه شکل گرفته ، یکی که ممنوعیت همه ارزهای دیجیتال غیردولتی را در نظر می‌ گیرد و دیگری که ارزهای دیجیتالی را که روی بلاکچین‌ های عمومی مانند بیت‌ کوین (BTC) و اتریوم (ETH) اجرا می‌ شوند، را مستثنی می‌ کند.

گارگ همچنین پس از تاکید بر وسعت این اکوسیستم به یک نقص در طبقه بندی ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی اشاره کرد. او همچنین گفت که اکسچنج های ارز دیجیتال منافع محدودی دارند و نماینده تمام جامعه ارزهای دیجیتال نیستند سپس افزود:

شما گندم و لباس‌ هایی که تولید می‌ کنید را به عنوان دارایی طبقه‌ بندی نمی‌ کنید. این حوزه بزرگ تر از چیزی است که بتوان آن را فقط به عنوان یک دارایی در نظر گرفت.

گارگ در پایان اضافه کرد که توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به ویژه در کشورهایی مانند هند پیچیده است. به گفته وی، دولت ابتدا باید به چالش هایی از جمله در دسترس نبودن گوشی های هوشمند برای تمام مردم و صدور والت دیجیتالی رسیدگی کند.

بازار کریپتوی هند به جذب شرکت‌ های بین‌ المللی ادامه می‌ دهد و جدیدترین آنها کوین استور (Coinstore)، یک اکسچنج ارز دیجیتال سنگاپوری است. کوین استور بودجه 20 میلیون دلاری برای راه اندازی سه دفتر جدید در این کشور اختصاص داده است.

سخنگوی کوین استور به توسعه یک چارچوب نظارتی مثبت در خصوص ارزهای دیجیتال در هند امیدوار است و گفت:

فرآیند دقیق احراز هویت مشتری، الزامات امنیتی برای اکسچنج ها و همچنین مقررات تدریجی برای برخی از ارزهای دیجیتال، طبیعتا از کاربران هندی محافظت می‌ کند و قانونی بودن برخی از ارزهای دیجیتال را نشان می‌ دهد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

 


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)