/ قانون گذاری ایران / همکاری بانک مرکزی با مرکز ملی فضای مجازی ضروری‌ست

زمان مطالعه : 5 دقیقه

همکاری بانک مرکزی با مرکز ملی فضای مجازی ضروری‌ست

همکاری بانک مرکزی با مرکز ملی فضای مجازی ضروری‌ست

یک تحلیلگر فضای مجازی می‌گوید: یکی از وظایف جدی حاکمیت در فضای مجازی درک درست از تحولات حوزه‌ رمزارز است و همکاری جدی بانک مرکزی با مرکز ملی فضای مجازی در این میان می‌تواند راه‌گشا باشد.

نوید آقایی در گفت و گو با ایسنا افزود: در مدتی نه‌چندان دور بسیاری از مدیران کشور مفهوم بلاک‌چین را شوخی می‌دانستند اما نه تنها شوخی نبود بلکه بسیاری معتقدند آینده جهان را تغییر داده است.

وی تصریح کرد: رمزارزها هم از این قاعده جدا نیستند و هر چه سریع تر باید با واقعیت آن در چهارچوبی قانونی مواجه شویم. هم اکنون بدون هیچ قانونی تبادل‌های سرسام‌آوری در کشور در این حوزه صورت می‌گیرد که حتما پیش‌بینی‌های قانونی از آسیب‌های آینده جلوگیری می‌کند.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: هر چند شنیده می‌شود مطالعات خوبی درباره رمزارز ملی در برخی نهادها انجام شده اما این نافی نگاهی جامع‌تر به این پدیده نیست.

آقایی افزود: هم اکنون برخی ابربنگاه‌های اقتصادی خبر از برنامه‌ریزی برای رونمایی از رمزارز خودشان داده‌اند. این به این معنی‌ست که با تعلل نهادهای بالادستی، توسعه این مفاهیم چه در میان سازمان‌ها و چه کاربران عادی معطل نمی‌ماند. حتی شنیده‌ام برخی مجموعه‌ها با جدیت مشغول پیگیری اقتصادی سازی NFT (ژتون غیرقابل معاوضه) در کشور هستند و زیرساخت‌های آن را فراهم کرده‌اند.

وی در پایان گفت: یکی از وظایف جدی حاکمیت در فضای مجازی درک درست از تحولات این حوزه‌ست. به گمانم همکاری جدی بانک مرکزی با مرکز ملی فضای مجازی در این میان می‌تواند راه‌گشا باشد.

منبع : سیتنا


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین