/ اخبار بیت کوین / همزمان با بهبود بازار سهام ایالات متحده قیمت بیت کوین (Bitcoin) نیز افزایش یافته است که نشان دهنده همبستگی موجود بین این دو بازار است

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

همزمان با بهبود بازار سهام ایالات متحده قیمت بیت کوین (Bitcoin) نیز افزایش یافته است که نشان دهنده همبستگی موجود بین این دو بازار است

همزمان با بهبود بازار سهام ایالات متحده قیمت بیت کوین (Bitcoin) نیز افزایش یافته است که نشان دهنده همبستگی موجود بین این دو بازار است

همزمان با بهبود بازار سهام ایالات متحده ناشی از افزایش قیمت سهام شرکت های بزرگ فناوری ، قیمت بیت کوین (Bitcoin) نیز افزایش یافته است.

 

قیمت بیت کوین (BTC) در 48 ساعت گذشته همزمان با جهش بازار سهام ایالات متحده افزایش یافته است. همبستگی اخیر بین بازارهای سهام و بیت کوین (BTC) شدت گرفته است و این موضوع نشانگر یک حرکت شدید در بازار کریپتوکارنسی است.

 

هولگر شیپیتز (Holger Zschaepitz) ، تحلیلگر بازار در ولت (Welt) در این باره گفت:

 

“در حالی که تنش های چین و آمریکا بر خوش بینی ناشی از جهش سهام فناوری وال استریت تاثیر گذاشته است ، بازار سهام جهانی سقوط می یابد. سهام چیپ آسیا پس از اعلامیه ایالات متحده مبنی بر محدودیت جدید دسترسی هواوی به فناوری ایالات متحده ، کاهش یافته است. بازدهی اوراق قرضه 10 ساله آمریکا 0.68 درصد بوده است. قیمت طلا 1993 دلار و بیت کوین (Bitcoin) در سطح 12 هزار دلاری باقی می ماند و قیمت آن در حال حاضر 12254 دلار است. ”

 

از ماه آوریل ، بیت کوین (Bitcoin) همبستگی قابل توجهی با (S&P 500) داشته است. پس از سقوط بیشتر دارایی ها در پایان سه ماهه اول سال 2020 ، بیت کوین (Bitcoin) و سهام صعود کرده اند.

 

خریداران در حال تقویت بیت کوین (Bitcoin) هستند که یک علامت مثبت است

همبستگی بین بازار سهام و بیت کوین (Bitcoin) به دلیل صعود ناگهانی بیت کوین (BTC) به 12,400 دلار در هفته گذشته همچنان قابل مشاهده است. در 17 آگوست ، بیت کوین (BTC) از 11775 دلار به 12،486 دلار در کوین بیس (Coinbase) رسید و سود 3.2 درصدی را ثبت کرد.

نمودار قیمت روزانه بیت کوین. منبع:  TradingView.com

 

محققان شرکت تجزیه و تحلیل بازار (CryptoComp) اظهار داشتند که خریداران در 48 ساعت گذشته بیت کوین (Bitcoin) را به سمت بالا سوق می دادند :

 

“درصد خرید بیت کوین (Bitcoin) در مقابل میزان فروخته شده قبل از اولین حرکت به سطح بالاتر از 12 هزار دلار ، افزایش یافته است و این نشان می دهد که خریداران در حال افزایش قیمت بوده اند. به همین ترتیب ، در رالی دوم نیز شاهد افزایش درصد خرید بیت کوین (BTC) در مقابل میزان فروخته شده قبل از جهش قیمت بوده ایم و این نشان می دهد که خریداران موجب پیشروی قیمت شده اند. ”

 

بازار سهام ایالات متحده در دو روز گذشته به دلیل خوش بینی نسبت به عملکرد بیگ تک “Big Tech” افزایش یافته است.

 

سهام تسلا ، آلفابت (Alphabet) و آمازون به ترتیب 11.2 درصد ، 77/0 درصد و 1.09 درصد افزایش یافته و موجب جهش شاخص های فنی بزرگی مانند نزدک (Nasdaq) شده اند.

 

داده ها نشان می دهند كه انتظار می رود بازار سهام آمریكا در بازار آزاد اندكی افزایش داشته باشد ، در حالی كه (Dow Jones) و (Nasdaq) هر دو آماده دست یابی به امتیاز 54 و 37 هستند.

 

احساسات مثبت است ، اما آیا در ماه سپتامبر شاهد بازگشت قیمت خواهیم بود؟

قیمت بیت کوین (Bitcoin) به موازات بازار سهام همچنان رو به افزایش است ، اما برخی از تحلیلگران نسبت به ماه سپتامبر ابراز نگرانی کرده اند. داده های تاریخی نشان می دهد که بیت کوین (Bitcoin) به طور معمول در ماه سپتامبر بدترین عملکرد را داشته است.

 

ادوارد مورا (Edward Morra) تحلیلگر مطرح اظهار داشت اگر هم بازار سهام ایالات متحده و هم بیت کوین (Bitcoin) مانند طلا بازگشت قیمت را تجربه کنند ممکن است آشفتگی شدیدی در بازار رخ دهد. وی گفت:

 

“اگر بیت کوین (BTC) و (SPX) مانند طلا بازگشت قیمت را تجربه کنند ، شاهد اصلاح شدیدی برای بیت کوین (BTC) در ماه سپتامبر و در ماه نوامبر برای (SPX) خواهیم بود. طبق داده های تاریخی ماه سپتامبر برای بیت کوین (BTC) و ماه نوامبر به دلیل انتخابات برای (SPX) بدترین ماه است که ممکن است باعث آشفتگی شود. ”

 

در حال حاضر ، تلاقی یک صعود همزمان بین بیت کوین (Bitcoin) و سهام و افزایش قابل توجه تقاضای خرید ، باعث افزایش احساسات مثبت پیرامون بیت کوین (Bitcoin) می شود.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)