/ اخبار بیت کوین / نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد قیمت بیت کوین (Bitcoin) در واکنش به اخبار قانونگذاری شفاف صعود می کند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد قیمت بیت کوین (Bitcoin) در واکنش به اخبار قانونگذاری شفاف صعود می کند

نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد قیمت بیت کوین (Bitcoin) در واکنش به اخبار قانونگذاری شفاف صعود می کند

محققان بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) معتقدند قیمت ارزهای دیجیتال واکنش مثبتی نسبت به قانونگذاری شفاف خواهند داشت ، گرچه با ایجاد ممنوعیت از سوی دولت ها نیز قیمت کاهش می یابد.

 

محققان بانک تسویه حساب های بین المللی به تازگی دریافتند که بازارهای کریپتوکارنسی در حقیقت به اخبار قانونگذاری های شفاف واکنش مثبتی نشان می دهند.

 

یافته های جدید چه بوده اند؟ صنعت کریپتو به هیچ عنوان طرفدار بی قانونی نیست

مقاله ای که در تاریخ 18 آوریل توسط مؤسسه جهانی سازی بانک فدرال رزرو دالاس منتشر شده است ، نشان می دهد قیمت ارزهای دیجیتال برخلاف آنچه که تاکنون گفته میشد واکنش بیشتری نسبت به قانونگذاری نشان می دهد. در حالی که گزارش های خبری مبنی بر ممنوعیت های اعمال شده از سوی دولت در زمینه کریپتوکارنسی ها موجب افت قیمت شده اند ، پس از قانونگذاری شفاف ، بازارها با جهش قیمت مواجه شده اند.

 

در این مقاله ضمن دسته‌بندی اخبار مختلف و تأثیرات آنها بر قیمت بیت کوین (Bitcoin) آمده است: “در مقطع کنونی ، مقامات سراسر جهان درصدد تأثیرگذاری بیشتر قانونگذاری ها هستند.”

منبع:  Auer and Claessens

 

چرا کریپتوکارنسی ها به قانونگذاری اهمیت می دهند

تحلیل نویسندگان مقاله در خصوص این موضوع که چرا کریپتوکارنسی هایی كه در بلاکچین (blockchain) های بدون مرز فعالیت می كنند ،در واکنش به اقدامات دولت شاهد حرکت قیمتی هستند نشان می دهد كه تبدیل ارزهای فیات به ارزهای دیجیتال (on-Ramp) و تبدیل ارزهای دیجیتال به ارزهای فیات (off-ramp) به اندازه مؤسسات سنتی برای كاربران کریپتو مهم هستند:

 

چرا رویدادهای خبری در مورد قانونگذاری های ملی چهنین تأثیر مهمی بر روی دارایی های کریپتو دارند در حالی که این دارایی ها هیچ قوانین و نهاد رسمی ندارند و در سطح بین المللی مورد معامله قرار می گیرند؟ بخشی از تفسیر ما بر اساس داده ها این است که کریپتوکارنسی ها برای تبدیل ارز فیات به ارزهای دیجیتال به موسسات قانونگذاری شده تکیه می کنند. ”

 

بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) و صنعت کریپتو

نویسندگان مقاله ، رافائل آئور (Raphael Auer) و استین کلیسنس (Stijn Claessens) ، هر دو محقق بخش پولی و اقتصادی بانک تسویه حساب بین المللی هستند. آئور اقتصاددان ارشد واحد نوآوری و اقتصاد دیجیتال است و کلیسنس نیز رئیس بخش سیاست ثبات مالی است.

 

در اوایل ماه آوریل و در طول همه گیری ویروس کرونا ، (BIS) از کشورها خواست تا جهت مقابله با مشکلات پرداختی ناشی از این بحران برای صدور ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی تلاش کنند. در ماه فوریه ، این بانک رؤسای جدیدی را برای دو مرکز تحقیقات فناوری خود منصوب کرد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)