/ حقوقی و قضایی / مقامات ترکیه تحقیقات در مورد کلاهبرداری 119 میلیون دلاری ماینینگ دوج کوین (Dogecoin) را آغاز کردند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مقامات ترکیه تحقیقات در مورد کلاهبرداری 119 میلیون دلاری ماینینگ دوج کوین (Dogecoin) را آغاز کردند

مقامات ترکیه تحقیقات در مورد کلاهبرداری 119 میلیون دلاری ماینینگ دوج کوین (Dogecoin) را آغاز کردند

به سرمایه گذاران دوج کوین (DOGE) وعده داده شد سود 100 درصدی در مدت 40 روز در ازای واریز پول خود دریافت خواهند کرد.

 

رسانه های ترکیه گزارش می دهند مقامات در حال تحقیق در مورد کلاهبرداری ماینینگ دوج کوین (DOGE) هستند که 119 میلیون دلار از سرمایه گذاران جمع آوری کرد.

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال بیت کوین اس وی (BSV) چیست؟

 

پلیس هویت “Turgut V” را به عنوان گرداننده این طرح کلاهبرداری شناسایی کرد. مقامات معتقدند تورگوت و 11 دستیارش موفق شده اند حدود 350 میلیون دوج کوین (Dogecoin) جمع آوری کنند که ارزش آن 119 میلیون دلار است.

 

گفته می شود تورگوت از 1500 شهروند ترکیه درخواست سرمایه گذاری کرده و هیجاناتی پیرامون عملیات ماینینگ دوج کوین (Dogecoin) در رویدادهای شبکه ای ایجاد کرده که با استفاده از یک گروه تلگرامی آنلاین انجام شده است. به سرمایه گذاران وعده سود 100 درصدی در 40 روز داده شد و گفته می شود که سود حدود سه ماه نیز پرداخت شده است.

 

به سرمایه گذاران گفته شد تجهیزات جدیدی برای ماینینگ دوج کوین (DOGE) تهیه می شود. دوج کوین (DOGE) نیز از طریق ماینینگ اثبات کار ایجاد می شود که در آن شرکت کنندگان در شبکه برای اعتبارسنجی تراکنش ها و تولید بلاک بعدی جهت حل محاسباتی پیچیده رقابت می کنند. ماینر معادله بلاک بعدی شبکه را حل می کند و همچنین تمام ارز دیجیتال موجود در آن را به عنوان پاداش دریافت می کند.

 

این عملیات در سه ماه اول بدون مشکل انجام شد و سرمایه گذاران طبق وعده داده شده سود خود را دریافت کردند. با این حال ، پس از اینکه ارزش کل طرح به 350 میلیون دوج کوین (DOGE) در چهارمین ماه رسید ، سرمایه ها ناپدید شد.

 

محبوبیت روزافزون دارایی های دیجیتال در ترکیه ، افزایش تعداد کلاهبرداران را به همراه داشته که در صدد استفاده از دارایی های دیجیتال برای فریب قربانیان هستند.

 

همچنین بخوانید : ایردراپ Airdrop ارز دیجیتال چیست و چگونه انجام می شود؟

در ماه آوریل ، مقامات ترکیه شش مظنون مرتبط با کلاهبرداری اکسچنج تادکس (Thodex) را زندانی کردند. این اکسچنج در اوایل همان ماه خدمات برداشت را به طور ناگهانی متوقف کرده بود.

 

همچنین در ماه آوریل ، چهار کارمند اکسچنج وبیتکوین (Vebitcoin) به اتهام کلاهبرداری دستگیر شدند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید