/ قانون‌گذاری / لایحه محرک اقتصادی "دلار دیجیتال" آمریکا برای مقابله با رکود ناشی از شیوع کروناویروس

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

لایحه محرک اقتصادی "دلار دیجیتال" آمریکا برای مقابله با رکود ناشی از شیوع کروناویروس

لایحه محرک اقتصادی  “دلار دیجیتال”  آمریکا برای مقابله با رکود ناشی از شیوع کروناویروس

پیش نویس قانون پیشنهادی به منظور تثبیت اقتصاد ایالات متحده در طول همه گیری کرونا ویروس شامل توصیه ای برای ایجاد دلار دیجیتال است.

 

این پول مجازی به افراد و خانواده ها کمک می کند تا از دوران تعطیل شدن مشاغل و قرنطینه خانگی اجباری که منجر به افزایش بیکاری و رکود شدید احتمالی می شود ، در امان بمانند.

 

طبق پیش نویس لایحه هایی که هفته گذشته ، تحت عنوان “پذیرش مسئولیت کارگران و خانواده ها” و “حمایت مالی و کمک به مصرف کنندگان ، ایالت ها ، مشاغل و جمعیت های آسیب پذیر آمریکا”به اشتراک گذاشته شد  ، “فدرال رزرو” – بانک مرکزی آمریکا – می تواند از “دلار دیجیتال” و کیف پول دیجیتال برای پرداخت به “افراد واجد شرایط” ، متشکل از 1000 دلار برای افراد زیر سن قانونی و 2000 دلار برای بزرگسالان استفاده کند.

 

هر دو لوایح در مورد پیشنهاد دلار دیجیتال یکسان عمل می کنند. در این لوایح امده است :

 

“اصطلاح” دلار دیجیتال ” که به منظور ایجاد تعادل اقتصادی ایجاد شده است تحت عنوان دلار متشکل از ورودی های دفتر کل دیجیتال عرضه می شود و به عنوان بدهی در حساب های تمامی بانک های فدرال رزرو یا یک دارایی الکترونیکی قابل بازپرداخت توسط یک موسسه مالی واجد شرایط (که توسط هیئت مدیره سیستم فدرال رزرو تعیین شده است) ثبت می شود.

 

به این ترتیب فدرال رزرو مسئولیت کیف پول های دیجیتال را نیز بر عهده دارد و آنها را به دریافت کنندگان عرضه می کند.

 

در هیچ کدام از لوایح گفته نشده که این برنامه از یک دفتر کل غیر متمرکز یا هر نوع پروژه مرتبط با کریپتوکارنسی استفاده می کند. با این حال ، دیجیتالی شدن دلار به طور کلی ، توسط بسیاری از چهره های تأثیرگذار به عنوان یک ضرورت برای ایالات متحده تلقی می شود ، رئیس سابق کمیسیون مبادلات آتی کالا کریستوفر جیانکارلو (J. Christopher Giancarlo) و اقتصاددان مشهور جودی شلتون (Judy Shelton) که توسط رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ نامزد هیئت مدیره فدرال رزرو شده بود هر دو معتقدند که اگر ایالات متحده در اجرایی کردن این طرح شکست بخورد ممکن است تسلط مالی خود بر جهان را از دست بدهد.

 

براساس پیش نویس لایحه ، بانک های عضو فدرال رزرو همچنین می توانند چیزی به نام “کیف پول عبوری دلار دیجیتال” را داشته باشند ، و دریافت کنندگان نیز “سهمی از موجودی ذخیره اشتراکی” را که توسط بانک نگهداری می شود دریافت کنند.

 

این لایحه پس از رونمایی یکی از نمایندگان مجلس سنا “رشیده طلیب  Rashida Tlaib  ” از  قانون “حمایت خودکار از عموم مردم ” ارائه شده است که کارت های بدهی از پیش شارژ شده را در اختیار هر فرد آمریکایی قرار می دهد. در ابتدا این کارت حاوی 2،000 دلار خواهد بود و تا یک سال پس از مهار بیماری همه گیر کروناویروس ، 1،000 دلار دیگر به آن اضافه خواهد شد.

 

طبق لایحه پیشنهادی طلیب ، ایالات متحده آمریکا دو تریلیون دلار سکه پلاتینی صادر می کند ، که بانک فدرال رزرو آن را با استفاده از اعتبار خریداری می کند.

 

در این لایحه آمده است: “وزارت خزانه داری وجوه ذخیره تازه ایجاد شده از حساب ضرابخانه را به حساب عمومی خزانه داری” انتقال می دهد “. سپس این وجوه طبق برنامه به ساکنان ایالات متحده پرداخت می شود.

 

“در دراز مدت ، زیرساخت های کارت های اعتباری باید به صورت دائمی به یک سیستم ارز عمومی با کیف پول دیجیتالی که تحت مدیریت وزارت خزانه داری است تبدیل شود تا به عنوان مکمل” eCash “با حفظ حریم خصوصی به حساب های فدرال جهانی و / یا حساب های بانک های پستی ، خدمت کند.”

 

لوایح حزب دموکرات در حالی ارائه  می شود که مجلس سنا به رهبری جمهوری خواهان هنوز لایحه محرک اقتصادی خود را به تصویب نرسانده است. دموکرات ها تا کنون برای دومین بار لایحه تخصیص بودجه جمهوری خواهان را رد کرده اند و استدلال می کنند که یک برنامه 500 میلیارد دلاری اختیارات بیش از اندازه ای به وزارت خزانه داری می دهد و موجب کاهش شفافیت در مورد چگونگی وجوه پرداختی به شرکت ها می شود.

 

بازار سهام ایالات متحده در روز دوشنبه دوباره در سطح پایین تری بسته شد و شاخص داوجونز نزدیک به 600 واحد سقوط کرد. طبق گفته های (The Street) در صورت ادامه این روند ، داوجونز بدترین ماه خود از سال 1931 را تجربه خواهد کرد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)