/ فین تک های ارزهای دیجیتال / فروش زمین مجازی 2.5 میلیون دلاری؛ متاساکر 2.2 میلیون دلار جمع آوری کرد؛ رکورد فروش NFT های کریپتودرگنز

زمان مطالعه : 5 دقیقه

فروش زمین مجازی 2.5 میلیون دلاری؛ متاساکر 2.2 میلیون دلار جمع آوری کرد؛ رکورد فروش NFT های کریپتودرگنز

فروش زمین مجازی 2.5 میلیون دلاری؛ متاساکر 2.2 میلیون دلار جمع آوری کرد؛ رکورد فروش NFT های کریپتودرگنز

گروه متاورس (Metaverse Group) زمین های مجازی زیادی را تصاحب کرده است و اعلام کرد که قصد ندارد خرید زمین در پلتفرم های مختلف متاورس را، متوقف کند.

گروه متاورس، که مبتنی بر پلتفرم دیسنترالند (Decentraland) است ، در 23 نوامبر اعلام کرد بزرگترین خرید زمین متاورس در تاریخ را به ثبت رسانده است.

زیرمجموعه وب سایت توکنز داتکام (Tokens.com) حدود 116 قطعه زمین «در قلب منطقه فشن استریت (Fashion Street)» در دیسنترالند خریداری کرد. مساحت کل زمین خریداری شده معادل 6،090 فوت مربع زمین با هزینه 618،000 توکن مانا (MANA) به ارزش حدود 2.5 میلیون دلار است.

در این رابطه بخوانید‌ : معرفی انواع کیف پول بیت کوین و راه های محافظت از آن

گروه متاورس قصد دارد این املاک را برای نمایش های مد و تجارت توسعه دهد. همچنین با برندهایی که به دنبال گسترش حضور خود در متاورس هستند (به ویژه در دیسنترلند) مشارکت خواهد داشت. سم همیلتون (Sam Hamilton)، رئیس بخش تولید محتوای بنیاد دیسنترالند گفت: «مد، حوزه دیگری است که در متاروس رشد خواهد کرد».

از زمانی که وب سایت توکنز سهامدار اصلی گروه متاورس شد، این قرارداد، اولین معامله این گروه است. شرکت سرمایه گذاری بلاک چین فهرست شده کانادایی، در تاریخ 17 نوامبر، 2.75 میلیون دلار در شرکت متاورس سرمایه گذاری کرد تا کنترل خود را بر سهام از 50٪ به 70٪ افزایش دهد. گروه متاورس قصد دارد از این سرمایه برای خرید زمین های مجازی بیشتر در پلتفرم های متاورس مانند دیسنترلند، سومنیوم اسپیس (Somnium Space)،سند باکس (The Sandbox)، کریپتو وکسلز (Cryptovoxels)، آپلند (Upland) استفاده کند.

MetaSoccer سرمایه جمع آوری می کند

MetaSoccer، برای راه اندازی بازی های فوتبال و یک پلت فرم مدیریت باشگاه فوتبال در پلتفرم متاورس، 2.2 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

این تامین سرمایه توسط پلی ونچر (Play Ventures)، دی فایننس کپیتال (Defiance Capital)، پارافی کپیتال (Parafi Capital)، دائو میکر (DAO Maker)، کایروس ونچرز (Kyros Ventures)، متریکس ونچرز (Metrix Capital)، پیچ کپیتال (Peech Capital) انجام شد.

متاساکر کاربران را قادر می سازد تا با تیم های فوتبال مجازی مسابقه دهند و یا تیم را در طول یک فصل مدیریت کنند. بازی «بازی کن تا برنده شی» (Play to Earn) به کاربران این امکان را می دهد تا با معامله بازیکنان، بردن مسابقات و دریافت حمایت های مالی در پلتفرم، توکن های ام اس یو (MSU) را به دست آورند.

پاتکسی باریوس (Patxi Barrios)، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران متاساکر گفت قصد دارد «نسل جدیدی از بازیکنان و باشگاه های فوتبال بومی دیجیتالی ایجاد کند که رتبه های مشابه با لیگ های حرفه ای فوتبال کسب کنند.»

تایم استودیوز Time Studios، ربات های NFT را راه اندازی می کند

تایم استودیوز ، شرکت سینمایی مجله تایم (Time Magazine)، در حال تهیه سریال کودکانه ای بر اساس کلکسیون ربات های NFT پابلو استنلی (Pablo Stanley) است.

کلکسیون ربات های NFT دارای 10،000 «droid» است که با بیش از 170 ویژگی کنار هم قرار گرفته اند.

این عمل در فضای NFT بخشی از استراتژی استودیو برای توسعه و تولید تکنیک‌های داستان سرایی نوآورانه در کانال‌های رسانه‌ای مختلف است. کیت آ. گروسمن (Keith A. Grossman) مدیر عامل تایم گفت:

«آدرس های IP زیادی به فضای NFT پیوستند. ما به نقشی که شرکت ما با ارائه پلتفرم و دسترسی به رسانه‌های جایگزین برای این سازندگان ایفا میکند، افتخار می‌کنیم»

مجله تایم از NFT استقبال کرده و کلکسیون NFT قطعه‌های تایم (TIMEpieces) خود را در 23 سپتامبر راه اندازی کرد که شامل تصاویر ثابت و انیمیشن هایی با موضوع ساخت آینده ای بهتر بود.

همچنین بخوانید : متادیتا (metadata) در تراکنش های بلاک چین چیست؟

کریپتو درگنز CryptoDragons تخم های اژدها را با قیمت 559 اتر به فروش رساند

کریپتو درگنز برای بار دوم کل 1،000 «تخم اژدهای» خود را به مبلغ 559 اتر (ETH) (2.3 میلیون دلار) در 22 نوامبر به فروش رساند.

کریپتو درگنز ، یک کلکسیون NFT از تخم ها است که در نهایت به اژدها تبدیل می شوند. این پروژه در سپتامبر 2021 راه اندازی شد و تاکنون 1500 تخم اژدها فروخته است.

دومین پیش فروش این NFT ها شامل 998 تخم مختلف، 1 تخم حماسی و 1 تخم افسانه ای بود.تخم افسانه ای به قیمت 50 اتر (212000 دلار) به فروش رفت. کریپتو درگنز ادعا می کند رکورد جهانی جدیدی را در اولین پیش فروش NFT به ثبت رسانده است.

ناری (Nari)، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران این پروژه گفت: « ما از جامعه خود برای موفقیتی دیگر سپاسگزاریم». کریپتو درگنز اولین پیش فروش توکن های خود را به قیمت 142 اتر (603،000 دلار)به فروش رساند.

سایر اخبار نیفتی (Nifty)

شرکت رویال (Royal) در سری اول تامین مالی خود 55 میلیون دلار جمع آوری کرده است. پلتفرم موسیقی درون زنجیره ای، که توسط جی دی راس (JD Ross) و دی جی جاستین بلاو (DJ Justin Blau) تأسیس شده است، به این دور تامین مالی که توسط آندریسن هوروویتز (Andreesen Horowitz) رهبری میشد پایان داد.

کاربران توییتر و دیسکورد می توانند NFT ها را از طریق پلتفرم پخش موسیقی آدیوس (Audius) جاسازی کنند. هدف از عملکرد «جاسازی شده»، بهبود تعامل طرفداران از طریق استفاده از NFT و ادغام وب 3.0 است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید