/ اخبار بیت کوین / طبق گفته یکی از منتقدان سرسخت بیت کوین (Bitcoin) ، انقلاب ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ظرف سه سال آینده رخ می دهد

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

طبق گفته یکی از منتقدان سرسخت بیت کوین (Bitcoin) ، انقلاب ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ظرف سه سال آینده رخ می دهد

طبق گفته یکی از منتقدان سرسخت بیت کوین (Bitcoin) ، انقلاب ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ظرف سه سال آینده رخ می دهد

به گفته روبینی ، کلمه “ارز دیجیتال” اشتباه است زیرا کریپتوکارنسی ارز محسوب نمی شود.

 

نوریل روبینی (Nouriel Roubini) ، اقتصاددان برجسته و منتقد شناخته شده بیت کوین (BTC) ، اظهار داشت که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا (CBDC) آینده قطعی پول خواهند بود.

 

به گفته روبینی ، (CBDC) های جهانی مانند یوان دیجیتال قادر به جایگزینی خدمات مالی عمده و کریپتوکارنسی ها در آینده نزدیک هستند. این اقتصاددان در مصاحبه 7 نوامبر با یاهو فایننس (Yahoo Finance) گفت: “آنها قصد دارند سیستم های پرداخت دیجیتال یا بخش خصوصی را با استفاده از ارزهای دیجیتالی که در واقع ارز نیستند ، اشباع کنند.”

 

روبینی پیش بینی کرد که “انقلابی” با توسعه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی به زودی طی سه سال آینده رخ خواهد داد:

 

“بنابراین نه تنها به ارز دیجیتال احتیاجی نخواهد داشت ، بلکه حتی به ونمو (Venmo) هم نیازی ندارید. حتی نیازی به حساب بانکی یا چک نخواهید داشت و انقلاب بزرگی که قرار است در سه سال آینده شاهد آن باشیم ، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی خواهند بود. ”

علاوه بر این ، اقتصاددان مشهور اطمینان دارد که ارز دیجیتال “نام نادرستی” است ، زیرا ارز نیاز به یک واحد محاسبه دارد. روبینی اظهار داشت که “هیچ چیز با بیت کوین (Bitcoin) یا هر کریپتوکارنسی دیگری قیمت گذاری نمی شود” و ادعا کرد که کریپتو “یک عدد واحد” یا “یک روش پرداخت مقیاس پذیر” را ارائه نمی دهد.

 

با این حال ، روبینی اعتراف کرد که بیت کوین (Bitcoin) می تواند به عنوان ذخیره ارزش مورد استفاده قرار گیرد ، که عملکرد اصلی پول در کنار یک واحد حساب و یک ابزار تبادل است:

 

“این دارایی شاید یک ذخیره ارزش نسبی باشد ، زیرا ، برخلاف هزاران مورد دیگر که من آن ها را شیت کوین می نامم ، نمی توان به راحتی آن را نادیده گرفت ، زیرا حداقل یک الگوریتم وجود دارد که میزان عرضه بیت کوین (Bitcoin) را با گذشت زمان تعیین می کند ، برای بیشتر ارزهای دیجیتال دیگر چنین الگوریتمی وجود ندارد و آنها به سرعت بی ارزش می شوند. ”

روبینی همچنین از امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای ، یکی از بخش های اصلی در بازار کریپتو طی سال 2020 انتقاد کرده است. این اقتصاددان در اواخر سپتامبر 2020 اظهار داشت: “این صنعت کاملاً متزلزل است زیرا بلاکچین (blockchain) همیشه بیش از حد بی نظم و بر اساس هیجان عمل می کند. ”

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)