/ فین تک های ارزهای دیجیتال / شبکه پولکادات اولین پاراچین های خود را راه اندازی کرد

زمان مطالعه : 5 دقیقه

شبکه پولکادات اولین پاراچین های خود را راه اندازی کرد

شبکه پولکادات اولین پاراچین های خود را راه اندازی کرد

پاراچین راه اندازی شده قابلیت های چند زنجیره ای پولکادات (DOT) را ممکن می سازند.

نکات کلیدی

پنج پاراچین اول پولکادات راه اندازی شدند.

در این رابطه بخوانید‌ : اکسی اینفینیتی چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟

آکالا (Acala)، مون بیم (GLMRپارالل فایننس (PARA)، استار (Astar) و کلاور فایننس (Clover) اولین پروژه هایی هستند که در شبکه پولکادات راه اندازی شدند.دسته بعدی مزایده های پاراچین در 23 دسامبر آغاز می شود.پنج پاراچین اول در پولکادات راه اندازی شده اند.

تعدادی پاراچین در پولکادات راه اندازی می شوند

پولکادات پنج پاراچین اول خود را راه اندازی کرده است و مسیر بلاکچین (blockchain) را برای تبدیل شدن به یک اکوسیستم قابل همکاری آغاز می کند.

پولکادات از 11 نوامبر میزبان مزایده های اسلات پاراچین بوده است. پروژه‌ هایی که به امید برنده شدن در یک اسلات بودند، میزبان وام‌ های جمعی برای افزایش پولکادات بودند و توکن‌ هایی که دریافت می‌ کردند را برای شرکت در مزایده اسلات پاراچین، سهام گذاری کردند. پنج برنده اول حراج آکالا، مون بیم، پارالل فایننس، استار و کلاور فایننس بودند که پروژه های متمرکز بر امور مالی غیرمتمرکز، قابلیت همکاری بین زنجیره ای متقابل و موارد استفاده دیگر هستند. اکنون هر پروژه تا 20 اکتبر 2023 یک پاراچین به صورت اجاره ای دارد.

آکالا، پروژه ای با هدف ایجاد یک هاب دیفای (DeFi) در پولکادات، یکی از مورد انتظارترین پاراچین هایی است که قرار است در این شبکه مستقر شود.

یکی از بنیانگذاران پروژه به نام بت چین (Bette Chain) درباره راه اندازی این پروژه گفت:ما از راه‌ اندازی پاراچین آکالا برای ارائه یک پلتفرم دیفای و استیبل کوین غیرمتمرکز بومی برای اکوسیستم پولکادات و فراتر از آن بسیار هیجان‌ زده هستیم.

پولکادات یک بلاکچین قرارداد هوشمند است که میزبان 100 پاراچین است. این شرکت توسط گوین وود (Gavin Wood) مدیر سابق ارشد فناوری اطلاعات اتریوم (ETH) تاسیس شد و بر روی ایجاد امکان برقراری ارتباط پاراچین های خاص با یکدیگر تمرکز دارد. پاراچین ها توسط زنجیره مرکزی اصلی پولکادات، که رله چین (Relay Chain) نامیده می شود، امن می شوند. اسلات های پاراچین به مدت 96 هفته به تیم ها اجاره داده می شود.

با وجود رشد سریع بلاکچین های عمومی، قابلیت تعامل بین زنجیره ها هنوز به بلوغ نرسیده است. ارسال توکن‌ ها و داده‌ ها در میان زنجیره‌ ها چالش‌ هایی را ایجاد می‌ کند، زیرا هر اکوسیستم دارای بلاکچین جداگانه است. در حالیکه تعداد زیادی پل همکاری بین شبکه های بلاکچین ایجاد شده اما به طور کلی به دلیل وابستگی آنها به فرآیندهای متمرکز مانند بسته بندی توکن، خطرناک در نظر گرفته می شوند.

پولکادات برای رسیدگی به مشکل قابلیت همکاری، ارتباطات بین زنجیره ای را در سطح پروتکل اعمال می کند و به طور بومی پاراچین های لایه اول را از طریق فرآیندی به نام امنیت اشتراکی ایمن می کند.

وود در خصوص اینکه مدل پاراچین چگونه این مشکل را حل می کند و ارزش جدیدی برای فضای وب تری (Web3) ایجاد می کند، گفت:مدل پاراچین با این باور ایجاد شد که آینده وب تری شامل انواع مختلف بلاکچین خواهد بود که با هم کار می کنند. همانطور که نسخه فعلی اینترنت نیازهای مختلف را برآورده می کند، بلاکچین ها نیز باید بتوانند خدمات مختلفی را ارائه دهند. پاراچین ها این را حل می کنند.

با توجه به اینکه تاکنون تنها پنج پاراچین در پولکادات فعالیت می‌ کنند، اسلات‌ های بیشتر در ماه‌ های آینده اضافه خواهند شد. دسته بعدی مزایده های پاراچین پولکادات در 23 دسامبر برنامه ریزی شده است و برندگان مزایده در 11 مارس 2022 جایزه خود را دریافت خواهند کرد.

همچنین بخوانید : آدرس مخفی چیست و چگونه کار می کند؟

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین