/ اخبار بیت کوین / سه دلیل که سقوط ناگهانی قیمت بیت کوین (Bitcoin) به کمتر از 13000 دلار سیگنالی نزولی نیست

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

سه دلیل که سقوط ناگهانی قیمت بیت کوین (Bitcoin) به کمتر از 13000 دلار سیگنالی نزولی نیست

سه دلیل که سقوط ناگهانی قیمت بیت کوین (Bitcoin) به کمتر از 13000 دلار سیگنالی نزولی نیست

قیمت بیت کوین (Bitcoin) در روز چهارشنبه به کمتر از 13000 دلار رسید ، اما با وجود کاهش 7 درصدی طی 11 ساعت ، احساسات بازار به سه دلیل اساسی همچنان مثبت باقی مانده است.

 

قیمت بیت کوین (BTC) در تاریخ 28 اکتبر کمی بعد از رسیدن به 13،850 دلار ، به کمتر از 13000 دلار کاهش یافت. با وجود افت 7 درصدی طی 11 ساعت ، به سه دلیل احساسات سرمایه گذاران همچنان مثبت است.

 

اول اینکه ، بیت کوین (Bitcoin) حدود 24 ساعت قبل هنوز در سطح 27 اکتبر قرار داشت. دوم ، بیت کوین (BTC) به 13،850 دلار افزایش یافت ، درست پایین تر از منطقه مقاومت چند ساله 13،873 دلار. سوم ، سقوط بازار به دلیل کاهش ورود استیبل کوین به اکسچنج ها انتظار می رفت.

 

بیت کوین (Bitcoin) به سطح روز قبل خود سقوط کرد

در دو روز گذشته ، قیمت بیت کوین (Bitcoin) حدود 8.5 درصد افزایش یافت و از 13783 دلار به 13،850 دلار در کوین بیس (Coinbase) رسید. این حرکت پس از یک روند صعودی یک ماهه انجام شد که طی آن بیت کوین (BTC) از حدود 10200 دلار به 13،850 دلار افزایش یافت.

 

اکنون ، در نمودار تایم فریم های بالا ، برای مثال نمودار روزانه ، قیمت بیت کوین (BTC) بالای یک میانگین متحرک کلیدی کوتاه مدت قرار دارد.

 

الگوی اخیر بیت کوین (Bitcoin) که پس از هر روند صعودی یک فاز تثبیت را تجربه می کند ، روند صعودی فعلی را پایدار می کند.

نمودار روزانه بیت کوین با فاندینگ ریت. منبع:  TradingView.com

قدرت بازار نقدی نسبت به بازار مشتقات نیز حاکی از قوی و سالم بودن روند صعودی فعلی است. یک معامله گر ناشناس معروف به “Byzantine General” گفت:

 

“قیمت و حجم بالاتر در بازار نقدی (به طور نسبی) عاملی صعودی در نظر گرفته می شود زیرا بدان معناست که این روند صعودی بر اساس خرید واقعی است نه شرطبندی در بازار مشتقات.”

سطح 13873 دلار یک منطقه مقاومت چند ساله است

قیمت بیت کوین (Bitcoin) در جولای 2019 در اکسچنج های اصلی حدود 13900 دلار بود. همانطور که کوین تلگراف گزارش داد ، تا حدودی به همین دلیل بسیاری از معامله گران سطح 13،875 دلار را به عنوان منطقه مقاومت اصلی تعیین کردند.

 

اگر بیت کوین (BTC) بدون هیچ گونه سقوطی به طور مداوم به بیش از 13،875 دلار می رسید ، این امر موجب تقویت بیش از اندازه روند صعودی می شد. در میان مدت ، این امر احتمال پولبک شدید ، یا همانطور که برخی تحلیلگران زنجیره ای آن را “کندل جهنمی” می نامند را افزایش می دهد.

 

کاهش بیت کوین (BTC) همزمان با کاهش واریز استیبل کوین ها

قبل از اصلاح کوتاه مدت بیت کوین (Bitcoin) ، کی یانگ جو (Ki-Young Ju) مدیر عامل کریپتوکوانت (CryptoQuant) هشدار داد که واریز استیبل کوین ها به اکسچنج ها در حال کاهش است.

 

میزان واریز استیبل کوین ها یک شاخص دقیق برای سنجش تقاضای خریداران است ، زیرا استیبل کوین هایی مانند تتر (USDT) قسمت عمده ای از حجم بازار کریپتوکارنسی را تشکیل می دهند.

کاهش جریان ورودی استیبل کوین ها به اکسچنج ها. منبع:  CryptoQuant

طبق گزارش کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) ، حجم روزانه تتر (Tether) در اکسچنج های اصلی از 59 میلیارد دلار فراتر رفته است. از نظر حجم معاملات روزانه ، تتر (Tether) بیشترین معامله را در بازار جهانی ثبت می کند. چند ساعت قبل از سقوط بیت کوین(BTC) ، کی یانگ جو توئیت کرد:

 

“تعداد كمتری از افراد استیبل کوین های خود را به اکسچنج ها واریز می كنند. قدرت خرید بیت کوین (BTC) در کوتاه مدت (72 ساعت) کاهش می یابد. ”

ممکن است کاهش واریز استیبل کوین ها منجر به پولبک شدید بیت کوین (Bitcoin) شود زیرا خریداران و فروشندگان در هفته گذشته به شدت درگیر رقابت بودند. برخی از ماینرها و نهنگ ها در حال فروش بودند ، در حالی که جریان ورودی جدید به طور مداوم فشار فروش را جبران می کرد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین