/ قانون‌گذاری / سناتور سینتیا لومیس لایحه جامع ارزدیجیتال را در ایالات متحده معرفی می کند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

سناتور سینتیا لومیس لایحه جامع ارزدیجیتال را در ایالات متحده معرفی می کند

سناتور سینتیا لومیس لایحه جامع ارزدیجیتال را در ایالات متحده معرفی می کند

طبق گزارش ها، سینتیا لومیس (Cynthia Lummis)، سناتور آمریکایی دوستدار بیت کوین (bitcoin)، از برنامه خود سخن گفت. وی لایحه جامع ارزدیجیتال را معرفی کرد، این لایحه همه چیز را از نحوه مالیات و طبقه بندی ارزهای دیجیتال تا حمایت از مصرف کننده را پوشش می دهد. این لایحه همچنین ایجاد یک نهاد جدید برای نظارت بر بازار دارایی های دیجیتال را پیشنهاد می کند.

سناتور: لایحه جامع ارزدیجیتال در ایالات متحده ارائه می شود

طبق گزارش ها، سناتور آمریکایی سینتیا لومیس قصد دارد تا در سال آینده، لایحه جامع ارزدیجیتال خود را معرفی کند. طبق گزارش روز پنجشنبه شبکه خبری بلومبرگ (Bloomberg)، این سناتور جمهوریخواه درباره لایحه سخن گفت و توضیح داد که همه چیز را از نحوه مالیات و طبقه بندی ارزهای دیجیتال تا حمایت از مصرف کننده پوشش می دهد.

طبق گفته یکی از دستیاران ارشد سناتور، این لایحه دستورالعمل واضحی درباره طبقه بندی دارایی ها ارائه می دهد و همچنین چارچوبی برای قانونگذاری استیبل کوین ها ایجاد می کند. علاوه بر این، ایجاد یک نهاد جدید برای نظارت بر بازار ارزهای دیجیتال را پیشنهاد خواهد کرد که تحت صلاحیت مشترک کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) فعالیت خواهد کرد.

در این رابطه بخوانید‌ : زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز چیست؟ (DePIN)

سناتور لومیس که عضو کمیته بانکداری سنا (Senate Banking Committee) است، بارها گفت که بیت کوین یک ابزار ذخیره ارزش است. این سناتور اخیرا تایید کرده، که حدود پنج بیت کوین دارد و قصد فروش آنها را ندارد.

لومیس در ماه اکتبر گفت: «خدا را شکر به خاطر بیت کوین و سایر ارزهای غیر فیات که از بی مسئولیتی دولت ها، از جمله خود ما، فراتر می رود.»

قبلاً نیز چندین لایحه‌ای با هدف قانونگذاری بخش کریپتو، در کنگره ارائه شده است. در ماه اوت، نماینده ایالات متحده، دان باییر (Don Beyer)، لایحه «ساختار بازار دارایی دیجیتال و قانون حمایت از سرمایه گذاران» را معرفی کرد. این لایحه اوراق بهادار دارایی دیجیتال و دارایی های دیجیتال را به ترتیب تحت اختیار کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملات آتی کالا قرار می دهد.

در ماه آوریل، مجلس نمایندگان ایالات متحده لایحه‌ای را تصویب کرد که توسط پتریک مک‌هنری (Patrick McHenry)، نماینده دوست دار بیت‌کوین، ارائه شده بود و در آن کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملات آتی کالا را، ملزم به ایجاد یک کمیته متمرکز بر دارایی‌های دیجیتال می‌کند.

در ماه اوت، دو قانونگذار ایالات متحده از رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار و رئیس موقت کمیسیون معاملات آتی کالا خواستند تا یک کمیته مشترک برای تنظیم دارایی‌های دیجیتال تشکیل دهند. از دیگر تلاش‌ها برای قانونگذاری صنعت ارزدیجیتال می‌توان به «قانون مبادله کالای دیجیتال 2020 (DCEA)» و «قانون ارزهای دیجیتال سال 2020» اشاره کرد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین