/ اخبار آلت کوین ها / دولت بایدن در صدد تنظیم قوانینی مشابه بانک برای ناشران استیبل کوین ها

زمان مطالعه : 5 دقیقه

دولت بایدن در صدد تنظیم قوانینی مشابه بانک برای ناشران استیبل کوین ها

دولت بایدن در صدد تنظیم قوانینی مشابه بانک برای ناشران استیبل کوین ها

طبق گزارشات به نظر می رسد دولت ایالات متحده در صدد مهار رشد سریع بازار استیبل کوین ها است.

گفته می شود دولت بایدن در حال تدوین چارچوب قانونی جدیدی برای ناشران استیبل کوین ها است که آنها را در ردیف بانک ها قرار می دهد و سوالات بسیاری در خصوص قوانین آینده ارزهای دیجیتال در این کشور ایجاد کرده است.

وال استریت ژورنال روز جمعه گزارش کرد به نظر می رسد دولت می خواهد کنگره را قانع کند تا یک چارچوب قانونی با اهداف خاص درباره ناشران استیبل کوین ها و شرکت های دیگر که در این دسته بندی جای میگیرند ایجاد کند. هنوز جزئیات این قوانین مشخص نیست و انتظار می رود شامل ناشران استیبل کوین ها و شرکت های مرتبط با این حوزه باشد.

سیاست گذاران بسیاری در ماه های اخیر در خصوص استیبل کوین ها هشدار داده اند و معتقدند این دارایی های وابسته به دلار به درستی قانونگذاری نشده اند. اخیرا جروم پاول رئیس فدرال رزرو به کمیته خدمات مالی اعلام کرد استیبل کوین هایی مانند تتر (USDT) و (USDC) باید مانند بانک ها قانونگذاری شوند. وی خاطرنشان کرد هیچ گونه ممنوعیتی در خصوص بیت کوین (BTC) یا سایر دارایی های دیجیتال اعمال نخواهد شد.

طبق گزارشی در ماه جولای ، در نتیجه تحقیقات مشترک فدرال و دانشگاه یل(Yale)، دو چارچوب قانونی برای استیبل کوین ها در قالب یک مقاله 49 صفحه ای به نام  (Taming Wildcat Staiblecoins) منتشر شد.

در این مقاله گفته شد سیاست گذاران تنها دو انتخاب برای قانونگذاری استیبل کوین ها دارند : یا آن را معادل یک ارز عمومی بدانند یا مالیاتی را بر آنها اعمال کنند.

ارزش بازار استیبل کوین ها ، ارزهای دیجیتالی که دارای پشتوانه کامل یا بخشی از ذخایر خود از طریق ارزهای فیات مانند دلار هستند به 128 میلیارد دلار رسیده است.

بیش از نیمی از ارزش بازار استیبل کوین ها شامل تتر (Tether) است اگرچه رقبایی مانند (USDC) و (BUSD) نیز وجود دارند که در سال جاری رشد قابل توجهی داشتند.همزمان با رشد این بازار ها نگرانی ها در خصوص نقدینگی و وضعیت ذخیره استیبل کوین ها توسط ناشران، بسیار خبرساز شده است.

پس از توافق با دفتر دادستان کل نیویورک، (Tether Holdings Ltd) با انتشار گزارش های دوره ای ذخایر تتر(Tether)  موافقت کرد. در ماه می امسال، این شرکت گزارش کامل ذخایر خود را برای اولین بار اعلام کرد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

 

 


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)