/ رگولاتوری / هیئت بورس و اوراق بهادار هند: افراد مشهور از حمایت محصولات مرتبط با ارزدیجیتال منع شوند

1 ماه پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

هیئت بورس و اوراق بهادار هند: افراد مشهور از حمایت محصولات مرتبط با ارزدیجیتال منع شوند

هیئت بورس و اوراق بهادار هند: افراد مشهور از حمایت محصولات مرتبط با ارزدیجیتال منع شوند

طبق گزارش ها، هیئت بورس و اوراق بهادار هند (SEBI) پیشنهاد کرده است که چهره های سرشناس، از جمله افراد مشهور و ورزشکاران، از تبلیغات و حمایت محصولات ارزدیجیتال منع شوند. این نهاد همچنین پیشنهاد کرد که چهره های سرشناس در هنگام تبلیغ محصولات ارزدیجیتال به نقض قانون متهم شوند.

طرح مقابله با تبلیغات و حمایت ارزدیجیتال هیئت بورس و اوراق بهادار هند

هفته گذشته بیزینس لاین (Businessline) گزارش داد که هیئت بورس و اوراق بهادار هند (SEBI)، نهاد قانونگذاری بازار اوراق بهادار و کالاهای این کشور، پیشنهاد کرده است تا چهره های سرشناس، از جمله افراد مشهور و ورزشکاران، از حمایت محصولات ارزدیجیتال منع شوند. علاوه بر این، قانونگذاری پیشنهاد کرد که تبلیغ کنندگان را ملزم به افشای نقض احتمالی قانون کند.

منابع به این نشریه گفتند که هیئت بورس و اوراق بهادار هند اخیراً نظر خود را در مورد این موضوع، با کمیته دائمی امور مالی پارلمان هند درمورد مسائل مختلف ارزدیجیتال در میان گذاشته است. سپس، این قانونگذاری پاسخ مکتوب مفصلی را به کمیته ارائه کرد.

وزارت دارایی هند، همچنین از هیئت بورس و اوراق بهادار هند خواسته است تا نظر خود را در مورد دستورالعمل های تبلیغات ارزدیجیتال منتشر شده توسط شورای استانداردهای تبلیغاتی هند (ASCI) ارائه دهد.

هیئت بورس و اوراق بهادار هند بیان کرد: «با توجه به اینکه محصولات ارزدیجیتال غیرقانونی هستند، از شخصیت های سرشناس برجسته از جمله افراد مشهور، ورزشکاران و غیره یا برای حمایت یا تبلیغ محصولات ارزدیجیتال استفاده نمی شود.»

علاوه بر این، قانونگذاری اوراق بهادار پیشنهاد کرد که شخصیت‌های سرشناس در قبال حمایت محصولات ارزدیجیتال، که می‌تواند قوانین خاصی از جمله قانون حمایت از مصرف‌کننده را نقض کند، مسئول شناخته شوند.

علاوه بر این، هیئت بورس و اوراق بهادار هند پیشنهاد کرد که بیانیه زیر را به سلب مسئولیت شورای استانداردهای تبلیغاتی هند اضافه کنید: «معاملات محصولات ارزدیجیتال ممکن است به دلیل نقض احتمالی قوانین هند مانند جلوگیری از پولشویی (PMLA)، سازمان مدیریت بحران دولت آمریکا (FEMA)، ممنوعیت سپرده های غیرقانونی (BUDS Act) و غیره منجر به پیگرد قانونی شود.»

طبق دستورالعمل‌های ارزدیجیتال شورای استانداردهای تبلیغاتی هند که از اول آوریل اجرایی شد: «از آنجایی که این یک بازار پرخطر است، افراد مشهور یا شخصیت‌های برجسته که در چنین تبلیغاتی ظاهر می‌شوند باید مراقب اظهارات و ادعاهای خود باشند تا مصرف کنندگان را گمراه نکنند.»

در همین حال، دولت هند مشغول تنظیم سیاست ارزهای دیجیتال این کشور است. مقامات وزارت دارایی با صندوق بین المللی پول (IMF) و بانک جهانی برای بحث در مورد مقررات ارزهای دیجیتال ملاقات کرده اند. وزیر دارایی هند اخیراً گفت که در تصمیم گیری در مورد مقررات ارز دیجیتال عجله نخواهد کرد. در حال حاضر در هند 30 درصد مالیات بر درآمد ارزدیجیتال اعمال می شود.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان