/ اخبار بیت کوین / جی‌پی مورگان : قیمت منصفانه بیت‌کوین 35000 دلار است، اما همچنان انتظار می رود صعود کند

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

جی‌پی مورگان : قیمت منصفانه بیت‌کوین 35000 دلار است، اما همچنان انتظار می رود صعود کند

جی‌پی مورگان : قیمت منصفانه بیت‌کوین 35000 دلار است، اما همچنان انتظار می رود صعود کند

استراتژیست های این بانک سرمایه گذاری می گویند اگر بازارها پرنوسان باقی بمانند، بیت کوین (Bitcoin) می‌تواند تا 73،000 دلار نیز صعود کند.

بانک سرمایه گذاری آمریکایی جی پی مورگان (JPMorgan) قیمتی برای بیت کوین تعیین کرده است و این قیمت بسیار کمتر از مقداری است که در حال حاضر با آن معامله می شود.

در گزارشی برای سرمایه گذاران، به عنوان بخشی از چشم انداز افتتاحیه بانک با تمرکز بر سرمایه گذاری های جایگزین، استراتژیست ها بیان کردند دارایی های جایگزین از جمله ارزهای دیجیتال: «باید تا سال 2022 به عملکرد بهتر خود ادامه دهند».

آنها همچنین اظهار داشتند که «ارزش منصفانه» بیت کوین بر اساس مدل قیمت گذاری شرکت، حدود 35،000 دلار است که از قیمت فعلی که معامله می شود (یعنی 63،281 دلار) تقریباً 45 درصد کمتر است. استراتژیست ها افزودند، با این وجود، هدف قیمت 73،000 دلار در صورتی که نوسانات نسبی تا سال آینده ادامه یابند، منطقی به نظر می رسد، نه اهداف بسیار چشمگیری که بسیاری انتظار دارند.

«این موضوع پیش بینی قیمت 100 هزار دلار یا بالاتر را به چالش می کشد (که به نظر می رسد بسیاری در انتظار وقوع آن در سال 2022 هستند)، که با وجود نوسانات زیاد بیت کوین یک هدف محتمل است.»

آنها اظهار داشتند نقطه ورود فعلی «ناکارآمد به نظر می‌رسد»، اما دارایی‌های دیجیتال در یک «ساختار صعودی چند ساله» قرار دارند.

تحلیلگران به این نتیجه رسیدند دارایی های جایگزین، که شامل بدهی خصوصی و سهام خصوصی است، در سال آینده 11 درصد بازدهی خواهد داشت که دو برابر سود 5 درصدی سهام و درآمد ثابت است. با این حال، آن‌ها ارزدیجیتال را به دلیل نوسان‌ات آن به‌عنوان «سرمایه گذاری اصلی» توصیه نمی کنند.

استراتژیست های بانک جی پی مورگان، در مورد نوساناتِ اوایل سپتامبر به دنبال فعالیت های صعودی بازار در ماه آگوست، که تا پایان ماه منجر به افزایش ارزش کل ارزهای دیجیتال به 2 تریلیون دلار شد، هشدار دادند. طبق گزارش کوین گکو (CoinGecko)، دو ماه بعد، ارزش بازار با 35 درصد افزایش به 2.87 تریلیون دلار رسید.

در اواخر سپتامبر، جیمی دیمون (Jamie Dimon)، مدیر عامل بانک جی پی مورگان، گفت قیمت بیت کوین همچنان می تواند ده برابر افزایش یابد، اما او علاقه ای به سرمایه گذاری در آن ندارد.

مشتریان خرد بانک به وضوح به ارز دیجیتال علاقه دارند و در ماه جولای به آنها اجازه دسترسی به دارایی‌های ارزدیجیتال داده شد. در اوایل اکتبر، استراتژیست های بانک جی پی مورگان خاطرنشان کردند سرمایه گذاران نهادی، بیت کوین را به طلا به عنوان پوششی در برابر تورم ترجیح می دهند.

مورگان استنلی (Morgan Stanley)، بانک سرمایه گذاری وال استریت، نیز تحلیل هایی در مورد دارایی های دیجیتال ارائه کرده است. در 1 نوامبر، بانک گزارشی را برای مشتریان خود منتشر کرد که جزئیات معیارهای بازار ارز دیجیتال و تأثیرات نظارتی بالقوه را شرح می داد.

بانک مورگان استنلی، یکی از بانک های سرمایه گذاری بزرگ در کنار جی پی مورگان، ولز فارگو (Wells Fargo)، یو بی اس (UBS)، سیتی گروپ (Citigroup) و گلدمن ساکس (Goldman Sachs) است که بر اساس گزارش ها اخیرا در تلاش برای استخدام کارشناسان ارزهای دیجیتال بوده است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)