/ اخبار آلت کوین ها / بلاک چین TON از قابلیت پیام رسانی رمزگذاری شده آن چین رونمایی کرد

زمان مطالعه : 3 دقیقه

بلاک چین TON از قابلیت پیام رسانی رمزگذاری شده آن چین رونمایی کرد

طبق اعلامیه 3 جولای، بنیاد TONیک ویژگی پیام‌رسانی رمزگذاری شده آن چین را راه اندازی کرده است. ویژگی جدید امکان ارسال پیام های خصوصی بین کاربران TON را فراهم می کند.

بلاک چین TON از قابلیت پیام رسانی رمزگذاری شده آن چین رونمایی کرد

این شبکه قبلاً به کاربران اجازه می داد پیام های آن چین را ارسال کنند اما فقط به صورت رمزگذاری نشده و کاملاً عمومی انجام میشد.

طبق اعلامیه 3 جولای، بنیاد TON یک ویژگی پیام‌رسانی رمزگذاری شده آن چین را راه اندازی کرده است. ویژگی جدید امکان ارسال پیام های خصوصی بین کاربران TON را فراهم می کند.

TON یک شبکه بلاک چین است که در ابتدا توسط تیم توسعه دهنده تلگرام ایجاد شد اما تلگرام در جولای 2020 این پروژه را کنار گذاشت، درست قبل از اینکه شبکه اصلی راه اندازی شود. با این حال، قبل از خروج، کد TON را منبع باز کرد و به دیگران اجازه داد تا بر اساس اقدامی که انجام داده است به فعالیت ادامه دهند.

در این رابطه بخوانید‌ : کاردانو چیست و چه اهدافی را دنبال می کند؟

شبکه فعلی به نام “TON” توسط بنیاد TON ساخته شده است. این بنیاد ادعا می کند که شبکه مقیاس پذیری و توان عملیاتی تراکنش بیشتری را نسبت به سایر گزینه ها در اکوسیستم Web3 ارائه می دهد و در عین حال غیرمتمرکز باقی می ماند.

TON همیشه به کاربرانش امکان ارسال پیام در تراکنش ها را داده است. اما در گذشته این پیام ها کاملاً عمومی بود. ویژگی جدید به کاربران این امکان را می دهد که این پیام ها را به صورت اند تو اند رمزگذاری کنند و تنها توسط گیرنده مورد نظر قابل خواندن باشند.

آناتولی ماکوسوف، توسعه‌دهنده اصلی TON ادعا کرد که این ویژگی برای «شخصی‌سازی» تراکنش‌ها ایجاد شده است:”هنگام ارسال Toncoin، Jetton یا NFT در TON، همیشه می‌توانید متنی مانند «تولدت مبارک» را برای گیرنده درج کنید و از این طریق تعامل را شخصی سازی کنید. اکنون این ویژگی محبوب با رمزگذاری کامل در دسترس است.”

ماکوسوف افزود که اگر یک «آخرالزمان» رخ دهد که باعث از کار افتادن سرورهای پیام‌رسان سنتی شود، این قابلیت مفید خواهد بود. در این صورت، TON می تواند به عنوان یک روش “قابل اعتماد” و “محافظت شده” برای برقراری ارتباط خصوصی عمل کند.

پیام های رمزگذاری شده در حال حاضر با استفاده از چندین اپلیکیشن کیف پول خرد، از جمله MyTonWallet، OpenMask و TON Wallet در دسترس هستند. این ویژگی همچنین به کیف پول موبایلی Tonkeeper در به‌روزرسانی‌های آتی اضافه خواهد شد.

در ماه می، بنیاد TON یک برنامه شتاب دهنده 25 میلیون دلاری را راه اندازی کرد تا توسعه دهندگان برنامه را تشویق کند تا در شبکه اپلیکیشن بسازند. در ماه نوامبر، یک تیم توسعه مستقل یک ربات معامله گر تلگرام را برای کاربران داخلی TON ایجاد کرد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای خرید و فروش ریپل به مارکت نیپوتو مراجعه کنید


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید