/ اخبار آلت کوین ها / جذب سرمایه گذاران به بازار کاردانو (ADA) و سولانا (SOL) پس از کاهش قدرت صعودی اتریوم

زمان مطالعه : 5 دقیقه

جذب سرمایه گذاران به بازار کاردانو (ADA) و سولانا (SOL) پس از کاهش قدرت صعودی اتریوم

جذب سرمایه گذاران به بازار کاردانو (ADA) و سولانا (SOL) پس از کاهش قدرت صعودی اتریوم

پس از کاهش قدرت صعودی اتریوم (ETH)، دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان ، سرمایه گذاران به سوی سولانا (SOL) و کاردانو (ADA) جذب می شوند. گفته می شود سرمایه گذارانی که پول خود را روی اتر (ETH) شرط بندی کرده بودند ماه سپتامبر سختی را گذراندند.

سرمایه گذاران به سوی پلتفرم های دیگری مانند کاردانو (ADA) جذب شده اند که بستر ساخت اپلیکیشن های غیرمتمرکز (DApp) است. سولانا (SOL) نیز اخیرا با رشد 4.800 درصدی تنها در یک سال توجه جامعه ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است.

طبق داده های موجود، افت 16 درصدی اتر در ماه گذشته دومین افت بزرگ از ابتدای ماه ژوئن بوده است. اگرچه، طی سال گذشته قیمت اتریوم (ETH) حدود 830 درصد رشد کرده است.

اما همچنان، سرمایه گذاران و توسعه دهندگان به دلیل نوسانات شدید اتریوم (ETH) در ماه سپتامبر نگران هستند.

با وجود اعمال طرج بهبود EIP-1559،  کامزد بالای تراکنش ها و سرعت پایین شبکه همچنان مشکل ساز است.در همین حین بلاکچین های دیگر یا قاتل های اتریوم (Ethereum killers) از ضعف اتر (ETH) استفاده می کنند.

سولانا (SOL) به دلیل هزینه کمتر و سرعت بیشتر در مقایسه با اتریوم (ETH) در اکوسیستم های (NFT) و دیفای در حال محبوب شدن است.طبق گزارش وبسایت سولانا (SOL)، این پلتفرم در هر ثانیه 50.000 تراکنش با کارمزد 0.00025 دلار را انجام میدهد.در حالی که سرعت تراکنش های اتریوم (ETH) حدودا (TPS) 13 میباشد و کارمزد تراکنش های آن نیز از سولانا (SOL) بیشتر است.

اما به طور کلی بلاکچین ها نیز از مشکلات در امان نیستند. ماه گذشته سولانا هدف حمله داس (DOS) قرار گرفت و با سیلی از تراکنش ها از سوی ربات ها مواجه شد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید