/ اخبار بیت کوین / بر اساس دو عامل فنی کلیدی احتمال رالی صعودی بیت کوین (Bitcoin) به سطح حداقل 8 هزار دلار وجود دارد

4 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بر اساس دو عامل فنی کلیدی احتمال رالی صعودی بیت کوین (Bitcoin) به سطح حداقل 8 هزار دلار وجود دارد

بر اساس دو عامل فنی کلیدی احتمال رالی صعودی بیت کوین (Bitcoin) به سطح حداقل 8 هزار دلار وجود دارد

پس از جهش قیمت از 6،800 دلار به 7،600 دلار ، با وجود دو عامل مهم احتمال افزایش قیمت بیت کوین (Bitcoin) به 8000 دلار وجود دارد.

 

قیمت بیت کوین (BTC) در یک بازه چهار روزه از 6،800 دلار به 7،600 دلار جهش شدیدی داشته و 12 درصد افزایش یافته است. احتمالاً به زودی دو عامل فنی بیت کوین (BTC) را به 8000 دلار نزدیک می کنند ، معامله گران پیش بینی می کنند این هفته با افزایش شدید قیمت به پایان برسد.

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال مونرو (XMR) چیست؟

 

در روزهای آینده ، میانگین متحرک 200 روزه ساده (SMA) با قیمتی بالغ بر 8000 دلار و تشکیل مثلث صعودی می تواند در کوتاه مدت قیمت بیت کوین (Bitcoin) را به 7,900 تا 8000 دلار سوق دهد.

 

میانگین متحرک ساده 200 روزه (200-day SMA) و مثلث های صعودی (Ascending Triangle) شاخص های تکنیکال پرقدرتی برای بیت کوین (Bitcoin) هستند

میانگین متحرک ساده 200 روزه  ، که اغلب توسط معامله گران سهام نیز مورد استفاده قرار می گیرد ، معمولاً برای تعیین روند طولانی مدت بازار در یک دارایی یا شاخص استفاده می شود.

 

اگر قیمت یک دارایی ، در این مورد قیمت بیت کوین (Bitcoin)، بالاتر از (SMA) دویست روزه باقی بماند ، این روند صعودی در نظر گرفته می شود. اما اگر پایین تر از این سطح قرار بگیرد ، نشان می دهد که دارایی در بازار نزولی قرار دارد.

نمودار روزانه بیت کوین (Bitcoin) همراه با (SMA) . منبع:  Tradingview

 

از زمان سقوط “پنجشنبه سیاه” در 12 مارس که قیمت بیت کوین (Bitcoin) به 3600 دلار کاهش یافت ، این دارایی همچنان پایین تر از سطح مقاومت (SMA) دویست روزه باقی مانده است. این نشان می دهد که از نظر فنی ، بیت کوین (Bitcoin) هنوز در روند نزولی قرار دارد و رد قیمت در 8،000 دلار این موضوع را تأیید می کند.

همچنین بخوانید : آلت لیر چیست؟معرفی پلتفرم AltLayer و توکن ALT

 

اما ، قیمت بیت کوین (Bitcoin) نشانه هایی از رالی بیشتر تا 8000 دلار را نشان می دهد و با تشکیل مثلث صعودی در یک بازه زمانی نسبتاً کم حمایت می شود.

 

طبق تحلیل تکنیکال معامله گر مشهور ، اسکات ملکر (Scott Melker)، نمودار 4 ساعته بیت کوین (Bitcoin) یک مثلث صعودی را تشکیل می دهد. در صورت حمایت از طریق افزایش حجم و قراردادهای باز در بازار معاملات آتی ، مثلثهای صعودی می توانند منجر به حرکت صعودی بیشتر در کوتاه مدت شوند.

مثلث صعودی که در نمودار 4 ساعته بیت کوین (Bitcoin) شکل می گیرد. منبع: اسکات ملکر

 

تایم فریم های پایین نشانگر یک رالی جزئی دیگر برای بیت کوین (Bitcoin) در کوتاه مدت هستند و (SMA) دویست روزه که در حال حاضر در سطح 8000 دلار است، نشان می دهد که احتمال صعود بیت کوین (BTC) در روزهای آینده بسیار زیاد است.

 

در اکسچنج های بزرگی مانند کوین بیس (Coinbase) ، مجموعه ای از سفارشات فروش عظیم در 8000 دلار وجود دارد. تمایل بیت کوین (Bitcoin) برای حرکت به سمت سفارشات بزرگ توسط معامله گرانی که به دنبال نقدینگی هستند ، احتمال وقوع حرکت صعودی دیگری برای بیت کوین (BTC) طی هفته آینده را افزایش می دهد.

سفارشات عظیم بیت کوین (Bitcoin) با قیمت 8000 دلار در کوین بیس (Coinbase) . منبع:  redxbt

 

این موضوع اثبات شده است که صعود آهسته برای آلت کوین ها مفید خواهد بود

در طول هفته گذشته ، کریپتوکارنسی های جایگزین (آلت کوین ها) با ارزش های کلان در بازار مانند اتریوم (Ethereum) و تزوس (Tezos) شاهد افزایش قابل توجهی در برابر بیت کوین (Bitcoin) و دلار آمریکا بوده اند.

 

بر اساس داده های تاریخی ، هنگامی که قیمت بیت کوین (Bitcoin) به آرامی به سمت بالا حرکت می کند و با افزایش حجم روزانه همزمان می شود ، این امر موجب بهبود مناسبی برای آلت کوین ها خواهد شد.

 

به عنوان نمونه ، اتر (ETH) طی چهار روز گذشته 17 درصد افزایش یافته بود و نسبت به بیت کوین (Bitcoin) عملکرد بهتری داشت و در مقابل ، هنگامی که اولین بریک اوت بالای 7000 دلار در 22 آوریل رخ داد ،نسبت به بیت کوین (Bitcoin) ضعیف تر عمل کرد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید