/ اخبار اکسچنج ها / بایننس ترکیه به دلیل تخلفات پولشویی 8 میلیون لیر جریمه شد

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بایننس ترکیه به دلیل تخلفات پولشویی 8 میلیون لیر جریمه شد

بایننس ترکیه به دلیل تخلفات پولشویی 8 میلیون لیر جریمه شد

هیئت رسیدگی به جرائم مالی ترکیه (MASAK) بایننس را به دلیل نقض قانون جلوگیری از پولشویی عواید ناشی از جرم، که تحت عنوان قانون (AML) نیز شناخته می شود، مجرم شناخته است.

این سازمان پس از بازرسی های بسیار و به دلیل تحلفات متعدد این اکسچنج ، بایننس را 8 میلیون لیر (نزدیک به 750 هزار دلار) جریمه کرد.

هیئت بررسی جرایم مالی (MASAK) که تحت عنوان واحد اطلاعات مالی ترکیه زیر نظر وزارت دارایی و خزانه داری خدمت می کند، اکسچنج بایننس در ترکیه را به دلیل نقض قوانین پولشویی مقصر دانست. به گزارش رسانه خبری آناتولی، مساک قانون شماره 5549 را در مورد جلوگیری از پولشویی عواید ناشی از جرم که به قانون مبارزه با پولشویی نیز معروف است، بازرسی کرد.

قانون (AML) در ترکیه شرکت ها را ملزم می کند تا اطلاعات شناسایی مشتریان را در پلتفرم شناسایی و تأیید کنند که شامل جزئیاتی مانند نام خانوادگی، تاریخ تولد، T.C. شماره شناسایی (معادل شماره تامین اجتماعی ترکیه) و نوع و تعداد مدارک هویتی است. این قانون همچنین کسب و کارها را ملزم می کند که در یک بازه زمانی 10 روزه به دولت در مورد فعالیت های مشکوک اطلاع دهند.

این سازمان حداکثر جریمه اداری ممکن را که حدود 8 میلیون لیر ترکیه است برای تخلف ادعا شده تعیین کرد. علاوه بر این، این جدول زمانی مصادف با روزی است که اردوغان از تکمیل پیش نویس قانون کریپتو خبر داد که به زودی برای تصویب به مجلس تحویل داده می شود.

بایننس همچنین اولین شرکت کریپتویی است که توسط دولت ترکیه جریمه می شود. به گفته لطفی الوان، وزیر سابق خزانه داری ترکیه ، علاوه بر این، مساک با گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، یک نهاد قانونگذار جهانی علیه پولشویی و تامین مالی تروریسم، همکاری نزدیک دارد.

سازمان (FATF) درخواست کرده است که اقداماتی علیه پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال انجام شود. در راستای این درخواست، مساک نیز پذیرفته است که معاملات بیش از 10 هزار لیر را ظرف 10 روز گزارش دهد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه تکمیل قانون کریپتو را تایید کرد که به زودی برای اجرا به مجلس این کشور تحویل داده خواهد شد. این قانون یک مدل اقتصادی جدید را ارائه می کند که می تواند به ترکیه برای بازگرداندن ارزش لیر کمک کند. اردوغان همچنین گفت که تورم اخیر لیر ترکیه به ریاضیات مربوط نمی شود، بلکه یک موضوع فرآیندی است که حاکی از احتمال و پتانسیل رشد ارزش لیر است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین