/ قانون‌گذاری / بانک مرکزی روسیه صندوق های سرمایه گذاری مشترک را از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال منع می کند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بانک مرکزی روسیه صندوق های سرمایه گذاری مشترک را از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال منع می کند

بانک مرکزی روسیه صندوق های سرمایه گذاری مشترک را از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال منع می کند

بانک مرکزی روسیه قصد دارد صندوق های سرمایه گذاری مشترک را از خرید دارایی های دیجیتال یا ابزارهای مالی مرتبط منع کند. این قانون که با موضع سخت آن در رابطه با پول دیجیتال غیرمتمرکز مطابقت دارد، پس از آن مطرح شد که قانونگذاران از بازار بورس‌ خواستند تا از معامله اوراق بهادار مرتبط با ارزهای دیجیتال خودداری کنند.

بانک مرکزی روسیه پیش نویس دستورالعمل ممنوعیت سرمایه گذاری ارزدیجیتال برای صندوق های سرمایه گذاری مشترک را صادر می کند

بانک مرکزی روسیه (CBR)، برای جلوگیری از سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری مشترک در ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین اقداماتی را در نظر دارد. این محدودیت‌ها در مورد اوراق مشتقه نیز اعمال می‌شود ، زیرا ارزش آن‌ها به نوسان نرخ آن‌ها یا قیمت اوراق بهادار مرتبط با دارایی‌های دیجیتال بستگی دارد.

این نهاد مالی در توجیه این اقدام توضیح داد که باید از سرمایه و حقوق سرمایه گذاران محافظت شود. این اقدام نه تنها به سرمایه گذاران غیر واجد شرایط، بلکه دارای اعتبار نیز مربوط می شود. این قانون از طریق اصلاحات دستورالعمل بانک مرکزی روسیه در مورد «پیکربندی و ساختار دارایی های صندوق های سرمایه گذاری سهامی و دارایی های صندوق های سرمایه گذاری مشترک» از سال 2016 مطرح می شود.

در این رابطه بخوانید‌ : بلاکچین (Blockchain) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

بانک روسیه اخیراً تغییراتی را برای بررسی منتشر کرده است. مهلت بازخورد و پیشنهادات در مورد پیش نویس سند تا 27 دسامبر خواهد بود. این نهاد قانونگذاری، در اوایل سال جاری، پس از هشدار به مدیران دارایی مبنی بر اینکه نباید دارایی های دیجیتال را در صندوق های مشترک خود لحاظ کنند، مقررات جدید را ارائه کرده است.

در ماه جولای، بانک مرکزی روسیه به بازار های بورس‌ روسیه توصیه کرد، از لیست کردن ابزارهای مبتنی بر ارزهای دیجیتال خودداری کنند و همچنین گفت کارگزاران و متولیان باید از ارائه «شبه مشتقات با چنین دارایی‌های اساسی به سرمایه‌گذاران فاقد صلاحیت» خودداری کنند. کمی بعد، این مقام اعلام کرد که دسترسی به ارزهای دیجیتال را برای چنین سرمایه‌گذارانی تسهیل نمی‌کند و ارائه خدمات مالی مرتبط را رد کرد.

نتایج نظرسنجی این ماه نشان می دهد که دارایی های جایگزین مانند ارزهای دیجیتال بیش از نیمی از پرتفوی سرمایه گذاران غیر واجد شرایط در کشور را تشکیل می دهند. در آن زمان، 46 درصد از 1000 پاسخ دهنده در این نظرسنجی اذعان کردند که ارزهای دیجیتال را به عنوان یک سرمایه گذاری پوششی برای آینده در نظر می گیرند.

در ماه اکتبر، گزارش‌های رسانه‌ای به نقل از رئیس کمیته مهم بازار مالی، آناتولی آکساکوف(Anatoly Aksakov)، اعلام کرد که قانون‌گذاران مجلس نمایندگان پارلمان روسیه، قصد دارند محدودیت‌هایی را برای سرمایه‌گذاران خصوصی در خصوص خرید ارزهای دیجیتال در نظر بگیرند. مقامات مسکو مدتی است که درباره این ایده بحث می کنند.

در اکتبر 2020، بانک روسیه محدودیت سرمایه گذاری سالانه 600،000 روبل (کمی بیش از 8000 دلار) را پیشنهاد کرد و همچنین نظر عمومی را در رابطه با این شرایط پرسجو کرد. در آن زمان مردم انتظار داشتند که این محدودیت در قانون «در مورد دارایی‌های مالی دیجیتال» که در ژانویه اجرایی شد، گنجانده شود، اما این اتفاق نیفتاد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین