/ قانون‌گذاری / بانک مرکزی اسرائیل محدودیت ها و خطرات شکل دیجیتال را بررسی می کند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بانک مرکزی اسرائیل محدودیت ها و خطرات شکل دیجیتال را بررسی می کند

بانک مرکزی اسرائیل محدودیت ها و خطرات شکل دیجیتال را بررسی می کند

سیاستگذاران اسرائیل در تلاش برای توسعه یک ارز دیجیتال تحت حمایت بانک مرکزی (CBDC)، دیدگاه‌ سهامداران را برای تعیین خطرات و محدودیت‌ های این ارز دیجیتال ملی بررسی کردند.

به گزارش بلومبرگ، یوآو سافر (Yoav Soffer)، رئیس پروژه دیجیتال بانک مرکزی اسرائیل، از انجام این آزمایش خبر داد. وی خاطرنشان کرد: اگرچه شکل دیجیتال هنوز در مرحله توسعه است و تاریخ مشخصی برای راه اندازی آن مشخص نشده است اما دانستن نظر ذینفعان می تواند مفید باشد.

شکل بر روی شبکه اتریوم (ETH) ساخته شده است

در این رابطه بخوانید‌ : لاک دراپ (Lockdrop) چیست؟ و چه تفاوتی با ایردراپ دارد؟

شکل دیجیتال بر بستر شبکه اتریوم ساخته می شود. این پروژه، آزمایشات گسترده ای را پشت سر گذاشته است و تیم در حال کار بر روی مطالعات فنی بیشتری در این زمینه است.

در حال حاضر، هم از نظر مالی و هم از نظر مردمی شاهد افزایش منابع اختصاص داده شده به پروژه شکل دیجیتال هستیم که پتانسیل زیادی برای افزایش رقابت و نوآوری در صنعت پرداخت دارد.

تلاش هماهنگ اخیر بانک مرکزی اسرائیل برای توسعه ارز دیجیتال ملی پس از تلاش قبلی در سال 2018 انجام شد. تیمی که توسط بانک مرکزی راه اندازی شده بود، در آن زمان توصیه کرده بود که توکن دیجیتال ایجاد نشود. با این حال، با توجه به اینکه اقتصادهای برتر جهان به طور فعال نسخه های دیجیتالی ارزهای خود را عرضه می کنند، بانک مرکزی اسرائیل نیز در این خصوص تجدید نظر کرد.

چند کشور مانند باهاما و نیجریه نسخه دیجیتال ارزهای خود را راه اندازی کرده اند. کارشناسان بنک او امریکا اخیرا اعلام کردند پذیرش ارز دیجیتال ملی توسط بانک های مرکزی اجتناب ناپذیر است و کشورها به پتانسیل این فناوری پی می برند.

چین نیز در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته است. پرجمعیت‌ ترین کشور جهان آزمایش‌ های متعددی را آغاز کرده و اپلیکیشن‌ های والت دیجیتال یوان را برای کاربران اندروید و iOS منتشر کرده است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین