/ قانون‌گذاری / بانک مرکزی تایلند آزمایش ارز دیجیتال ملی خود را در سال 2022 آغاز می کند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بانک مرکزی تایلند آزمایش ارز دیجیتال ملی خود را در سال 2022 آغاز می کند

بانک مرکزی تایلند آزمایش ارز دیجیتال ملی خود را در سال 2022 آغاز می کند

بانک مرکزی تایلند خواستار اظهار نظر عمومی در مورد طرح پیشنهادی خود برای صدور ارز دیجیتال ملی طی پنج سال آینده است و در بیانیه مطبوعاتی که روز جمعه منتشر شد این موضوع را اعلام کرد.

 

این بانک به عنوان بخشی از برنامه های خود گزارش مقدماتی را با جزئیات (CBDC) منتشر کرد و با تشریح انگیزه اش برای عرضه (CBDC) اظهار داشت که موفقیت و محبوبیت استیبل کوین های خصوصی خطری برای “حاکمیت پولی و ثبات مالی” محسوب می شود.

 

در ماه مارس ، بانک مرکزی تایلند نسبت به استیبل کوین (THT) که وابسته به بات (ارز ملی تایلند) است و توسط شرکت ترا (Terra) ایجاد شده هشدار داد و آن را غیرقانونی نامید و هرگونه نهاد دیگری ، به جز بانک مرکزی تایلند را از صدور ارز در این کشور منع کرد.

 

طبق گزارش ها بانک مرکزی تایلند پروژه توسعه (CBDC) خود را با تعامل با سهامداران و تحلیل هزینه و سود برای تعیین فرصت ها ، خطرات و چالش های مرتبط با این ارز دیجیتال آغاز می کند.

 

برای بانک مرکزی تایلند ، جذب افراد به (CBDC) ها به جای ارزهای فیات در حین تحولات بازار ریسکی بزرگ است. بنابراین پیشنهاد می کند محدودیت های برداشت به سایر پروتکل های معاملاتی اضافه شود.

 

به عنوان نتیجه گیری اولیه ، این بانک نشان داد که نسبت به توسعه (CBDC) رویکرد مثبتی دارد و از این رو در صدد آغاز پروتکل های آزمایش بات دیجیتال است.

 

در گزارش روز جمعه یکی از مقامات اجرایی این بانک گفت که بانک مرکزی (CBDC) ها را ابزاری برای دسترسی بیشتر به خدمات مالی این کشور می داند و پروژه بات دیجیتال می تواند طی سه تا پنج سال آینده اجرا شود. اعضا تا ماه ژوئن فرصت دارند نظرات خود را در مورد این پروژه ارائه دهند.

 

بانک مرکزی تایلند نیز بخشی از اتحاد بانک های بزرگ آسیایی در پروژه (CBDC) است که شامل هنگ کنگ ، چین و امارات متحده عربی می شود. در واقع ، (CBDC) های منطقه ای در حال تبدیل شدن به یک روند قابل توجه در اکوسیستم ارز دیجیتال در حال ظهور هستند و این کشورها به دنبال همکاری در زمینه معاملات برون مرزی با یکدیگر هستند.

 

بانک مرکزی کارائیب شرقی نیز اخیراً (CBDC) منطقه ای را برای چهار کشور از هشت کشور اتحادیه ارز کارائیب شرقی راه اندازی کرده است.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)