/ قانون‌گذاری / اقتصاددان ارشد صندوق بین‌المللی پول: «قانون‌گذاری حوزه کریپتو کاملاً مهم است»

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

اقتصاددان ارشد صندوق بین‌المللی پول: «قانون‌گذاری حوزه کریپتو کاملاً مهم است»

اقتصاددان ارشد صندوق بین‌المللی پول: «قانون‌گذاری حوزه کریپتو کاملاً مهم است»

اقتصاددان ارشد صندوق بین‌المللی پول (IMF) می‌گوید: «قانونگذاری برای بخش کریپتو، بسیار مهم است». او اضافه کرد: «ممنوعیت ارزهای دیجیتال، مانند آنچه که هند در نظر دارد، با توجه به ماهیت غیرمتمرکز آنها، چالش‌های بسیاری ایجاد می‌کند».

گیتا گوپیناث (Gita Gopinath)، اقتصاددان ارشد صندوق بین‌المللی پول، روز چهارشنبه در رویدادی که توسط شورای ملی تحقیقات اقتصادی کاربردی (NCAER) سازماندهی شده بود، درباره ارزهای دیجیتال صحبت کرد.

گوپیناث همچنین مشاور اقتصادی صندوق بین المللی پول و مدیر بخش تحقیقاتی آن است. او بخش اقتصاد دانشگاه هاروارد را برای دریافت کرسی جان زوآنسترا در مطالعات بین‌المللی و اقتصاد ترک کرده است و قرار است در اوایل سال آینده معاون اول مدیر عامل صندوق بین المللی پول شود.

وی اظهار داشت :«به نظر می رسد که ارزهای دیجیتال، در مقایسه با اقتصادهای توسعه یافته، برای بازارهای نوظهور جذاب تر هستند».

او با اشاره به اینکه «ارزهای دیجیتال، یک چالش خاص برای بازارهای نوظهور هستند» افزود:«بازارهای نوظهور دارای کنترل نرخ ارز، کنترل جریان سرمایه هستند و ارزهای دیجیتال می توانند بر آن تاثیر بگذارند.»

وی همچنین افزود:« اعمالمقررات برای این بخش بسیار مهم است. اگر مردم از این موضوع به عنوان دارایی سرمایه گذاری استفاده می کنند، قوانینی که برای سایر طبقات سرمایه گذاری وجود دارد باید در این حوزه نیز اعمال شود».

او اضافه کرد که ممنوعیت ارزهای دیجیتال با توجه به ماهیت غیرمتمرکز آنها، چالش‌های عملی ایجاد می‌کند و بر نیاز به یک سیاست جهانی در مورد ارزهای دیجیتال تأکید کرد.

هفته گذشته، صندوق بین‌المللی پول پیشنهادهایی درباره نحوه تنظیم ارزهای دیجیتال مطرح کرد و اشاره کرد که در مقررات ارزهای دیجیتال، نیاز فوری به همکاری بین المللی وجود دارد. محققان می‌گویند: «دارایی‌های دیجیتال قطعا، سیستم پولی و مالی بین‌المللی را به شدت تغییر می‌دهند.»

صندوق بین المللی پول همچنین در ماه نوامبر به السالوادور نسبت به استفاده از بیت کوین (bitcoin) به عنوان ارز قانونی هشدار داد. این کشور در ماه سپتامبر بیت کوین را در کنار دلار آمریکا به عنوان ارز قانونی پذیرفت و 1،370 بیت کوین برای خزانه خود خریداری کرد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)