/ فین تک های ارزهای دیجیتال / اتحادیه بازی های بلاکچین: درآمد حاصل از بازی های (NFT) در سه ماهه سوم سال 2.32 میلیارد دلار بوده است

زمان مطالعه : 5 دقیقه

اتحادیه بازی های بلاکچین: درآمد حاصل از بازی های (NFT) در سه ماهه سوم سال 2.32 میلیارد دلار بوده است

اتحادیه بازی های بلاکچین:  درآمد حاصل از بازی های (NFT) در سه ماهه سوم سال 2.32 میلیارد دلار بوده است

گزارشی که توسط اتحادیه بازی های بلاکچین (Blockchain Gaming Alliance) منتشر شده است نشان می دهد بازی های مبتنی بر توکن های غیرمثلی میلیاردها دلار درآمد در سه ماهه سوم سال ایجاد کرده اند.

طبق این گزارش ، بازی های بلاک چین به رشد و تسلط بر فضای توکن های (NFT) با سهمی تقریباً 22 درصدی از کل حجم معاملات (NFT) در سه ماهه سوم سال 2021 ادامه می دهند. این گزارش نشان می‌دهد که بازی‌های (NFT) بین جولای تا سپتامبر ۲.۳۲ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند.

به فعالیت های مرتبط با متاورس نیز در این گزارش اشاره شده است. فروش زمین های مجازی به 42.6 میلیون دلار رسیده است در حالی که ارزش بازار اپلیکیشن های غیرمتمرکز دنیای مجازی به رکورد تاریخی 4.6 میلیارد دلار در پایان نوامبر رسیده است.

علاوه بر این، این گزارش اشاره می‌کند که «۶۵۶۶ درصد افزایش در کیف پول‌های فعال منحصربه‌فرد روزانه» وجود دارد. اینها کیف پول هایی هستند که با قراردادهای هوشمند متصل به بازی ها تعامل دارند.

این گزارش همچنین به سرمایه گذاری های قابل توجهی در شرکت های بازی های بلاک چین در سال جاری اشاره کرده است. شرکت نرم‌افزار بازی انیموکا برندز (Animoca Brands) مستقر در هنگ‌کنگ در ماه می 88 میلیون دلار، در ژوئیه 138 میلیون دلار و در اکتبر 65 میلیون دلار سرمایه جذب کرد و ارزش آن دو برابر شده و به 2.2 میلیارد دلار رسید.

علاوه بر این، دپرلبز (Dapper Labs) ، توسعه دهنده کریپتوکیتیز (Cryptokitties) ، با فروش 230 میلیون دلاری در پروژه (NBA Top Shot) ، دنیا را شوکه کرد. بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) الهام گرفته از (Pokemon) نیز در حال حاضر رکورد بیشترین فروش (NFT) را با فروش تقریباً 4 میلیارد دلاری دارد.

درگس دونیکا، یکی از بنیانگذاران (DappRadar) معتقد است که این رشد همچنان ادامه خواهد داشت، زیرا همه چیز در متاورس گنجانده می شود. به گفته دونیکا، رشد کاربران بازی‌های بلاک چین منجر به چیزی بزرگ‌تر و فراگیرتر یعنی متاورس خواهد شد. متاورس چیزی فراتر از یک بازی، اما کمتر از دنیای واقعی توصیف شده است. به نظر می رسد (NFT) ها عاملی در تسریع توسعه متاورس هستند.

با محبوب تر شدن روزافزون متاورس ، شرکت های بزرگ وارد این حوزه می شوند. در چین، علی‌رغم هشدارهای دولت در مورد (NFT)ها و دارایی‌های مجازی، شرکت‌ها رقابتی را برای ثبت نشان های تجاری مرتبط با متاورس آغاز کردند. بیش از هزار شرکت تا روز یکشنبه برای ثبت 8534 تریدمارک متاورس درخواست دادند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)