/ اخبار بیت کوین / آیا یک اشتباه، احتمال رسیدن بیت کوین به 100 هزار دلار را کاهش داده است؟

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

آیا یک اشتباه، احتمال رسیدن بیت کوین به 100 هزار دلار را کاهش داده است؟

آیا یک اشتباه، احتمال رسیدن بیت کوین به 100 هزار دلار را کاهش داده است؟

معامله گران کریپتو ورس (cryptoverse) متعهد می شوند که با هدف کسب سود، از چرخه بازار خارج نشوند.

معامله گران قدیمی، مسیر بیت کوین (BTC) را با توجه به حرکات دلار و شاخص S&P 500 نشان می دهند.

با شروع سال جدید، متخصصان رمزارز امیدوارند خریداران امسال سودهای چشمگیری کسب کنند. معامله گران و سرمایه گذاران کریپتو مصمم هستند تا با شروع سال جدید تاکتیک های خود را اصلاح کنند.

در سال 2021، بازار شرایط متفاوتی را تجربه کرده که می‌ تواند به معامله‌ گران کمک کند تا از فرصت‌ ها استفاده کنند. معامله گران قدیمی اکنون در حال تغییر ساختار استراتژی‌ های خود هستند، زیرا بازار اکنون شاهد تغییرات مداوم است. معامله گران قدیمی در حال حاضر در کنار تحلیل تکنیکال در حالیکه مسیر بیت کوین به حرکت دلار و شاخص S&P 500 وابسته است، بیشتر به تجزیه و تحلیل احساسات حاکم بر بازار علاقه مند هستند.

آیا این چیزی است که معامله گران تازه کار باید یاد بگیرند؟

طولانی شدن چرخه فعلی بازار برای تازه کار ها اعصاب خردکن بوده است. چه کسی به امید ثروتمند شدن وارد این بازار شده است؟ برخی از معامله گران قدیمی معتقدند که یک اشتباه محاسباتی جمعی از سوی معامله گران دلیل این ابر چرخه است. به طور متوالی، روانشناسی معامله گران، عامل اصلی الگوها و روند بازار بوده است.

بنابراین، شاخص ترس و طمع به عنوان یک ابزار حیاتی برای تصمیم گیری های معاملاتی استفاده می شود. معامله گران با تجربه که به جنبه های احساسی معاملاتی آشنایی کامل دارند، در شرایط نامتعادلی قرار داشتند. احساسات آماتورها ابتدا با خوش بینی آغاز می شود سپس هیجان، سرخوشی، اضطراب، وحشت و در نهایت به افسردگی می افتند. نتیجه این می شود که تازه کارها راه خود را از نهنگ ها جدا می کنند.

در دنیای دیجیتال، در حالیکه همه از شاخص‌ های تکنیکالی مشابهی استفاده می‌کنند، تجزیه و تحلیل عاطفی می‌ تواند ابزار مناسبی باشد. یک معامله گر همچنین باید مبانی فاندامنتال،  استاتیکی، اهداف، توسعه ها و جامعه را که تصویر بزرگتری از آینده دارایی دیجیتال ارائه می دهد، در نظر بگیرد. این می تواند کمک بیشتری به شکستن موانع ابرچرخه فعلی کند.

استراتژی برای دارندگان بیت کوین؟

سال 2021 به طور کلی سال انباشت برای بیت کوین بوده است. این ارز دیجیتال از سختی هایی مانند سرکوب چین، بحران اورگراند (Evergrande)، تورم، قدرت دلار آمریکا و … عبور کرده است. بیت کوین با دلار و شاخص S&P 500 همبستگی دارد. در حالیکه سقوط دلار به سود بیت کوین است، قدرت S&P 500 در رابطه با بیت کوین موضوعی بحث برانگیز بوده است.

با این حال، در اکثر موارد، افزایش قدرت شاخص S&P 500 یک کاتالیزور برای روند صعودی بیت کوین بوده است که طرفداران معتقدند به این دلیل بیت کوین در مرحله انباشت بوده و با ریزش روبرو نشده است. معامله گران قدیمی این صنعت به امید پیش بینی روند بیت کوین در سال 2022 مشتاق تقویت دلار و شاخص S&P 500 هستند.

در مجموع، ممکن است بیت کوین قبل از هر خبر صعودی به انباشته شدن ادامه دهد. با توجه به کاهش دلار، تورم و افزایش قابل قبول نرخ بهره، شرایط بلند مدت مناسب به نظر می رسد. با بررسی موانع روانشناختی معامله گران، می توانیم پیش بینی کنیم که قیمت بیت کوین افزایش می یابد و از هدف 100 هزار دلاری خود فراتر می رود و آلت کوین ها نیز به دنبال آن حرکت می کنند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین